2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Kadrolarına Yerleştirme İçin Tercihler Bugün Başlıyor

YassaX

Üye
Üye
2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Kadrolarına Yerleştirme İçin Tercihler Bugün Başlıyor 10/07/2012

2012-ÖMSS / KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu, 11 Temmuz 2012 tarihinde ÖSYM’nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden yayımlanacaktır.

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme için hazırlanan 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer alacaktır. 2012-ÖMSS/KURA ile Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu'na göre tercihler, 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması ya da Kura Usulü Yapılacak Yerleştirme için başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

KAYNAKÇA - LİNKİ : Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | 2012-

Saygılar ...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Özürlü memur kadrolarına yerleştirme tercihleri başlıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, özürlü memur kadrolarına kura ile yerleştirme için tercihlerin 11-20 Temmuz tarihleri arasında alınacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacağı ifade edildi.

Açıklamada, şu bilgiler verildi. “Bu amaçla hazırlanan 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer alacaktır. Tercih Kılavuzu, 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması ya da Kura Usulü Yapılacak Yerleştirme için başvuru yapılmış olması gerekmektedir.”

Adayların tercihlerini, belirtilen tarihlerde kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin internet adresinden kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapabileceği vurgulandı. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listelerinin geçerli olmayacağı dile getirildi.

Cihan Haber Ajansı

YassaX

Üye
Üye
Tüm Adaylar İçin Hayirli & Uğurlu Olsun ....

bigboss

Üye
Üye
Herkezin gönlüne göre olur inşallah.

jolly

Üye
Üye
Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzu Hakkındaki Yorumlarınızı Bu Başlık altında yazabilirsiniz ...

Saygılar ...

bigboss

Üye
Üye
Abi açıklansada yazsak yeter ki öğle oldu hala ses yok ösym de

marcus_oredius

Üye
Üye
karnımız açıktı artık yayınlasınlarda yemeğimizi yiyelim. resmen sabahtan beri aç aç oturuyorum gerginlikten

YassaX

Üye
Üye
bigboss ; bu kadar Sabrettik ...Birazcık daha Sabır ve Dua ...

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius; Herkes Ekrana Kitlendi bekliyor ... Umarım Sonu Hayırlı Olur ...

bigboss

Üye
Üye
Bende ediyorum kuraya basvuru yaptım bende tercihte bulunabilcem mi peki ? Boşuna heyecan yapmayalım yani :)

selin003

Üye
Üye
Evet kura ile başvuranlarda tercih yapacak sonra da komisyon aşaması var

bigboss

Üye
Üye
Belki akşam çıkabilir kılavuz, çünkü kpss basvuru bugün son o bittikten sonra yayınlayabilirler diye düşünüyorum..

YassaX

Üye
Üye
Bende ediyorum kuraya basvuru yaptım bende tercihte bulunabilcem mi peki ? Boşuna heyecan yapmayalım yani :)

bigboss ; Bugün Yayınlanması Muhtemel ÖMSS Terch Kılavuzunda Tüm Detaylar yazacak ... Öncelikle ; belirlenen Sayıda Tercihler Yapacaksınız ... Sonrasında ise ; Belirlenen bir tarihte , belirlenen merkez ya da merkezlerde KURA Çekimi olacak ... Sonrasinda ise ; KURA'DA Çıkarsanız; Atandığınız Kurum Tarafindan İstenen Evrakları götürceksiniz... O kurumda oluşacak 5 kişilik Komisyon ( Mülakat Şeklinde Değil ) Sizin Raporunuza,Diplomanıza, evraklarınıza göre ; Atandığınız işe Uygun Olup Olmadiğinzin ve Evraklarınızın da uygun olup olmadığının kararı verilecektir ... Detaylar; ÖMSS Tercih Kılavuzunda olacaktır

Saygılar ...

bigboss

Üye
Üye
O işe uygun olmadığım durumun da ne olacak yani ?

marcus_oredius

Üye
Üye
O işe uygun olmadığım durumun da ne olacak yani ?

bu durumda şu ya da bu olur demek güç. en iyisi uygunluk durumuna göre seni başka bir yere atarlar. en kötü senaryo ise atamanı durdururlar. ama bunlar tabiki senaryo gerçekte ne olur ne olmaz bilemeyiz.

bigboss

Üye
Üye
O zaman beklicez görcez neyin nolduğunu şu kılavuz bi çııksaydı

Tekerlekli Sandalye