Zihinsel Engelli Bireylerin Cinselliğini İstismar Edenler!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Zihinsel engelli çocuklarımızla ilgili şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum.. ki, anneler babalar çok dikkat etsinler.. çocuklarını başıboş bırakmasınlar.. zihinsel engelli çocukları her an gözetimleri altında olsunlar..

Üç zihinsel engelli kardeş vardı.. iki kız bir erkek.. ergenlik dönemlerinde, cinselliği keşfetmeye başladılar.. kızın biri soğuktu biraz.. cinselliği istemiyordu.. diğer kız ve erkek istekliydi.. kız erkeklerin yanına gidiyordu..

Aile cahil ve duyarsızdı.. farkında değillerdi..

..Ve erkek olan kardeş bu kıza yakınlaşmaya başladı.. kızda istedi.. uzun bir süre aralarında cinsel ilişki yaşandı.. bir süre sonra kız istemedi.. kardeş sokaktan zorla eve götürüp kızla beraber olurdu..

Sonra sözde; engelsiz! başka bir kardeş bu kızla beraber oldu yıllarca..

..Ve teyze oğlu cinselliğe soğuk bakan diğer kız kardeşle zorla beraber oldu.. ve kız bir keresinde hamile kaldı.. bebeği aldırdılar..

Bu olayı anlatmamda ki sebep, zihinsel engelli ailelere çocuklarına karşı uyanık olmalarını tavsiye etmem..

O çocuklar doğru ve mantıklı düşünemiyorlar.. abla-kardeş olduklarının farkında değiller.. ve böyle acı olaylar yaşanıyor..

..Sözde engelsiz! aklı başında olan zalim, vicdansız insanlarda bu çocuklarımızdan yararlanmaya kalkıyor..

Anne-babalar.. Lütfen dikkat..!

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tam bir trajedi yaşanmış. Engelliler içinde en dezavantajlı grup hiç kuşkusuz zihinsel engellilerdir. Benim anlamadığım bu çocukların başında ebeveynleri yokmuydu ki bu şekilde bir ensest ilişkiye müsade edebildiler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Zihinsel engellilik çok daha fazla itina istiyor bu paylaşmış olduğun yazıda çok net anlaşılıyor ve kanıtlanıyor.
Biz ailelere çok iş düşüyor bilinçli ve kontrollü ebebeynler olmak zorundayız. Bu tür olaylara maruz kalabiliyor çocuklarımız...

Buna benzer bir olayada ben tanık oldum..

Yaşım ozamanlar dokuz on civarlarında mahallemizde zihinsel engelli bizim yaşlarda bir kız çocuğu yaşıyordu.

Bütün gün sokaklarda gezer ondan bundan sigara ister .Üst baş perişan halde dolaşır ailenin ilgisizliği hat saffada .Çocuk üç beş gün ortadan kaybolur sonra tekrar çıkardı .Meğer birileri götürüp cinsel emellerinde kullanıp geri getiriyormuş .

Bu böyle uzun yıllar devam etti bir kaç kere çocuk aldırdığını falan duymuştuk ama ozamanki çocuk aklıyla sadece gülüyorduk. Şimdi işin ne kadar vahim boyutta olduğunu anlıyoruz ama iş işten geçmiş artık ailelerin bu umursamaz tavırları bu çocukların ziyan olmasına sebeb oluyor .

Son düzenleme:
F

Fırtına

Guest
Engelliler içinde en dezavantajlı grup hiç kuşkusuz zihinsel engellilerdir.

evet; katılıyorum.. zihinsel engelli insanlarımız (genelde kadınlarımız) cinsel istismara maruz kalıyorlar.. engelsiz bir çok insan zihinsel engelli kadınlarımızdan (hatta erkeklerimizden de...) iğrenç bir şekilde faydalanıyor.. ve bunun önüne geçilemiyor.. burada iş ebeveynlere düşüyor.. ebeveynler bilinçli, uyanık olmalılar.. zihinsel engelli çocuklarını başıboş bırakmamalılar..

ev içerisinde de çok dikkat etmeliler.. buluğ çağında erkek/kız çocuklarının her hareketini gözlemlemeliler.. ensest ilişki genelde ergenlik çağında yaşanıyor.. erkek çocuklar bu konu da ilk hareketi başlatıyor.. ve karşılarında bir de zihinsel engelli kız çocuğu varsa ensest ilişki kaçınılmaz oluyor.. anne/babalar bu konu da gerçekten çok duyarlı olmalılar.. çocuklarımıza yazık oluyor..

şahit olduğum bu üzücü olay senelerce gözümün önünde yaşandı.. (her yaşanışında ben kahroldum) 17 yaşında idim.. ve çaresizdim.. ebeveynlerine bir kaç kez söylemek istedim.. ama bana karşı öyle bir cephe almışlardı ki, yaşanan bu olayı söylediğimde çocuklarına iftira attığımı düşüneceklerdi.. ve bana inanmak istemeyeceklerdi.. sustum, sustum, sustum..................çığlık çığlığa hemde....................ebeveynleri cahil/bilgisiz insanlardı.. teyze oğlunun yakınlaşmasını kız hamile kalınca (kıza sordular kim yaptı diye) anneler öğrendi.. ama hiç bir tepki vermediler..?!!!

o zamanlar ve zaman içinde tanık olduğum bu yaşananları düşündüğümde yüreğim cız eder.. böyle bir ilişkinin yaşanmasına neden, neden, neden engel olamadım diye..!!!!

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu tür olayların sayısız örneği vardır.Ve bir çoğumuz o dönemler sustuğumuz için şimdi ah keşke diyoruz.
Malesef iş işten geçmiş durumda oluyor ama o anki şartlar gereği susmak zorunda hissediyoruz kendimizi. Belki korku belki cehalet bir şeyler sebeb oluyor susmaya.

Şu an toplumumuz daha bilinçli gibi gözüküyor bazı şeyleri göz ardı edemiyoruz en azından tepki gösteriyoruz. Ayrıca zihinsel engelli insanları koruyup kollayacak dernekler bakım evleri vs.. çoğalmış olması sevindirici bir gelişme. Televizyon ,internet gibi teknoloji sayesinde gözlerimizdeki perdeler kalktı.

İstisnalar olsada bir çok vatandaşımız bu konularda duyarlı . Çok daha iyi yerlere gelmemizi ümit ediyorum

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye