2013 ÖMSS Sınav Tercih Sonuçları Açıklandı

oktay0677

Üye
Üye
ilhan kardeşim ozaman vallahi ne diyim haklısın ama peşini bırakma ösym ye git yetkili bul ne diyim şimdi üzüldüm vallahi... bi yol yordam bilsemde yardımcı olsam keşke...

oktay0677

Üye
Üye
MATRA evet sen belediyede kamu görevlisisin ve 657 ye tabisin bunda bi sıkıntı yok ama .. devlette şöle bi esas var tayin aldırmak istediğin kurumun ordada bi şubesi müdürlüğü birimi olmalı. Böyle olunca hiçbir belediyenin başka ildeilçede bi kuruluşu olması mümkün değil.yani belediyelerde geçiş yok.. haa var mesela sen örneğin konya belediyesini kazandın ama ankara keçiörende ikamet ediyon bi süre sonra gelmek istiyon. akıllara zarar bi torpil lazım bizzat biliyorum.. yani allah bilir ama şansın yok gibi ....

MATRA

Üye
Üye
MATRA ; Sağolun. Sizede Hayırlı & Uğurlu Olsun. . . Devlet Personel Şubesi Başkan Yardımcısı Sn. Enes POLAT, atamalar öncesi sizin durumunuza şu şekilde bir açıklama yapmıştı : Eğer tayin düşünen arkadaşlar varsa, Üniversite ve Belediyeleri yazmasın. İllerinde şubeleri bulunan kurumları yazsınlar ... Bunun üstüne benim yorum yapmama gerek yok sanırım. Evet Belediyelere atamalar sonucu 657 sayılı yasaya tabii oluyorsun, 4 - C li Sosyal Güvenceye tabiisin. Tekrar Hayırlı Olsun. Saygılar ...

Burası büyükşehir ve ilçe belediyesinden aynı şehirdeki diğer ilçe belediyesine tayin için sormuştum ama soruyu açıklayıcı yazmayınca farklı anlaşıldı.sorum aynı şehir içinde ki başka bir ilçe belediyesine tayin olurmu?

YassaX

Üye
Üye
MATRA, Sanırım Büyükşehir Belediyesinden, alt belediyelere yani ilçe belediyelere, aynı il içerisinde geçiş olabilir. Ancak bunun için, hem çalıştığın Belediyedeki Amirinin Olurunu ( Muvafakatname ) almalısın hemde gitmeyi düşündüğün Belediyede senin pozisyonunla ilgili boş kadro olmalıdır. Benim yorumum bu şekilde. Saygılar ...

MATRA

Üye
Üye
dostum çok sağol... Allah herkese sağlam ve sağlıklı iş versin.çok şükür bir belediye memurluğunu kazandık.rabbime binlerce şükür.işyeri oturduğum ilçeden farklı bir ilçede ama olsun.buraya kadar getirebildik ya çok şükür.hele atanıp işe başlayıp bir asaletimizi alalımda sonra bakıcam nasipse...derderbo ve senin tavsiye ve fikirleriniz içinde çok teşekkürler.

zeynepöykü

Üye
Üye
evt canım 2. yerleştirmeler sonucu atandım..
nasıl yani işe nezaman başlayabilim peki?
yıl sonunda mi?
o süreye kadar kendimi geliştirsem ofis proğramı falan öğrensem ii olur sanirim..
yaaa zaten lise hizmetli kadrosundan girmişiz aöf okusak nolucak bu yolla kpss ye falan mı gir diyosun yani şansını bi de öle mi dene diyosun bana seb?

eğitim durumun ne kadar yuksek olursa memurlukta derecen o kadar yuksek oluyor..
Lise mezunu, en az 3 yıl hizmet görevi olan, bilgisayar kullanım sertifikası bakanlıkca onaylanan birinin dercesi ne olur, ne olmalı?
yine kendimi kendim düzelttim diyebilirm :(
arkadaslar çok duyarsız kaldılar teessüf ederim..

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye