2014 Yılı 2022 Maaşlarında Muhtaçlık Sınırı

septik

Editör
Editör
2022 Maaşınız son müracaat etiğiniz ve mütevelli heyetinin kabul ettiği tarihten bir sonraki aybaşı itibarı ile dönem maaşı ödemelerine kadar birikmiş ve dönem maaşınız ile birlikte toplu olarak ödenir.

Kesilen maaşların geriye yönelik ödemesi yapılmıyor fakat müracat edilip mütevelli heyetinden onaylanmış ve bir şekilde ödenmemiş maaşları mütevelli heyetinin onay tarihinden sonrası için talep edilebilir.

Diğer sorunuza ise 2014 nisan ayında müracat etti iseniz sydv gerekli işlemleri ve sosyal incelemesini yapıp dosyanızı mütevelli heyetine sunar ve mütevelli heyeti onaylar ise onay tarihinden bir sonraki aybaşı maaşınız birikmeye başlar normal şartlar altında sydv müracatınız 1 ay içersinde sonuçlandırması gerekirken bazı sydv nın yoğunluğundan dolayı gecikmeler olabiliyor, 2022 maaşları Mart, Haziran, Eylül, Aralık aylarında peşin olarak ödenmektedir.
Bu dönemlerden önce herhangi bir ödeme yapılmamaktadır,müracaat mütevelli heyetinde kabul görse dahi dönem ödemelerine kadar olan sürenin miktarı dönem maaşı ile birlikte size ptt şubelerinden toplu olarak ödenmektedir.

Ahmetelazig

Üye
Üye
Muhtaçlık meselesi sanki keyfi olarak her ildeki vakıflar tarafınfdan karar veriliyor. İfade enteresan; -muhtaç olduğuna kanaat getirilirse- ifadesi çok muğlak. Ayırıca 18 yaşını doldurmuş engelli birey için neden ailesinin gelirine bakılır anlamıyorum. Ve son bir nokta: bakım ücretinde bahsedilirken asgari ücretin 2/3 oranına bakılırken sadece maaş için bunu 252 TL gibi bir degeri üst limit alması saçmalık...
Bu düzeltilmeli ve devlet sosyal devlet ise engelli bireyi doğrudan referans almalım ve her engelliye bu destekleri vermeli.. diye düşünüyorum

paxil

Üye
Üye
Arkadaşlar 26.03.2014 tarihinde sosyal yardımlar genel müdürlüğüne e-posta yolladım ama tenezzül edipte cevap bile yollamadılar.
Sizinde atmanız için mail adresini veriyorum info@sydgm.gov.tr

tusem86

Üye
Üye
bu 255 tl we 275 tlyi bi türlü anlamış değilim ewe gelen geliri toplayıp bölüyorum ama bu sonuç çıkmıyo bu neye dayanarak hesaplanıyo bunu ayrıntılı anlatacak yokmu ?

tusem86

Üye
Üye
önce ewde bakım maaşı şimdide engellilerin tek dayanağı olan 2022 maaşını kesiyolar niye bunlar yapılıyo engelli için bu 2022 maaşları çok önemli en azından kendi istedikleri şeyler kendi paraları ile alabiliyolar bunu bizden alıkoymasınlar. bende %80 engelliyim anne baba yardımı olmadan ihtiyacımı bile göremiyorum bu hesap kitap işini bizlerin maaşı üzerinden hesaplamasınlar :(

tusem86

Üye
Üye
bu 255 tl we 275 tlyi bi türlü anlamış değilim ewe gelen geliri toplayıp bölüyorum ama bu sonuç çıkmıyo bu neye dayanarak hesaplanıyo bunu ayrıntılı anlatacak yokmu ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
275 tl olarak bahsettiğiniz nedir anlamadım ama 2022 maaşı almak için belirlenen bir muhtaçlık sınırı var buda 255 tl yani eve giren bütün gelir kira geliri oturulan ev harici olan mülklerin rayiç bedeli yardımlar alınıyorsa evde bakım maaşı gibi kısacası bütün gelir toplanıp evde kaç kişi yaşıyora o sayıya bölünmesi gerekiyor ve çıkan sonuç 255 tl aşmaması gerekiyor. Aşması durumunda maaş kesilir yeni müracatlarda red cevabı alınır.

AZAD21

Üye
Üye
halil abi bir an önce kampanya başlatalım biz engeliler olarak ne bekliyoruz??????

SEVDALIM

Üye
Üye
bu muhtaçlık sınırı göze alınırken bakım maaslarınıda kapsıyormu acaba ben de yeni basvurdum fakat incelemeye gelen arkadaslar olumsuz olabileceğini nedeni ise gelirimin yüksek olması olarak söylendi ben bu gelire bakım maasınıda katmıstım bilgilendirirseniz sevinirim.. saygılar
275 tl olarak bahsettiğiniz nedir anlamadım ama 2022 maaşı almak için belirlenen bir muhtaçlık sınırı var buda 255 tl yani eve giren bütün gelir kira geliri oturulan ev harici olan mülklerin rayiç bedeli yardımlar alınıyorsa evde bakım maaşı gibi kısacası bütün gelir toplanıp evde kaç kişi yaşıyora o sayıya bölünmesi gerekiyor ve çıkan sonuç 255 tl aşmaması gerekiyor. Aşması durumunda maaş kesilir yeni müracatlarda red cevabı alınır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım maaşının gelire dahil edilmesi uygulamasına 2015 yılında geçilecek. Dolayısıyla şimdiki başvurularda alınan evde bakım maaşları dikkate alınmıyor.

Ahmetelazig

Üye
Üye
Engelli maaşı için şöylemi yapalım ?

Engelli çocuğumuzu yan dairemizde oturup gösterip orada tek başına ve aç ve sefil bir şekilde gösterip (ki burada geliride yok tabiki) o zamanmı başvuralım? Bu mu isteniyor? Bu şekilde sahtekarlık yapıp devletimi dolandıralım?..

Yada çocuğumuza bakmadığımızı beyan edip o şekilde biryol içine mi girelim...
Devlet , eğer ben devletim ve her türlü engellime bakarım diye bir yol içinde ise ve başımızdakiler her seçim döneminde bunu bas bas bağırıp söylüyorlarsa bizim yapacağımız mı sahtekarlık yoksa söylenenlermi? Sormak istiyorum... Kim HAKLI ?

Tutsak

Üye
Üye
İyi günler dilerim.
2022 maaşı için,evde bakım parası gelir sayılır mı?

septik

Editör
Editör
2015 Yılında başlayacak olan sydv incelemeleriyle beraber malesef bakım maaşıda gelir olarak sayılacak.

sinandeniz

Üye
Üye
bu ülke saçmalıklarla haksızlıklarla dolu bir ülke aynı ,eşit şartlara sahip iki insan ama her ikisinin değil de birisi 2022 engelli maaşı alabiliyor mesela ben benden daha iyi şartlara sahip hatta benden bir kaç fazlası bilem var o kişiler maaş almaya devam benimki kesildi ve 2 sene oldu kaç defa başvuru yaptımsa RED edildi insanı gıcık eden ortada bi yasa kanun var ise herkese eşit şekilde işlesin birine işlerken diğerine teğet bile geçmemesi insanda kaşıntı yapıp geriyo

gerçi en baştan saçmalıklar başlıyo mesela tüyap mıdır ne karın ağrısı her ay çıkıp açlık 1,5 fakirlik 2bin küsür diye açıklama yapılıyo nebilim memurlar 2bin 3bin 5bin aylıklara az geçinemiyoruz diye bangır bangır bağırılıyo ken nasıl olurda 2022 hesaplamasında kişi başı düşmesi gereken miktar nasıl olur da 255TL der insan El vicdan be Al insaf be avrupa insan haklarına dava açmak gerek başımızdakilerin insanlıklarıyla ilgili bir dava resmen dalga geçmek alay etmek insanları rencide etmekten başka birşey değil çünkü bu rakkamlar

aylinbars

Üye
Üye
halil bey abim için 2022 maaş başvurusunda mal müdürülüğüne başvuruda bulunduk.evde toplam 4 kişi yaşamaktayız.fakat iki katlı evimizin alt katında özürlü abim tek yaşıyor.üst katta annem ve 2 kardeş olarak yaşıyouz.benim sorum şu olucak abim tek oturduğu için ve hiç bir geliri olmadıgı için maaş başvurusu kabul edilebilirimi.yoksa aynı hane içi denilip 4 kişi yaşıyo denilip maaş başvurusu reddedilirmi.annemin ssk emekli maaşı ve ölen babamın emekli maaşını alıyor.bu maaşlar dörde bölündüğünde 255 tl yi geçiyor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İkametgahın ayrı olması durumunda sadece engellinin gelirine bakılır.

selcuk_agil

Üye
Üye
selam arkadasar benım maasımı kestıler ne yapmalıyım

septik

Editör
Editör
Neden kesildi maaşınız?

selcuk_agil

Üye
Üye
diyaliz hastasıyım muhtaç olmama nedeni ile diye yazıyor e devlette

mt_44

Üye
Üye
dediğiniz maaş 2022 yani 3 aylık alınan maaşmı?

Tekerlekli Sandalye