2015 Eylül Ayı 2022 Maaşı Tutarları ve Ödeme Günleri

haykolik

Üye
Üye
benimde dogum tarihimin sonu 6 bende ptt matikten çekemedim yani yatmamış yarına kaldı

septik

Editör
Editör
Normal şartlarda maaşınız hangi güne gelirse gelsin o gün almanız gerekirdi, tüm normal emekliler maaş günü cumartesiye denk gelenler cuma günü maaşlarını çekebilmekte, pazar gününe denk gelenler pazar günü atmden kartlarıyla çekebilmekte, bizzat şahit olduğum durumdur.

Olay engelliye nasıl eziyet edebiliriz gibi bir durum, bakın ayın 6 sında maaşını alması gerekenler herhangi bir bankanın atmlerinden ptt kartınızla isterseniz bugün maaşınızı çekebilmeniz gerekir tabi(denizbank hariç) yaklaşık 15 tl ve üzeri bir kesinti ile, yoksa amaç diğer bankalaramı yönlendirmek, açıkçası anlam veremiyorum.

haykolik

Üye
Üye
Ama septik bey maaş yatmamış başka bankada olsa yatmıyan parayı verirmi inşallah yarin yatar

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Tüm normal emekliler maaş günü cumartesiye denk gelenler cuma günü maaşlarını çekebilmekte, pazar gününe denk gelenler pazarTESİ günü atmden maaşlarını çekebilirler.

Arkadaşlar ya cuma günü yada pazartesi günü yatan maaşı çekebilirsiniz ama bilin ki cuma akşamı mesai bitimine kadar hesaba geçmeyen, yatırılmayan maaşınız pazar günü hesapta olmaz :( üzgünüm ama haftasonu bankacılıkta işlem yapılmaz...

septik

Editör
Editör
Ceylan inan ben pazar günü kartımla maaşımı çektiğimi hatırlıyorum.

2022 maaşları ptt lere ayın 4 ünde tamamı yatıyor fakat ödeme günleri gelmedikçe ödemeler yapılmıyor sonuçta maaşlar herkesin hesabında mevcut, ayrıca haksızlık sayılmazmı cumartesi yatan maaşı cumadan ver pazara denk gelenin maaşını ödeme.

Haykolik ben alındığını duymuştum bizzat denemedim, gerçi düşünce farkımız var ha pazar çekmişim ha pazartesi kaybım ne olurki,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam septik,

İnan çok üzgünüm arkadaşım sitenin bu sayfaları beni kahrediyor ama işte bazen elimde olmadan girip okuyorum :(

Sana inanıyorum tabii ki ne demek ama bana denk gelmedi demek ki yani yeni emekliyim ama hiç pazar günü atm ye gitmedim cumaya denk geldiyse bir kaç kere pazar günü çektim ama sonrasında pazartesiyi bekledim.

Ah ne kadar yokluğun dibinde insanlar ki saat başı atm ye gidip bakanlar bile var ve ben bu durumdan çok etkileniyorum. O yüzden gel benim dediğim gibi kalsın ;

Maaşınızın yatma tarihi cumaya denk geldiyse haftasonu atm den çekebilirsiniz, cumartesi yada pazara denk geldiyse pazartesiden önce atm ye gitmeyin, kendinizi yormayın arkadaşlar :(

yunus bozan

Üye
Üye
Ceylan inan ben pazar günü kartımla maaşımı çektiğimi hatırlıyorum.

2022 maaşları ptt lere ayın 4 ünde tamamı yatıyor fakat ödeme günleri gelmedikçe ödemeler yapılmıyor sonuçta maaşlar herkesin hesabında mevcut, ayrıca haksızlık sayılmazmı cumartesi yatan maaşı cumadan ver pazara denk gelenin maaşını ödeme.

Haykolik ben alındığını duymuştum bizzat denemedim, gerçi düşünce farkımız var ha pazar çekmişim ha pazartesi kaybım ne olurki,

selamlar septik abi bende geçen sene filan dogum yılımın son rakamı pazara denk geliyordu gidip aldım pazar günü evet doğrudur bende yasadım bu durumu şimdi şunu sormak istiyorum abi ben dün gece 1 sıralarında gittim baktım atm ye yoktu para acaba birazdan gitsem varmıdır gece olmayan şu andaa olurmu acaba

septik

Editör
Editör
Yunus, diğer maaşı ayın 6 sında ödenmesi gerekenlerin maaşları ptt kartlarında yatmamış görünüyor bence yarın çekki garanti olsun boşuna yorulmassın

Aslm Ceylan.

Evet haklısın senin tecrübelerine güveniyorum, ayrıca pazar günü maaşımı çekmiştim ama belki çok öncesinde yatmışta olabilir,

Birde evet komunuz insanın içini acıtan belirsizliklere dolu, aklımızın erdiğince, takip edebildiğimizce, diğer örneklerden yaptığımız çıkarımlarla cevap vermeye çalışıyoruz, sorun şuki bu yaşananlar devletin hatalarından kaynaklanan olaylar bu 2022 maaşı 38 yıldır ödenen bir yardım, peki bugüne kadar 2022 den yararlananların konuya hakim olabileceği bir sistemi oturtamayan verdiği yardımı bile eline yüzüne bulaştıran bir bakanlık, yarın ne olacağının bir garantisi dahi yok, inan eylül aylıklarını kimin alacağını bile son gün e devlette görünce biliyoruz.

2013 yılından buyana o kadar çok saçmaladılarki, kaç kez yönetmelik değişti, seçim bahane ederek kendi çıkardığı yönetmeliğin sırf oy kaybına sebeb olmasın diye uygulamasını seçim tarihine kadar durdurdular, şimdi erken seçim dolayısı ile yine oy kaybı endişesi yaşadıkları halde halen bir ciddiyet yok kimse maaşım garanti altındadır bile diyemiyor. Dolayısı ile 2022 den yararlananların maaşları cebine girene kadar halen kafalarında kuşkular ve güvensizlikten kaynaklanan bir telaş bir an önce maaşımı cebime koyayım da kafam rahat olsun durumları.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Şu an aklıma bankacılıkta aldığım ilk eğitim geldi.

Konu: para
Süre: 9 saat

Düşününce ne komik parayla ilgili bir eğitime bir tam gününü heba etmek ve paranın tarihinden tutunda üzerinde taşıdığı mikroplardan nasıl korunacağımıza dair binbir çeşit sağlık bilgisi. Tuhaf ama gerçek hepsi de. Gerçek olmayan hayatın kendisi. Yukarıda yazılanları okudukça diyorum ki nerede oy verdiklerimiz? nerede bizi bu duruma düşüren devlet? nerede bu ülkenin stk ları ve nerede insanlık???

yunus bozan isimli üye der ki,

'' selamlar septik abi bende geçen sene filan dogum yılımın son rakamı pazara denk geliyordu gidip aldım pazar günü evet doğrudur bende yasadım bu durumu şimdi şunu sormak istiyorum abi ben dün gece 1 sıralarında gittim baktım atm ye yoktu para acaba birazdan gitsem varmıdır gece olmayan şu anda olurmu acaba? ''

Yunus kardeşimi, gecenin yarısında herkes sıcacık yatağında mışıl mışıl uyurken atm ye gidip bakmak zorunda bırakan zihniyet utansın!!!

Umut dünyası işte hala bir umut acaba gidip baksa maaşı yatmış mıdır? inşallah yatmıştır kardeşim yanılan ben olayımda bir parça rahatlayan sen ol :)

Bizlere paranın sadece araç olduğu asla amaç olmaması gerektiği öğretilir oysa para basit bir araç değil hayatta kalmanın tek çaresidir. Bu ülkede cebinizde paranız yoksa vatandaş bile sayılmazsınız ve başınıza neler gelebileceği hakkında, kimse size hayatta kalabileceğiniz konusunda garanti veremez :

Umutla kalın, sağlıcakla kalın...

yunus bozan

Üye
Üye
gazoz agacı kardesim düşüncelerin çok doğru katılıyorum yazınızdanda yazılarınızdan da güzel duygularla içtenlikle yazdıgınız belli gece gitmem olayına gelince dün düğün vardı oraya katıldık ailece gecede ptt atm sinin önünden gecerken durduk deniyeyim dedim denedim malesef para yoktu normal şartlarda tabikide gece yatagımdan cıkıpta gitmem haddi gittim aldım diyelim napıcam o parayı gece gece alsam bile gelcem eve yine uyucam para kalcak cuzdanda ben gece kalkıp gideceğime yarın giderim daha iyi :) birde benim şöyle nacizane bir bikrim var bence türkiyemizin devleti insanına hak edeceği değeri vermiyor hiçbir engelli engelli olmak istemez calışıp kazanmak ister ama allah işte sopası yok vuracagı kuluna vuruyor bizlere vurdugu gibi yapacak bişey yok bu durumdayız şimdi değer olayına gelince kocaman bir ülkeyiz değilmi hesapta 3 aylık maaş ne olur allah aşkına insanlar yeri geliyo günlük zor bela yaşıyo mesela bizim bu 3 aylıkları engelli adına 600 tl her ay olcak şeklinde ypabilirler olurda bu durum bankalar boşunamı var para basma makinaları boşunamı var yağmalamayı bilirler ama kendilerine kenarıda zulalamayı bilirler kısaca engellide insan engelli diye diyer saglamlardan farklı değiller tam tersi bence normal bedensel engelli olan kişideki akıl saglamlarda yok ben çok sahit oldum buna kendimden de bilirim neyse kısaca devletimiz devlet olsa 3 aylığı her aya endeksli yapabilir sonucta engellilerin clışma gücü yok askari ücrette demedim her ay dediğim gibi 600 tl olabilir ama nerde bizim bu devletteki o başarı

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam yunus bozan,

:) Teşekkür ederim konuya açıklık getirdiğin için en azından içim daha rahat şimdi. Hepimiz aynı taraftayız kardeşim aslında yok ki birbirimizden farkımız. Çalışan engelliler ve çalışamadığı için sosyal yardım maaşı alan engelliler. Ben iki grubunda çok fazla sıkıntısı olduğunu biliyorum ve bu iki grubunda kendince büyük olan dertleri hepimizin kanayan ortak yaramızdır diye düşünüyorum. Başka türlüsü elimde değil...

2022 maaşı adı altında sosyal yardım maaşı alan, alacak olan, alabilmeyi umut eden, kesilmiş olan, artık alamayan, bu maaştan faydalanması mümkün olmayan tüm engelliler bu ülkenin en büyük ayıbıdır!!! Okudukça benim daha da derine gömüldüğüm ve gömüldükçe işin içinden çıkamadığım, kendim ve çevremde bu maaşı alan kimse olmamasına rağmen sadece ve sadece bu sayfalarda okuduklarımdan yola çıkarak dehşete düştüğüm 2022 maaşı...

Arkadaşlar, sizler bu güzel ülkenin güzel vatandaşları bu maaş sizin kara kaşınız gözünüz için verilmiyor ki! Bu maaşın verilme sebebi sizlerin çalışamayacak durumda olmanızdan ötürü yaşamaya devam edebilmeniz için gerekli olan ekonomik desteğin devlet tarafından karşılanması değil midir? Kimse sizi vay neden çalışarak kazanmıyorsun da devletten maaş alıyorsun diye suçlayamaz yada 2022 maaşını alıp almadığınızı eleştiremez! Bu maaş bu ülkede sayıları her geçen gün çoğalan, hayattan engellenmiş olan vatandaşlara verilen bir hak değil midir? Bunu sağlamak zaten sosyal devletin engellisine sahip çıkma, onu yaşatma görevi değil midir? Ne kadarını doğru dürüst yapabiliyor durum ortada ama ben istiyorum ki kimse bu hakkını kendisine devletin verdiği bir ödül yada kazanılması mucize olan hak gibi görmesin.

Minnet, duyulması gerekene duyulur hakketmeyene değil!!! 2022 maaşını sadece çalışamayacak durumda olan engellilere bağlandığı için her fırsatta dile getirilen övünç kaynağı değil aksine engellisine bağımsız birey olabilme onuru kazandıramamış aciz bir devletin kocaman ayıbından öteye geçemeyen, varlığıyla yokluğu arasında çok da fazla bir fark olmadığına inandığım, engelli vatandaşa ekonomik açıdan rahat bir yaşama olanağı vermeyen, sadaka yerine bile düşünülemeyen son derece aciz bir yardımdır...

Şimdi ben bu konuda böyle düşünürken Yunus kardeşimin isteğini defalarca okudum da Allahım dedim ya bu kişiler bu ülkenin güzel yürekli insanları ayda 600 tl olmasına tamah edecek kadar alçakgönüllü, iyimser ve hala devletine olan umudunu yitirmeyenlere karşı hakkettikleri yönetim böyle mi olmalı? Adaletini sevdiğim yüce Rabbim sen ki herşeyi gören, duyan, bilensin bu ülkede 600 tl yi bir saat içinde lüksüne, zevkine harcayanlar dururken sen asıl olması gereken kişilere neden hep yoksulluğu, hep fakirliği, hep çaresizliği reva görüyorsun???

yunus bozan

Üye
Üye
aleykümü selam gazoz agacı kardeşim.
öncelikle ben sizi gerçekten tebrik ediyorum bıravo benim içimdeki söyleyemediklerimi siz söylediniz agzınıza yüreğinize vede aklınıza saglık mesela bende şöyle devam edebilirim şimdiki yasalara göre bildiğim kadarı ile engellinin annesinin babasının emeklisi var ise engellinin 2022 maaşını kesiyorlar bence son derece yanlış hani bir laf vardırya bilirsiniz sag gözün sol göze faydası olmaz diye anne babanın emeklisi var ise kendine engelliye bu maas verilmeli sonucta calısamıyor edemiyor sen devlet olarak onun maasını kesersen o insan kensini işe yaramayan bir insan zanneder ama kesmessen en azından derdi ne anneme muhtacım nede babama kendi param der gider o haliyle parasını alır oda o kişiye motive olur hee egerki anne baba vefat eder maaşıda engelli evladına kalır dogal olarak o zaman sen devlet olarak verme bu maaşı neden annesinin babasının kaldı cunki haklısın ama diyer türlü haklılık payın yok devlet olarak insanın yeri geliyor annesi babası bile minnet ediyor bir engelli neden bu tür olaylara sahit olsunki zaten allah vurmuş devlet bunları biliyor bilmezmi hiç her şeytanlığı biliyorda bunumu bilmicek ama işlerine gelmiyoor işte..birde mesela bu parayı bile paylaşamayan insanları gördüm ben benim bir tanıdıgım var bu kişi eli ayagı saglam calışıyor evli barklı kayın pederini almış yanına evlerine yani adam felç hastası ama yürüyor agır felc değil neyse bu felç adam cami tuvaletinde bekliyor aksama kadar 15 20 tl kazansın diye aynı zamanda 2022 maası var ama gel gelelim bu felçli adamın 3 aylık maasına bile tenezzür ediyorlar damadı bir yandan bekliyor maas günün cocukları bir yandan ve çocukları saglam aylak aylak geziyor ama bir işe gidipte çalışmaz ben böyle bakarım içimden derimki hey güzel allahım işine karışmak ne haddımıze ama şu durum zoruma gidiyor vermişsin bu adama boy post ama işe yaramıyor bari bu adamı engelli yapsaydında nasıl olsa calısayı sevmıyor en azından alsaydı maasını otursaydı evinde bari ben saglam olsaydımda af edersini esek gibi çalışıp kazanırdım hayatımı düzenimi kurardım bunları bazen ortamlardada söylerim ben acık sözlü bir insanım bu seferde isyankar olma diyorlar bende sasırdım ne dicemi ?

