2013 ÖMSS 1. Tercih Kadroları

fatmaçınar

Üye
Üye
birde bu veri hazırlama ve kontrol işletmenliği nedir ne iş yapar bunun hakkında bilgi verebilirmisiniz ben az çok internetten araştırdım ama anlamadım pek, bi de şayet bu kadroları yazarsam vhki ni bilgisayar sertifikası isterlermi gerekiyomu sertifika şimdiden cevaplar için tşkr ederim saygılar..

Veri hazırlama ve kontrol işletmenliği;verilerin bilgisayara girilmesi ve kontrol edilmesiyle alakalı bir iş, beden yorgunluğu gerektirmez ama beyin yorgunluğu olur her işin bir zorluğu var tabiki..6225 kodu yazıyorsa kardoların karşısında meb onaylı bilgisayar sertifikası gerektiriyor diye biliyorum ama okulda gördüğünüz bilgisayar dersini (120-160 saat emin olmamakla birlikte:)) okuldan aldığınız transkriptle yada bir belgeyle onaylatmanız halinde geçerli oluyormuş tabi her kurum kabul edermi arayıp sormak gerekiyor..bildiklerim bu yönde yardımcı olmuştur umarım..

NoFeaR

Üye
Üye
Nofear;
Daha ösym tercih klavuzunu yayınlamadı.dpb ığı öysm ye gönderdiği kadroları açıklamıştır.
Tercihleri ösym haftaya yayınlama ihtimali yüksek siteyi takip et aradığın bilgileri alırsın

Öncelikle teşekkürler...
ÖSYM nin kendi sitesinde açıklanacakmı ?

derderbo

Üye
Üye
Evet NeoFar ösym sit.den yayınlanacak. tercihleri yine ayni siteden yapacağız.

sevme_

Üye
Üye
selam arkadaşlar belki konu başlığı bu değil ama birşey canımı cok sıktı yanlış anlamadım ise ortaöğretim düz lise den bahsediyorum 1709 kişi alınacak yanlış anlamadımsa ortaöğretim 5103 kişi alınacak toplamda ama bunların içinde sanırım diynet filan var gercekten düz lise memur adayları 1709 kişi mi alınacak arkadaşlar o zaman puan 80 e bile inmez acık bir yanıt verilebilir mi acaba derderbıo arkadaşım sen bilirsin bu konuları fikrin nedir sevgilerle

YassaX

Üye
Üye
sevme_ ; Ortaöğretim Dağılımları Aşağıdaki gibidir ... Sizin bahsettiğin genel toplamda 8.115 Kadronun Memur Ünvanlı Adedi 1.709 dur ... 5.103 ise Ortaöğretim Kurumlarına alınacak olan Genel Toplam Sayısıdır ... Siz sayılara fazla takılmışsınız ... Bence yapmanız gereken sayılardan ziyade ; Kadroları inceleyin. 2001 Kodu olan ; herhangi bir lise mezunun yazabildiği kadroları tespit edin . yanında özel şart var mı yok mu onlara dikkat edin. Ayrıca ; Lise Mezuniyetiniz de Bir Meslek var mı yok mu ? Varsa o meslekten kadro acılıp acılmadığına bakınız ...Puanlar 80 e düşermiş , 50 ile atananlar olurmuş bence fazla takılmayın ... Sonuç itibariyle elinizdekiler budur , bunları cok iyi inceleyin .... Ayrıa şunu da unutmayın ... Memur Kadrosu demek 2001 demek değildir ... Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Kadroları da 2001 Kadrosudur ... Bazen 2001 yanında özel şart istenebilir, dikkatli olmalısınız ... Negatif Düşünmeden ; elinizden gelen en iyi Tercihleri yapmak ve YÜCE RABBİME DUA ETMEKTEN Başka yapacağımız da bişey yoktur ...

ÜNVAN & ADET

Anbar Memuru 5
Ayniyat Memuru 5
Bilgisayar İşletmeni 9
Dağıtıcı 2
Hademe 4
Hizmetli 1569
İmam-Hatip 954
Kaloriferci 9
Kur'an Kursu Öğreticisi 250
Memur 1029
Mutemet 3
Müezzin-Kayyım 520
Santral Memuru 27
Sekreter 1
Tahsildar 10
Teknisyen 40
Teknisyen Yardımcısı 59
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 606
Veznedar 1

Ortaöğretim & TOPLAM : 5103

Saygılar ...

YassaX ...

babu06

Üye
Üye
arkadaslar kura ile atamaların tercihleri ne zaman yayınlancak yada ne zaman yapacaqız tercihleri.? lütfen yardımcı olur musunuz

YassaX

Üye
Üye
babu06 ; Resmi olarak Tercihlerin ne zaman alınacağı açıklanmadı ... KURA ya da ÖMSS - 2012 Sınavına girenler ; bir arada yayınlanacak olan ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Kılavuzundan tercihleri ÖSYM Başkanlığı'na bildirecekler ... Ancak ; 16 Şubat 2013 - Cumartesi günü Devlet Personel Başkanlığı Resmi İnternet Sitesinde Sadece Kadroları ve Adetleri yayınladılar ... Tercihler konusunda ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sitesini Takipte kalın. Ayrıca ; engelli sitelerinden de öğrenebilirsiniz... Az bir zaman kaldı , sabır diyelim ...

