2014 Yılı 2022 Maaşlarında Muhtaçlık Sınırı

berhuda

Üye
Üye
baska gelir yok

septik

Editör
Editör
5 Kişi iseniz ve bakım maaşı dışında bir geliriniz yoksa engelli kızınızın yararlandığı bir sgk kurumu yoksa ( sgk primi yatırmıyor ise ) sosyal yardımlaşma vedayanışma vakfına müracat ederek 2022 maaşından yararlanmak istediğinizi söyleyin ve işlemleri başlatın büyük ihitmalle maaşınız bağlanır.

Elinizdeki mevcut sağlık raporu çok eski tarihli değilse mevcut rapor üzerinden de işlemler başlatılabilir, yanınızda götürmenizde fayda var.

berhuda

Üye
Üye
genel saglık sigortası yaptırsak kendimize bir engel teşkil edermi simdi gssigortası mecburi oldu.

septik

Editör
Editör
Kızınızın yaşı kaç bilemiyorum 18 yaş altı ise ve ailesin sgk sından yararlanıyor ise ve 18 yaşın üsütünde kendi si sgk primi yatırıyorsa 2022 maaşı bağlanmaz,

Fakat 18 yaş üstü sgk primi ödemiyor ise hanede yaşanların gelir toplamı hanede yaşayan sayısına bölündüğünde kişi başı 270 tl muhtaçlık sınırı altında bir gelir düşüyorsa 2022 maaşı bağlanır.

berhuda

Üye
Üye
yası 8 18 yaş altı saglıgından yararlanıyor şu anda baba ve anne nin güvencesi yok

septik

Editör
Editör
Sydv sorun çıkaratabilir, isterseniz 183 nolu ücretsiz hattı arayın bilgi isteyin size net cevap verirler.

berhuda

Üye
Üye
bizimki 18 yas altı engelli yakını aylıgımı oluyor acaba septik bey

septik

Editör
Editör
Hayır, Sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu vasıtası ile sizin kızınızın %50 ve üzeri ağır engelli raporu var sanırım bu yüzden size bakım maaşı bağlamış anladığım kadarı ile bu maaşda aylık yaklaşık asgari ücret tutarında bakıcı kimse ona ödenen para.

Şimdi almak istediğiniz maaş ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarrınca %40 ve üzeri engelliler için sgk dan yararlanmayan ve muhtaçlık sınırı altı geliri olanlara üç ayda bir verilen bir maaş.

berhuda

Üye
Üye
rapor /92 aylıgıda annesi alıyor yalnız evde 5 ci.kisi babam 65 yasında emekli ev de babamın biz onun yanında kalıyoruz onun emekli aylıgı bize engelmi 720 lira alıyor bizim gelire dahil ederlermi o babama anca yetiyor

septik

Editör
Editör
halil bey benim agır engelli kızım var bakım parası alıyoruz. 2022 parası alabilirmiyiz acaba eve giren sade bakım prası evde 5 kisiyiz

Sorunuz bu şekildeydi, sadece bakım parası alıyorruz demiştiniz......

2022 maaşlarını alabilmek için her tür gelirinizi toplayarak evde yaşayan kişi sayısına bölünecek ve çıkan rakam 270 tl yi geçmeyecek, bu gelirlerden giderler düşümüyor,

5 kişisiniz x 270 tl muhtaçlık sınırı (2015 yıında artacak) 5 x 270 = 1350 tl nin üzerinde bir geliriniz yok ise ve kızınız sggk dan yararlanmıyorsa 2022 maaşı için sydv ye müracaat edebilirsiniz.

berhuda

Üye
Üye
evde bakım parası gelir testine giriyormu

destiny07

Üye
Üye
ben bişey sormak istiyorum ben 2022 maaşını iptal ettirmek istiyorum niye iptal ettiriyorsunuz diye sorarlarmı ve hemen iptal olurmu yada kaç gün sonra tamamen kesilmiş olur maaş ?

septik

Editör
Editör
Sorsalarda siz istedikten sonra iptal ederler, sanırım dilekçe alırlar iptal isteğinizle ilgili çok sürmez e devletten takip edersiniz, yada arada sydv ye telefon ederek aktif olup olmadığınızı öğrenirsiniz.

İlla sebeb gerekiyorsa isteğe bağlı sgk primi ödemek istiyorum demeniz bile yeterli olur.

destiny07

Üye
Üye
Normal B sinifi ehliyet almak icin iptal ettirecektim sagolun yinede :)

septik

Editör
Editör
Ehliyet almanızın 2022 maaşınızla bir ilgisi yok destny. 2022 aylığınız devam ederkende ehliyetinizi alabilirsiniz bir engel değildir maaş.

Hatta neden kestirmek istediğinizide anlamış değilim, eğer yeni yönetmeliğe uymuyorum diye maaşınızı kestirmek se niyetiniz bekleyin onlar kessinler siz takipte olun yeterli

2022 Aylığı ile ilgili her tür değişikliği zaten günü gününe sitemizde yayınlamaktayız sabredin belki bir kaç maaş alma şansınız olabilir.

destiny07

Üye
Üye
Acele etmem lazim yilbaşindan sonra ehliyet fiyati kurs fiyati artiyor ve stajyer sürücü kanunu geliyor o yüzden dedim engelliye h sinifi ehliyet verdiklerini biliyorum yanilmiyorsam ben b sinifi için iptal ettirmem gerektiğini düşünüyorum
sydv nin iptal etmesini beklemek ehliyet için geç olur

septik

Editör
Editör
Evet haklısınız sizden ricam yeni bir başlık ile bu soruyu siteye sorun,

Örneğin b sınıfı ehliyet için gerekli şartlar gibi, arkadaşlarımız yardımcı olur

Bana kalırsa 2022 ile alaksı olmayan konudur.

Tekerlekli Sandalye