2016 Mayıs Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller?

from.istanbul

Üye
Üye
Merhaba
Engelli ablama baktığım için hasta bakım maaşı alıyorum annem vefat etti onun sgk maaşını alırsam hasta bakım maaşım kesilirmi.

Emekli maaşı ve hasta bakım maaşı birbirini etkilemiyor..İkisini birden alabilirsiniz..tabi emekli maaşı 1600 lira değilse.
Ben şahsen emekli kayınvalidesine bakıp hasta bakım maaşı alan da gördüm, kendisi emekli maaşı aldıgı halde engelli yakınına bakıp, hem emekli maaşı hem de hasta bakım maaşı alan da gördüm.
Evdeki kişi başına gelir hesabiyla alakalı bir durum bu..Eğer eve resmi olarak giren para kişi başına 784 TL'yi geçmiyorsa sorun olmaz..Yani sadece 2 kişiyseniz ve emekli maaşı da 1568 TL'den fazlaysa alamazsınız..Ama öyle bir durum yoksa alırsınız.Zaten 2 ikişiden fazlaysanız ve eve giren tek para emekli maaşı ise hiç sorun olmaz.

sinandeniz

Üye
Üye
insan olana bir defa söylendimi anlar ama burası yine kahveye dönmüş ya evde bakım maaşı yatan illerin isimleri paylaşılıyor burdan sadece herhangi bir sorunuz varsa başlık açıp sorunuzu sorun hızlı ve net cevap alın yok ama sıradan bir cevap çok biliyorlarmış gibi biyerlerden duymuşlar e işte 784tl yi geçmez isennn evde bakım maaşı kesilmez

kdr01

Üye
Üye
Yinede öğle demeyinde bence de konu ile alakali değil adana yatmadi pazartesi ye kalmaz umarim:(

haticekübra

Üye
Üye
Kayserii yine yatmadi dilerim Allahdan parayı yatırmayan memurlar bizler hibi hergün acı çeksinler

son_dem

Üye
Üye
Kayseri yatmıştır güle güle kullanın.

yunus bozan

Üye
Üye
izmir muhtemelen bu gece hesaplarda olacaktır çünki normalde 20 sinde yatardı şaşacagını sanmıyorum.

kdr01

Üye
Üye
Adana 18.00 sonra yatacakmış sosyal hizmetleri aradım bilginize :)

ramke84

Üye
Üye
Arkadaslar bakın benim burda kimseye sen sunu yapma sen bunu yapma deme lüksüm yok olamaz. Hepimizin akli fikri sukur kendimize yeticek kadar var. Defalarca konu dışı kalan konularımıza yeni baslik acalim diye soylememe ragmen altina yazdiniz ses etmedim. Benim burda bulunmamin sebebi sayfa duzenini saglamak. Bunu yapamadiginin farkina vardigim anda ceker giderim onemli deil. Burda kimsenin kimseye hakaretde bulunmasina izin vermem soz konusu olamaz. Hakaret icerikli mesajlarinizi son.kez siliyorum devaminda bu siteye girmemeniz icin elinden geleni yaparim.

yunus bozan

Üye
Üye
arkadaşlar izmir için bir bilgi paylaşıyorum bir yakınım sosyal hizmetleri aramış bugün 18 den ihtibaren hesaplarda olacakmış öyle denmiş umarım söyledikleri gibi olur saygılarımla..

Tekerlekli Sandalye