karli19

Üye
annem 1951 doğumlu ama ne cuma günü neden cumartesi maaşı yatmamış... neden acaba!! yardımcı olacak varmı

septik

Editör
Editör
Karli, biliyuorsunuz 0-5 ler cumartesi denk geldi cuma günü alma şansları oldu isteyen cumartesi ptt kartla çekebildi 1-6 ların günü bugündü ve ptt karta veya diğer bankaların atm lerinden maaşlarını çekebilmeleri gerekirdi, ne olduysa artık ki bu aralar siz engellilerin bir önemi bizde yoktur gibi tuhaf bir davranış durumundalar tam olarak neden yatmadı benim aklım ermedi.

M

matagun19

Guest
Arkadaşlar doğum tarihimin sonu 4 bu gece (07.09.2015 saat 01:00 da) maaş hesabıma geçti.Ben Çorumda ikamet etmekteyim.Daha önceki tecrübelerime ve takiplerime göre iller arasında bile farklılık olabiliyor.Çünkü yine maaş yattığını paylaşmıştım.Birisi acaip fırça atmıştı benim yatmadı beni boşa atm ye gönderdin diye :).Sonuç olarak d.tarihim 1964 ve 2022 Eylül dönemi maaşı yattı.Bu durumda Septik beyin geçmişte oldu dediği gibi ( hoş benimne tesadüftür hafta sonuna geliyor) haftasonuda olsa maaşlar hesaplara geçebiliyor.İyi geceler.

haykolik

Üye
Üye
Arkadaşlar doğum tarihimin sonu 4 bu gece (07.09.2015 saat 01:00 da) maaş hesabıma geçti.Ben Çorumda ikamet etmekteyim.Daha önceki tecrübelerime ve takiplerime göre iller arasında bile farklılık olabiliyor.Çünkü yine maaş yattığını paylaşmıştım.Birisi acaip fırça atmıştı benim yatmadı beni boşa atm ye gönderdin diye :).Sonuç olarak d.tarihim 1964 ve 2022 Eylül dönemi maaşı yattı.Bu durumda Septik beyin geçmişte oldu dediği gibi ( hoş benimne tesadüftür hafta sonuna geliyor) haftasonuda olsa maaşlar hesaplara geçebiliyor.İyi geceler.

çektinmi biziki 6 sı ama çekemedik sen nasıl 4 oluyor yattı diyorsun normalde senden önce almamız gerek

M

matagun19

Guest
Arkadaşım nasıl olduğunu bana neden soruyorsunki?Açıklamasını yaptım.Daha önce de il il farklılıklar olduğunu gördüm dedim.1964 doğumluyum.ve bu gece saat 01:00 da maaş hesabıma geçti atm den aldım.

septik

Editör
Editör
Pazartesi büyük ihtimalle tüm 2022 lerin maaşı ödenecektir.

lavinya

Üye
Üye
arkadaşlar alan varsa ne kadar aldınız bilgi verebilirmisiniz?

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar şimdi telefonla görüştüm Bilecik sadece 2-7 leri ödüyor diğerleri gününde ödenecekmiş.

Bu durum her il için aynı değildir zamanından önce alanlar sadece ben aldım değilde ilin isminide verirse daha faydalı bir paylaşım olur

Teşekürler.

Tekerlekli Sandalye