Yurt dışında nasıl iş bulabilirim?

MuratAlp

Üye
Üye
Merhaba iyi günler, bir sorum olacak.

Yurt dışı'da yaşamak istiyorum neler yapmam lazım yardımcı olur musunuz??

-Türkiye 4 yıl önce lise bitirdim iş bulmaya çalıştım.

-Türkiye'de 4 yıl önce lise bitirdim iş bulmaya çaliştim sonra 4 yıl işsiz kaldım.

- Yazılım biliyorum
- Web Geliştirme, Yapay Zeka, Mobil Uygulama

-işitme engelim var konuşma eğitimi alıyorum, konuşabiliyorum yani. Çift kulağımda kullandığım işitme cihazı var.
Yurt dışı engelli nasıl yardımlarda bulunuyor???

Nasıl oturum izni ve İş garanti ve Vatandaşlığı almak için kolay. College mı yoksa Üniversitesi mi Hangi bölüm okuyarak kararsızım iş imkanın varsa hangi bölüm?

Nasıl Oturma izni ve İş garanti ve Vatandaşlığı almak için kolay. Kurs mu? College mı yoksa Üniversitesi mi hangi?

- Hangisinde iş alım oranı daha yüksek, iş yerleri okuduğun okula dikkat ediyorlar mı? Kurs ve College ya da devlet üniversitesine herhangi bir ayrımcılık yapılıyor mu, hangisinde iş alımı daha etkilidir???

Kabul edebilmem için neler yapmam lazım hocam? Yardımlarınız için teşekkürler..

İsen Buga

Üye
Üye
1. Akrabanız varsa oradan birileri ile evlen. Olmazsa oradan birileri ayarlarlar sana evlen, iyice yerleşince, boşan kurtul. Dil bilmen gerekmez, gidince öğrenirsin.
2. Bazı ülkeler genç işgücü alırlar yeşilkart vs. oraya başvur(ücretsiz siteler var görebilirsiniz) bunun için iyi derecede dil bilmeniz gerekiyor.
3. Bazı firmalar var; Onlarla anlaşarak o ülkede onlar adına çalışabilirsiniz. O nedenle iyi dil bilmek gerekiyor.
4. İşitme Engelliler Avrupa Ülkelerinde ağır vasıta şoförleri olabiliyor; ehliyeti oradan alabilirsiniz. Çok iyi dil gerekiyor
5. Bazı gürültülü fabrikalarda iş bulabilirsin. Sağır olanların tek avantajı bu: aşırı gürültülü yerlerde sıkıntısız çalışabilirsin. yine de dil gerekiyor.

Aklıma gelenler bunlar. Ben olsam formalite evlenirdim. En kolay yolu bu: Siteden o ülkeden kafanla anlaşabileceğin biri ayarla ve git.

MuratAlp

Üye
Üye

İsen Buga 2. yeşilşkartı ne işe yararıyor?​

ingilizce biliyorum konuşabiliyorum duyuyorum yurt dışı eğitim alıp sonra yazılım iş başvurmaya düşünüyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba değerli kardeşim. Yazılım ve ingilizce bilmen sana tüm kapıları açar. Tüm kapıları açar derken, tanıdığım çoğu yazılımcı home ofis çalışıyor ve yurt içi yurt dışı hizmet veriyor. Tam olarak hangi yazılımlara hakimsin, kodlama bilgin ne ölçüde bilmiyorum ancak eğer orta düzeyin üzerinde bir bilgin varsa evinden çalışarak 2-3 memurun maaşını rahatlıkla kazanabilirsin. Nereden mi biliyorum. Yurt içi ve yurt dışı yazılımcılara verdiğim paralardan :)

Tekerlekli Sandalye