Yüzde 65 rapor ile engelli maaşı

MustoCan

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar yüzde 65 şizofren engelli raporum var ama raporunda bağımsız yazıyor çalışmıyorum evim yok hiçbir gelirim yok yinede engelli aylığı alabilirmiyim

septik

Editör
Editör
Engelli maaşı için kişinin değil de hane gelirine bakılıyor, hane gelirleri toplamının hande yaşayan kişi sayısına bölümünde kişi başı 5667 tl den düşük ise maaş bağlanıyor.
İl merkezde oturuyorsanız valilik binasında, ilçede oturuyorsanız kaymakamlık binasında yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracaat ediniz.

MustoCan

Üye
Üye
Engelli maaşı için kişinin değil de hane gelirine bakılıyor, hane gelirleri toplamının hande yaşayan kişi sayısına bölümünde kişi başı 5667 tl den düşük ise maaş bağlanıyor.
İl merkezde oturuyorsanız valilik binasında, ilçede oturuyorsanız kaymakamlık binasında yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracaat ediniz
Değerli arkadaşım bilgilerin için çok teşekkür ederim yani raporda bağımsız veya bağımlı veya tam bağımlı yazması farketmiyor deilmi

septik

Editör
Editör
Rapor şu anlamda önemli, tam bağımlı denmesi bakım maaşı alabilir ve gelir şartları uygunsa aynı zamanda engelli maaşı alabilirsiniz. Bağımsızda gelir krıteriniz uygun bulunursa engelli maaşı alabilirsiniz.

Son düzenleme:

mert

Üye
Üye
Rapor şu anlamda önemli, tam bağımlı denmesi bakım maaşı alabilir ve gelir şartları uygunsa aynı zamanda engelli maaşı alabilirsiniz. Bağımsızda yani gelir krıteriniz uygun bulunursa engelli maaşı alabilirsiniz.
şunuda izah edelim septik hocam sayet baba sağ yada vefat etmişse baba emekli ise yetim maaşı alabiliyor şizofren hastaları saygılar

İsen Buga

Üye
Üye
Babasının emekli maaşı alır diyorsunuz. Yetim maaşı derken... Doğru mu anladım mert kardeş...

mert

Üye
Üye
Babasının emekli maaşı alır diyorsunuz. Yetim maaşı derken... Doğru mu anladım mert kardeş...
aynen hocam baba vefat etmişsse anne sağ bile olsa babasının maaşına alabiliyor şizofren hastası olan

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye