2016 ocak ayi evde bakim maaşi yatan iller

ramke84

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle yeni yılınızda önce sağlıklı sora mutlu yıllar dilerim.

2106 Ocak ayı ''Evde Bakım Maaşı'' yatan iller takibi için konu başlığımız açılmıştır. Bu başlık altında yatan yatmayan iller haricindeki konular için paylaşım yapılmamasın sizlerden bir kez daha rica ediyorum. Evde bakım maaşı ile alakalı sorularınızı kategorimiz olan Evde Bakım Maaşı / Hizmeti bölümünde YENİ Konu açarak sormanız daha çabuk yanıt almanıza ve bu başlığın amacından sapmamasına neden olacaktır.Göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden hepinize teşekkür ediyor tüm illerin en kısa sürede yatmasını diliyorum.

Sıkça Sorulan Sorular :

- Bu ay zamlı maaş alıcakmıyız? ( Henüz Aralık 2015 dönemini alıcağımız içim zamlı maaşlarımızı Şubat 2016 döneminde alıcaksınız.)
- 2016 maaş tutarları ne kadar? ( 2016 yılı ilk altı ayı için: 880.69 tl , 2016 yılı ikinci altı ayı için: 924.73 tl )
- 2016 kişi başı gelir tutar ne kadar ? (2016 yılı itibariyle kişi başı gelir 784 TL olacaktır.) evde bakım.jpg

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    17.1 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleme:
M

matagun19

Guest
Belki üzerime vazife değil ama keşke Ocak ayı gelmiş olsada konuyu açsanız daha isabetli olmazmı acaba?

gülümse_hayata

Üye
Üye
matagun her ay aynı sistemde bir sonraki ay gelmeden bir kaç gün öncesinden bu konu başlığı açılıyor. Böyle bir düzen kuruldu ve bu şekilde devam ediyor.

M

matagun19

Guest
Peki açın ne diyeyim.Kuralınız var madem bozmayın.Ancak şunuda bilinki sizin ocak ayı yatan iller diye yeni konu açtığınız tarihte ben hala Aralık ayı evde bakım parasını almamıştım.( Çorumda yatmamıştı ve eminimki başka hala o tarihte yatmayan illerde vardı)Siz kural diyorsunuz.Peki kolay gelsin ne diyebilirim size.

ramke84

Üye
Üye
Peki açın ne diyeyim.Kuralınız var madem bozmayın.Ancak şunuda bilinki sizin ocak ayı yatan iller diye yeni konu açtığınız tarihte ben hala Aralık ayı evde bakım parasını almamıştım.( Çorumda yatmamıştı ve eminimki başka hala o tarihte yatmayan illerde vardı)Siz kural diyorsunuz.Peki kolay gelsin ne diyebilirim size.

Sevgili matagun19 konu başlığımızın amacı 81 ilimizde evde bakım maaşı altında maaş alan üyelerimizin bu konu başlığı altında yatan\yatmayan illerimizi engelli veya engelli yakınlarımıza bilgilendirmek aynı zamanda yardımlaşma ve dayanışma içinde olmak. Bu anlamda 81 ilimizin 81 de bilgi paylaşımı olmuyor, zira sizin Çorum ili hakkında bilgi paylaşımınızı üzülerek Aralık ayında göremedim. Bundan sonraki dönemlerde Çorum hakkında bilgi paylaşımında bulunmanız takdirde inanın bir sonraki dönem için konu açılmıyacaktır.

sivasspor

Üye
Üye
merhaba öncelikle bir sorum var vaktim kısıtlı olduğu için konu başlığı açamadım sorum şu 2016 yılı asgari ücret emekli maaşları artacak asgari ücret 300 tl artacak ama evde bakım maaşı kişi başı geliri ne kadar artacak bunu rica etsem bildirirmisiniz çünkü asgari ücret arttığı takdirde yüzde 90 ının kişi başı geliri geçecektir sizden ortalama olarak kişi başı gelir şu fiyat ile şu fiyat arasında olacaktır diye bana bir bilgi verirseniz sevinirim sizden çok ama çok rica ediyorum 2016 1nci dönemin kişi başı geliri yapılan asgari ücrete ve memura verilen zama orantılı olarak kişi başı gelir ne kadar olacak sadece net olarak veremem derseniz dahi ortalama bir fiyat istiyorum sizden şimdiden teşekkür ederim...

ramke84

Üye
Üye
Kişi başına düşen gelir net asgari ücretin 2/3 ünden fazla olmamalıdır. Asgari ücret şu an 1300 TL olması her ne kadar beklenilsede henüz netleşmiş değil. ortalama bi rakam istediğiniz için söylüyorum yinede söylemekte fayda var kesin bilgi olmamakla beraber ortalama 970 TL gibi bir rakam olabilceğini düşünüyorum.

veli 1500

Üye
Üye
herkese slm 2022 maaşı nekadar oldu kişi başına ne kadar oldu saygılarımla yeni yılınız kutlu olsun

ramke84

Üye
Üye
herkese slm 2022 maaşı nekadar oldu kişi başına ne kadar oldu saygılarımla yeni yılınız kutlu olsun
Arkadaşlar konu başlığımızın amacını saptırmamak adına lütfen bir kez daha sizlerden rica ediyorum, sormuş olduğunuz soru hakkında http://engelliler.gen.tr/f7/2016-yili-2022-maaslari-ne-kadar-28053/#post125721 , http://engelliler.gen.tr/f8/2016-yili-evde-bakim-maasi-kisi-basi-gelir-belli-oldu-28062/ bilgi sahibi olabilirsiniz

gresunlu

Üye
Üye
slm arkadaşlar öncelıkle herkese mutlu yıllar ben bundan 4 ay önce evde bakım maasımı kestırdım kışı basına düşen gelırı astıgımız ıcın hanede3 kişi ıdık 2kişiye düşünce mecburen kestırdım şimdi ıkı kişi kaldık ama kişi basına düşen gelirı kurtarıyoz herhalde şuan 1250 tl emeklı maasım var 100 tl de hukumet verecem dedı secım vaadi etti 1350 hadı yüzde 3dedevlet emeklıye zam yapsa edermı 1400 anlıcanız kurtarıyoz herhalde kişi basına düşen geliri şimdı tekrar muracat edecem aradım sosyal hızmetlerı eger raporun sureklı ıse bıdaha cıkarmana gerek yok gel buraya bı dılekce ver yeterlı dedıler hadi bısmıllah herkesın gözu aydın herkese saygılar

gresunlu

Üye
Üye
slm bugun aradım sosyal hızmetlerı evde bakım maası kışı basına gelir 784 tl olmuş dogrumudur dıye bıze ulasan böyle bı durum yok 20 gun sonra yıne arayın dedıler artık nası ögreneceksek

sfye

Üye
Üye
Yatan il yokmu hicc ayin kaçı oldu

ahmet34

Üye
Üye
830 tl den 880 tl ye çıkacak
ama asgari ücreti 1300 tl yaptılar,ona görede elektriğe ona buna zam yaptılar her bir şeye zam geldi 3 ona 5 ona 10 ona derken aylık toplam bir sürü para ödememiz gerekecek
birde iş verenler işçilerine 1300 tl yapınca aradaki açığı kapamak için ürünlerine zam yapcaklar

yani bizim maaşlarda 880 tl yerine 1300 tl olması lazımki ayak uydurabilelim..şimdi aradaki açık için her ay cepten 300 tl civarı fazla para çıkarmak gerekecek

yada geçen sene maaş 830 du onun yerine 430 tl verseler kaç kişi ay sonunu getirirdi o şekilde düşünün

sonuç olarak 1300 tl ye çıkması yerine 880 e çıktığından..ay sonu zor gelecek

bu sene daha zor bir geçim olcak izleyin görün

gülümse_hayata

Üye
Üye
sfye hanım genelde ayın 10 doğru illerin yattı bilgileri gelmeye başlıyor. Pazartesiden itibaren bir çok ilin yattı bilgisi gelecektir. Genellikle her ay bir kaç günlük değişiklikler olsada böyle oluyor. Bütün illerin en kısa sürede yatması dileğiyle.

hastaadam

Üye
Üye
Bursa. Bu gece supriz yapabilir banka bekletirse en gec pazara

hastaadam

Üye
Üye
Banka bekletmiyoda sosyal hizmetlerin parayı yatırması lazim. Gecelerin hakimi
..banka bekletmiyo demeyin arafe gecesine kurummu geciktirdi cumartesi pazar kurummu acik gecmis aylari incele pazar gecesi hesaplar serbest birakilmis her ayin ....3.une kadar butun iller bodrolarini yani engelli bakici listelerini teslim ederler geciktirmelerine imkan yok cunki otarihten sonra odenek cikartmiyor bakanlik saygilar

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Ben sosyal hizmetlerin parayı geç aktardığını düşünüyorum cunki her ilde farklı gün yatıyor oysa ziraat bankası her yerde aynı ziraat bankası bunun bankayla alakası olmadığını dusunuyorum

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Bursa bi kaç aydır erken yatiyo önceden çoğu zaman gec yyatardi cunki sosyal hizmetler listeyi geç gönderiyordu bankaya neyse hayırlısı olsun zamanında yatsinda tüm iller gerisi önemli degil

pepee

Üye
Üye
Bursa. Bu gece supriz yapabilir banka bekletirse en gec pazara

Arkadaşım !! Bursa bu gece sürpriz yapıp yatsa gelecek ay ayın 1inde sürpriz bekleyip niye yatmıyor bu dersiniz..
(2 yıllık forum takibinden ve bursalıların yazdıkları bütün mesajlarından çıkarttığım sonuçlardan biri bu)

Tekerlekli Sandalye