Yürek Meselesi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün adı: Yürek Meselesi

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar: İbrahim ŞAŞMA
1974 Karaman Doğumluyum. Çiftçi bir ailenin yedinci ve son çocuğuyum. Selçuk Üniversitesi Karaman Meslek Yüksekokulu Et Endüstrisi Bölümü mezunuyum. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisiyim.

Kendimi bildim bileli edebiyata tutkunum. Sürekli yazıyor yazarak yaşıyorum. Yazdıklarımı paylaşmak ulvi bir duygu benim için. Bayrağıma milletime, öz kültürüme toprağıma özgürlüğüme ve canımdan can olan insanlara dair yazıyorum sürekli. Hayatımda tek savunucusu olduğum şey, şiir oldu, edebiyat oldu, milli ve manevi değerlerimizi, bizi biz yapan unsurları, sevgiyi barışı şiirle savunmak oldu. Türk Dilinin ve Türkçenin bir savunucusu olmak ve bu yola baş koymak bana onur verdi her zaman. Yıllardır yazıyorum. Kendimi bildim bileli yazıyorum ve yazmaya da devam edeceğim. Dünyanın en keyifli, en mutlu edici ve en zor sanatlarından birisi olsa gerek yazmak. Gerçekten yazarken çok farklı iklimlere ve coğrafyalara seyir ederken buluyorum kendimi. Yazarken yorulduğum oluyor. Ama bu keyfin bu edindiğim mutluluğun kelimelerle izahı yok.

Ben Karamanoğlu Mehmet Beyin bir fedaisiyim. Ben Yunus Emre’nin yolunda yürüyen bir gönül elçisiyim. Ben Mevlana hazretlerinin öğütlerinde bulmuşum yaşamın kendisini. Ben Karamanım. Ben Karadağım. Ben annemin ellerini yakarak yaptığı tandır ekmeğiyim. Ben babamın yorgun dizleriyle sürdüğü avuçlarıyla suladığı dört dönümlük bir tarlayım. Anne hasretiyle pişirdim şiirlerimi Ben ana doluyum. Memlekete yangınım. Ben ANADOLUYUM.

Aç Gözlerini Anne ve Hicran Yağar Karaman’a isimli iki şiir kitabım mevcuttur. Bir çok öykü kitabında da eserlerim bulunmaktadır. Ülke çapında düzenlenen edebi yarışmalarda sayısı iki yüzü geçen derecem vardır. İLESAM üyesiyim ve İLESAM Karaman İl Denetleme Kurulu görevlisiyim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Kimselere bir kuruşunu kaptırmayan ve böyle bir risk altında canavar kesilen sefer bana
dünyasını sunuyordu. Kararan tırnaklarını gördüğüm toz toprak içerisindeki kirli ellerini
avuçlarımın içerisine alıyorum Sefer’in. Ve öpüyorum avuçlarının kirine aldırmadan ellerini.
Yüreğine kurban olduğum adam. Herkeslerden çok yüreği olan adam.

Dünyada bizlere armağan olarak, sınav olarak, bela ve ceza olarak gönderilen insanlar vardır ya hani sık sık karşılaştığımız , kader çizgisinde buluştuğumuz yada yollarımızın bir şekilde kesiştiği bu insanlardan biri olan Seferlerin sayısının daha da çok olması dileklerimle,

Emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık,

Tekerlekli Sandalye