Saygılar ...

ossman

Üye
Üye
değerli arkadaşlar bu Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni tam olarak ne yapmaktadır? bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim :)

YassaX

Üye
Üye
ossman ; fatmaçınar hanım yukarıda gayet güzel açıklamış, 21 no'lu mesajında ... Genel olarak bizimde bildiğimiz o kadar ...

fatmaçınar hanımın yazdıkları :
"""Veri hazırlama ve kontrol işletmenliği;verilerin bilgisayara girilmesi ve kontrol edilmesiyle alakalı bir iş, beden yorgunluğu gerektirmez ama beyin yorgunluğu olur her işin bir zorluğu var tabiki..6225 kodu yazıyorsa kardoların karşısında meb onaylı bilgisayar sertifikası gerektiriyor diye biliyorum ama okulda gördüğünüz bilgisayar dersini (120-160 saat emin olmamakla birlikte) okuldan aldığınız transkriptle yada bir belgeyle onaylatmanız halinde geçerli oluyormuş tabi her kurum kabul edermi arayıp sormak gerekiyor..bildiklerim bu yönde yardımcı olmuştur umarım.."""
Saygılar ..

sevme_

Üye
Üye
tekrar tekrar teşekkür ederim YassaX arkadaşım değerli bilgilerin için saol ama ben 2001 düz lise mezunuyum yani bu tabloda 1029memur var puanım 77.00 6659 basarı sıram ortaöğretim ben hizmetliyi secemem sara hastasıyım MEVLAM herkese yardım etsin bu puanlas cok zor masa bası işi peki ben doğuyu da yazsam sence sansım ne olur YassaX

YassaX

Üye
Üye
sevme_ ; Rica Ederim ... Amin . İNŞALLAH ... YÜCE RABBİM HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...Öncelikle ALLAH ŞİFA VERSİN ... Puanınız ve Sıralamanız ; Ortaöğretim 2001 Düz MEmurluk Kadroları için ; çok çok zor düşüncesindeyim ... Hizmetli Kontenjanlarının da olması garanti değil bana göre ... Ama; hizmetli secemem , çalışamam diyorsanız ; karar sizin ... Tercihlerinizi az tercih edilen memur kontenjanlarını yazarsınız ... Atanamassanız ; bir sonraki atama olursa o atamada şansınızı denersiniz ... Ancak ; 2. alımlardan sonra tekrar alım olur mu ; hic bilemem ... Burası Türkiye ; Her Az Herşey Olabilir ...

Saygılar ...

emir_26

Üye
Üye
Günaydın az çok belli oldu kadrolar 2954 sıralamam ve 82,56 puanım benim atanma şansım nedir sizce nasıl bir yol izlesem şuan santral görevlisiyim ama sertifikam yok ve araştırdım alabileceğim yerde yok

ossman

Üye
Üye
ossman ; fatmaçınar hanım yukarıda gayet güzel açıklamış, 21 no'lu mesajında ... Genel olarak bizimde bildiğimiz o kadar ...

fatmaçınar hanımın yazdıkları :
"""Veri hazırlama ve kontrol işletmenliği;verilerin bilgisayara girilmesi ve kontrol edilmesiyle alakalı bir iş, beden yorgunluğu gerektirmez ama beyin yorgunluğu olur her işin bir zorluğu var tabiki..6225 kodu yazıyorsa kardoların karşısında meb onaylı bilgisayar sertifikası gerektiriyor diye biliyorum ama okulda gördüğünüz bilgisayar dersini (120-160 saat emin olmamakla birlikte) okuldan aldığınız transkriptle yada bir belgeyle onaylatmanız halinde geçerli oluyormuş tabi her kurum kabul edermi arayıp sormak gerekiyor..bildiklerim bu yönde yardımcı olmuştur umarım.."""
Saygılar ..

teşekkürler yassax. bir an kaçırmışım fatmaçınar'ın yazdıklarını. soruyu sorduktan sonra fark edebildim :)

crazy63

Üye
Üye
arkadaşlar lise düzeyinde düz memur olarak toplam kaç kişi alınacak yassax kardeşimiz sağolsun yazmış 1029 kişi, bu rakam çok çok az eğer böyleyse puan seksene falan inmesi çok zor gibi görünüyor..moralim bozuldu ya

derderbo

Üye
Üye
Günaydın az çok belli oldu kadrolar 2954 sıralamam ve 82,56 puanım benim atanma şansım nedir sizce nasıl bir yol izlesem şuan santral görevlisiyim ama sertifikam yok ve araştırdım alabileceğim yerde yok
Atanma şansın yüksek tercih klavuzunu bekle

ervah

Üye
Üye
Eyyyy Klavuzzzzz gel artık....
Göle su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlayacak:)

