Yüzyılın En Sakat Gösterisi' Sahnelenecek

gülümse_hayata

Üye
Üye
Gülsem Engelliler Tiyatro Grubu tarafından hazırlanan 'Yüzyılın En Sakat Gösterisi' isimli tiyatro oyunu, Beşiktaş Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşacak.
untitled-15(20).gif

Ayhan Yarıcı'nın yazıp yönettiği 'Yüzyılın En Sakat Gösterisi' oyununun sanat yönetmenliğini Funda Uğurluay, genel koordinatörlüğünü Cemil Parlar üstleniyor. 27 Ağustos Pazartesi günü Beşiktaş Kültür Merkezi'nde seyircisiyle buluşacak oyunun stant up show olarak sunulacağı belirtildi. Oyun için ise engelli bir oyuncunun seçileceği açıklandı.

Sanat Yönetmeni Funda Uğurluay, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü sahnelenecek oyuna büyük ilgi beklediklerini söyledi.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
'Yüzyılın En Sakat Gösterisi'

Sevgili Gülümse sen sadece haberi verensin seninle hiç bir ilgisi yok bu yazacaklarımın...
Ben her türlü ama her türlü engelli istismarına karşıyım...bu bir reklam filmi olsa da bu bir tiyatro oyunu olsa da sanatın her dalını severim ama her dalını...engellilerin de bir şekilde sanatın içinde varolmasını da çok isterim ama böyle değil...bu şekilde değil...

Oyunun adına takıldım her şeyden önce...gerçi bu biletlerin nasıl satıldığını da çok iyi biliyorum ama konu o değil...
Bizler özürlü kelimesini içimize sindiremezken sakat kelimesini oyunun adında kullanılması? Bu nasıl bir riyakarlıktır böyle?

Gülsem Engelliler Tiyatro Grubu tarafından oynanan sahnelenecek oyunun adına bakın...Gülsem engelliler nerde sizin özgürlük mücadeleniz?
Siz kendinize sakat denmesini daha çok mu tercih edersiniz? yoksa maddi getiriler daha fazla olacak yani tamamen kar amaçlı bu gösteriden beklediklerinizi karşılamak için değer mi? Bu kadar mı düştünüz? Her gün ama aylardır binlerce engelliyi arayarak bilet satmaya çalışarak mı siz sanat yaptığınızı sanacaksınız? Amacınız ne? Faydanız ne kadar ? Kime?

İşte sizler bizlerin özgürlük mücadelemize çelme takan sözde tiyatro oyunuyla gerçekten ama gerçekten masum insanların vicdanlarına sığınarak en hassas olan insanca merhamet duygularını suistimal edenler! Aynı oyununuzun adı gibi sizler Yüzyılın en sakatlarısınız !

Tekerlekli Sandalye