Ziraat bankası internet şubesi işlemleri

didierdrogba

Üye
Üye
yengem ablamın bakım maaşını almaktadır yani yengemin ismiyle hesabı olan banka kartı bulunuyor.bu durumda yengemin adındaki banka kartıyla internet şubesi giriş nasıl yapabiliriz daha doğrusu yengemin bakada kayıtlı telefonu yok benim telofonla olur mu acaba ?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam arkadaşım,

Yengeniz ablanıza bakmaktan dolayı kendisine bağlanmış olan evde bakım maaşını alıyorsa siz neden bir başkasına ait olan hesaba internet şubesi aracılığıyla bakmak istiyorsunuz? amaç paranın yatıp yatmadığını öğrenmek ise bırakın bunu yengeniz gerçekleştirsin. İnternet şubesi aracılığıyla hesapları kontrol etmek yetkisi tamamen hesabın gerçek sahibine verilmiştir. Tıpkı TC kimlik numarası, müşteri numarası ve cep telefonununuz kadar özeldir. Bir başkasının cep nosuna şifre gelmeyeceği için büyük bir ihtimalle bu işlemi gerçekleştiremeyeceksiniz. Çok zor durumdaysanız ve merak ediyorsanız yengeniz ilgili bankanın müşteri hizmetlerini kendi arasın ve bir zahmet internet bankacılığını kullanmasını da kendi öğrensin.

didierdrogba

Üye
Üye
yengem ablamın bakım maaşını almaktadır yani yengemin ismiyle hesabı olan banka kartı bulunuyor.bu durumda yengemin adındaki banka kartıyla internet şubesi giriş nasıl yapabiliriz daha doğrusu yengemin bakada kayıtlı telefonu yok benim telofonla olur mu acaba ?

iyi de siz olayı tamamen yanlış anladınız ama yengem bakıcı sadece bakım maasini biz alıyoruz engelli ablam bizde kalıyor yengem sadece bakıcı maaşı biz alıyoruz o yüzden sorduk yoksa zaten biliyoruz herkese özel olduğunu alınan maaş bizim olduğu için gayet doğru söyledikleriniz yoksa şimdi ne yapabilirim bu durumda başvuru kaydında yengem in kimlik numarasini yazıp kendi telefonu mu yazarsam olur mu acaba çünkü yengem in kayıtlı cep no su yok bilgilerinizi bekliyorum

didierdrogba

Üye
Üye
ayrıca sürekli hesabı benim telefondan kontrol ettiğim için acaba yengem in hesabı için benim telefon no mu kayıtlı olmuştur acaba çünkü bir ara hesapla ilgili kampanya bilgileri verilmesi için benim telefona mesaj geldi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Aslında en doğrusu yengenizin cep nosunu bankaya bildirmektir ama yengenizin cep nosu yoksa o halde tüm yasaklara rağmen size ait cep nosuyla işlem yapabilirsiniz ama burada önemli nokta ilgili cep nosunun bankaya bildirilmesidir. Bazı bankaların istihbaratı çok titizlikle çalışmaz bir açık varsa o da size ait noyu kabul etmeleri olacaktır. Kusura bakmayın niyetiniz iyi olsa dahi bu işlem baştan sona bana yanlış geldiği için yukarıdaki açıklamayı yaptım ama son karar sizin ve bankanızın müşteri hizmetleri yetkilisinin olacaktır.

didierdrogba

Üye
Üye
Selam,

Aslında en doğrusu yengenizin cep nosunu bankaya bildirmektir ama yengenizin cep nosu yoksa o halde tüm yasaklara rağmen size ait cep nosuyla işlem yapabilirsiniz ama burada önemli nokta ilgili cep nosunun bankaya bildirilmesidir. Bazı bankaların istihbaratı çok titizlikle çalışmaz bir açık varsa o da size ait noyu kabul etmeleri olacaktır. Kusura bakmayın niyetiniz iyi olsa dahi bu işlem baştan sona bana yanlış geldiği için yukarıdaki açıklamayı yaptım ama son karar sizin ve bankanızın müşteri hizmetleri yetkilisinin olacaktır.

ışte yengem in cep telefonu yok zaten varsayalim yengem benim telefonu kullanıyor aynı şey değil mi hem dediğim gibi maaş yengem in değil biz alıyor yengem sadece bakıcı ki zaten onu koyduk sırf bir kişi lazım diye annem yaşlı çünkü başka da yoktu onu koyduk

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam arkadaşım,

Aslında siz farkında bile olmadan benim aradığım doğru örneksiniz. Yani evde bakım maaşının bağlanan kişiye ne amaçla bağlandığı ve ne şekilde kullanıldığı gerçeğinden yola çıkarak bu maaşın gerçek tasarruf hakkının kesinlikle sizde olması gerektiğini düşünenlerdenim yani yenge veya başka bir kişiyi bakıcı olarak göstermenin mantığı kadar saçma bir uygulama daha yok bana göre. Engelli kişi bakıma muhtaçsa elbette bir bakıcı tayin edilir ama maaş bağlanması bana kalırsa hakeden kişi engellinin kendisi olduğuna göre yani bu durumda da siz ve ablanız yani anlatmak istediğimi yazılı olarak ifade edebilmem oldukça zor ama bu konuda çok fazla yetersiz uygulama olduğunu ve iki maaşın birleştirilmesinin konuya en uygun ( yeterli ölçüde çok daha yüksek miktarda bir maaş olmalı) çözüm yolu olduğunu savunuyorum.

Dediğiniz gibi yapın o halde ziraat bankasının müşteri hizmetlerini yengeniz arasın ve cep nosu olarak ( kendine ait cebi olmadığı için ) sizin cep nosunu versin. Bir yere not edin müşteri numarasınıda ve internet bankacılığında kullanacağınız şifreyide kimseye söylemeyin sadece siz ve yengeniz bilmeli.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İstediğiniz telefon numarasını bankaya bildirebilirsiniz. Ben 3 ayrı kişi adına kayıtlı hesapları kendi telefon numaramla giriş yaparak yönetiyorum. :)

didierdrogba

Üye
Üye
İstediğiniz telefon numarasını bankaya bildirebilirsiniz. Ben 3 ayrı kişi adına kayıtlı hesapları kendi telefon numaramla giriş yaparak yönetiyorum. :)

bildirmeden olmaz mi ki yani parola ve şifre belirlerken kimlik numarasi olarak yengem telefon no bölümüne de benim telefonu yazarım bunu bildirmek gerekli olmaz sanki ne diyorsunuz

sinandeniz

Üye
Üye
bankaya yengeniz bizzat müracaat ederek sizin telefon numarasını vermesi durumunda internet bankacılığını kullanabilirsiniz tabi yengeniz bankaya tel nosunu verirken internet bankacılığını kullanmak istediğini beyan etsin çünkü kendisine internet bankacılığı müşteri numarası verecek o müşteri numarası ile internet bankacılığını kullanırsınız her internet bankacılığını kullandığınızda müşteri numarası aynı olur ama şifre her girmenizde müşteri numaranızı girdikten sonra bankaya verilen telefon numarasınna şifre gelir o şifre ilede sisteme girersiniz

beyazkelebek

Üye
Üye
Selam arkadaşım,

Aslında siz farkında bile olmadan benim aradığım doğru örneksiniz. Yani evde bakım maaşının bağlanan kişiye ne amaçla bağlandığı ve ne şekilde kullanıldığı gerçeğinden yola çıkarak bu maaşın gerçek tasarruf hakkının kesinlikle sizde olması gerektiğini düşünenlerdenim yani yenge veya başka bir kişiyi bakıcı olarak göstermenin mantığı kadar saçma bir uygulama daha yok bana göre. Engelli kişi bakıma muhtaçsa elbette bir bakıcı tayin edilir ama maaş bağlanması bana kalırsa hakeden kişi engellinin kendisi olduğuna göre yani bu durumda da siz ve ablanız yani anlatmak istediğimi yazılı olarak ifade edebilmem oldukça zor ama bu konuda çok fazla yetersiz uygulama olduğunu ve iki maaşın birleştirilmesinin konuya en uygun ( yeterli ölçüde çok daha yüksek miktarda bir maaş olmalı) çözüm yolu olduğunu savunuyorum.

Dediğiniz gibi yapın o halde ziraat bankasının müşteri hizmetlerini yengeniz arasın ve cep nosu olarak ( kendine ait cebi olmadığı için ) sizin cep nosunu versin. Bir yere not edin müşteri numarasınıda ve internet bankacılığında kullanacağınız şifreyide kimseye söylemeyin sadece siz ve yengeniz bilmeli.

ne kadar kısır düşünüyorsunuz! kafanıza göre size uyan herkese uyarmı acaba? bazı engelliler babadan anadan kalma emekli maaşını alıyorlar tabi normal engelli maaşından feragat ederek. bu ne olacak? birde bu maaş elbetteki bakıcının hakkı. adı üzerinde "bakım parası". bakıcı akraba sana geri verirmiş o ayrı mesele. her meseleyi kendinize göre düşünmeyin.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Çok pardon ama asıl kısır düşünen sizsiniz! Sizin gibiler yüzünden demokrasi her geçen gün kayboluyor bu ülkede. Benim düşüncemden dolayı siz beni yargılayamazsınız önce siz neyi savunup savunmadığınızı açıkça belirtin ben kendi düşüncemi belirttim aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz ki!

Benim beynimdeki düşüncelerin size yada başkalarına uyması da önemli değil burada önemli olan herkesin yararına olacak türden bir yaklaşım olması yoksa bakım maaşı yada adı herneyse herkes herkesin hesabını kontrol etmesi mi sizin için uygun olan? önce neyi savunduğunuzu bir düşünseniz? bakım parası bakıcıya verilmiş bakıcının hakkı ise hesaba internetten bakma hakkı da sadece bakıcının olması gerekmez mi?

'' bazı engelliler babadan anadan kalma emekli maaşını alıyorlar tabi normal engelli maaşından feragat ederek.''
neden acaba?

beyazkelebek

Üye
Üye
Allah Allah yazdıklarımı nasıl anlayamıyorsunuz? siz evde bakım parasının bakıcının değil hastanın hakkı olduğunu ve hastanın aldığı özürlü maaşı ile birleştirilmesini istiyorsunuz. bende diyorum ki bakım parası elbetteki bakıcının hakkıdır. bakıcı aileden ise zaten sorun yok. aileden değilde en yakın akrabadan ise siz bu noktada paranın hastaya verilmesini istiyorsunuz bende diyorumki bu noktada o akraba eğer parayı size kendi rızası ile verirse verir vermezsede hakkıdır zaten baktığı için. birde diyorumki her özürlü 2022 maaşı almıyor anneden babadan kalma emekli maaşını alanlar var dolayısıyla 2022ye müracat edemiyorlar zaten. sizin düşündükleriniz bu sebeple herkese uymaz diyorum. inşallah anlatabilmişimdir. iyi günler dilerim.

hekimoğlu

Üye
Üye

anlaşılan internet bankacılığını kullanmak istiyorsun yengene ait hesabı kullanacaksan yengenin hesabı internet bankacılığına acık olması gerekli vede senin telefon numaranıda oraya bildirmen gerekli bu işlemleride telefonla veya internetle yapamazsın yengenle beraber bankaya gidip yapmalısınız veya enyakın atm de yapa bilirsiniz..allah yardımcınız olsun annenize acil şifalar..

DeeJay

Üye
Üye
kardeş internet bankacılığını açtıktan sonra ayarlar kısmından parola sorma kısmını kapat..sadece müşteri no ve şifreni girince sms geliyor onu girip sistemi açabiliyorsun..parola devrede oldu mu çok uzun sürüyor giriş yapmak..ben kaldırdım parolayı önceden çok zahmetliydi :)

Tekerlekli Sandalye