YassaX

Üye
Üye
arkadaşlar lise düzeyinde düz memur olarak toplam kaç kişi alınacak yassax kardeşimiz sağolsun yazmış 1029 kişi, bu rakam çok çok az eğer böyleyse puan seksene falan inmesi çok zor gibi görünüyor..moralim bozuldu ya

crazy63 kardeş, 1209 lise için memur kadrosu ancak, 2001 kodu sadece memurlukta yok, VHKİ olsun, Bilgisayar İşletmeni olsun ( 6225 sertifika istiyor, özel şart ) , bunlarda da şartlarin uyuyorsa tercihlerde bulunabilirsin. Neden kadroları detaylıca incelemek yerine sayilara takılıyorsunuz. Ayrıca şu puana iner şu puana cıkar, boşverin bunları. Yapmanız gereken şudur : Tek tek tüm kadroları analiz edip, gidebilecegiz, huzurla görev yapabileceğiniz, 50 tane tercihe düşürün. Bu tercihleriniz, puanınıza uygun olsun ( örnek : 75 lise puanıyla, sadece memurluk yazıp, sadece istanbul, izmir, ankara değil tabikide ) . ÖMSS 1. Atamalardaki sayısal verileri inceleyip, kim hangi puanla, hangi ile, memur mu , hizmetli mi yerleşmiş, araştırım. Hayat sizin hayatınız, gelecek sizin geleceğiniz. Foruma puan, sıralama, mezuniyet yazıp, bu verilerle atanabilir miyim, hangi tercihlerde bulunayım soruları bence anlamsız. Cunku atanmanız buradaki yorumlara kaldıysa, açıkta kalan pek kimse olmazdı. 50 Tercihe düşürdükten sonra, sadece bu tercihlere yoğunlaşırsanız, bana göre çok çok yararlı olur. Yazmayı düşündüğünüz illeri Türkiye Haritasında da mutlaka görün. Yazmayı düşündüğünüz ilin, bulunduğunuz ile KM yi, kilometresini hesaplayım. Hava limanı, otobus, tren ve ulaşım detaylarını inceleyin... Hatta, Lisans Ataması bekleyen benimde ilk atamada, yerleşemem gibi. Puan ve sıralamam bana göre fena değildi. Benim yazmadığım, hemde batı illerinde 25 ten fazla Kontenjan vardı. Demek ki Neymiş : ALLAH NASİP ETMEMİŞ, HAYIRLISI BÖYLEYMİŞ ... O nedenle bir engelli kardeşimin atanması için onlarca faktör, onlarca veri, onlarca done var. Bir Zahmet araştıracaksınız. Önce internetten , yetmedi, yazmayı düşündüğünüz kurumlarla telefonla iletişim, olmadı, bulunduğunuz ildeki birimine gidip, yetkililerle görüşerek vs vs... Tercih Süreci ve atanıp yerleşme süreci çok uzun soluklu bir iştir. EMEK İSTER, ÇABA İSTER, YÜREK İSTER ... Bu yorumumu kimse Olumsuz anlamda üzerine almasın. Benim Kişilerle hiç bir zaman Şahsi bir derdim olmamıştır, olmasıda mümkün değildir. Tek Amacım, Bir Fazla Engelli Kardeşime Ulaşmak ve Hayır Dualarını Almak ... YÜCE RABBİM HERKESİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ... Saygılar ... YassaX ...

zodiac

Üye
Üye
orta öğretim 87,1275 puanım var tercihlerimde kocaeli ağırlıklı olacak, son tercihlerimede zonguldak ,kastamonu, karabük sizce bu atamalarda yerleşme şansım nedir,

crazy63

Üye
Üye
çok teşekkür ederim yassax ustadım vermiş olduğun bilgiler için Allah senden ve bütün müslüman kardeşlerimizden razı olsun. tabiki bende araştırıyorum soruşturuyorum boş durmuyorum sonuçta atanacak olan bizleriz iyi analiz etmemiz gerekiyor herşeyi her konuda ama bu sitenin kuruluş amacı nedir biz engelli arkadaşlar burada toplanıp birbirimizle fikir alış verişinde bulunmak dertlerimizi paylaşmak birbimize moral vermek senin gibi ve daha nice bilgili tercübeli arkadaşlarımızın engin bilgilerinden istifade etmek fikrini sormak için bu sitedeyiz öyle değil mi? biz hepimiz burda kardeşiz arkadaşız kader arkadaşıyız birbirimize yardımcı olmalıyız ki oluyosunuz da Allah razı olsun sizlerden ben sadece kafama takılan şeyler olunca buraya yazıp öğrenmek istiyorum eğer sorularım rahatsızlık veriyorsa bidaha yazmam saygılar...

adamhakli

Üye
Üye
ÖMSSP1 Puanı 75.35041
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 8347

1. tercihlerde atanamamıştım. (Orta öğretim) erzurum baya yüksek puanlarla almış mı desem yoksa benim durum mu kötü?
Birde bu sıralaya göre tekrar tercih yapmak sizce nasıl olacak yani işe yarar mı?

Tekerlekli Sandalye