2017 Kurban bayramı öncesi 2022 maaşları ödenir mi?

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Mustafa2121 1772 TL alacaksin bu donem

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar,

Sizler için maaşlarınızın bayramdan önce ödeneceğini umuyor ve sizlere biraz daha iyimser yaklaşabilmeniz adına aşağıdaki haberi paylaşmak istiyorum.

Doğum yardımı ödemeleri hesaplara yatırıldı

Doğum yardımı ödemelerinde yaşanabilecek gecikmeleri önlemek için çalışmaları hızlandıran Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, temmuz ayı yardımlarını hesaplara yatırdı.

dogum-yardimi-odemeleri-hesaplara-yatirildi-9729597.Jpeg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce, 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Türk vatandaşlarına ve Mavi Kart sahiplerine, canlı doğan birinci çocuk için 300 lira, ikinci çocuk için 400 lira, üçüncü ve sonraki çocuklar için ise 600 lira tutarında doğum yardımı yapılıyor.

Vatandaşlar, doğum yardımını T.C. kimlik numaralarını ibraz etmek suretiyle ülke genelinde bulunan tüm PTT şubelerinden alabiliyor. Yurt dışında yaşayan vatandaşlar ve Mavi Kart sahipleri de bu uygulamadan aynı şartlarda faydalanıyor ve başvurularını büyükelçilikler, konsolosluklar aracılığı ile yapabiliyor.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar da ödemelerini tercih ettikleri illerden alabiliyor. Annenin T.C. vatandaşı ya da Mavi Kart sahibi olmaması halinde, ödemeler T.C. vatandaşı ya da Mavi Kart sahibi baba üzerinden yapılıyor.

Ödemelerde yaşanabilecek gecikmeler dolayısıyla vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalara hız veren Bakanlık, Temmuz ayı ödemelerini PTT şubelerine yatırdı. Kurban Bayramı öncesinde müjde niteliğindeki bu çalışma kapsamında, vatandaşlar hesaplarına yatırılan doğum yardımı ödemelerini PTT şubelerine giderek alabilecek.

105 BİN 330 ANNEYE 46 MİLYON LİRA

Bu kapsamda, bugüne kadar 2 milyon 497 bin 522 anne doğum yardımından faydalanırken, toplam 1 milyar 86 milyon 998 bin 581 lira ödeme yapıldı.

Öte yandan, bu yıl en fazla doğum yardımının yapıldığı temmuz ayında, 108 bin 317 çocuk için 105 bin 330 anneye 45 milyon 997 bin 330 lira ödemede bulunuldu.

Temmuzda, 40 bin 539 ilk, 33 bin 731 ikinci ve 33 bin 926 üçüncü ve sonraki yeni doğan çocuklar için ödeme gerçekleştirildi.

Temmuz ayı ödemesi kapsamında, çocuk sayısına göre en çok ödeme alan ilk beş il de belli oldu. 17 bin 737 annenin doğum yardımı aldığı İstanbul ilk sırada yer alırken, bunu 6 bin 520 rakamı ile Bursa, 5 bin 164 rakamı ile Şanlıurfa, 4 bin 659 rakamı ile İzmir, 4 bin 194 rakamı ile Gaziantep izledi.

Doğum yardımı ödemelerinde yaşanabilecek gecikmeleri önlemek için çalışmaları hızlandıran Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sizleri de zor durumda bırakmayacaktır.

Herkesin almakta olduğu sosyal yardım maaşının biran önce hesabına yatırılması dileklerimle...

gececi01

Üye
Üye
Bayramdan önce ödeme yok arkadaşlar boşa beklemeyin bayramı parasız geçirin verirseniz eveti sonra bu hale dusersiniz iste

siz nankör insanlarsınız merdiven altı ve dilenen başbakanlara alıştığınız deprem paralarından yardım aldığınız 150 devletten para dilendiğiniz kalitesiz yaşadığınızdan ötürü elbetteki recep tayyip erdoğan gibi bir değerli şahsiyet size tuhaf gelir ve alışamazssınız ben evet verdim engelli ve insanlığa değer verdiği için ben evet verdim her şehire daha modern ve yaşanabilir hastahane yaptığı için ben evet verdim bu ülkeye değeri olmayan faydası olmayan heykeller yaptırmadığı için ben evet verdim komşuma çocuğum için okul kitabı dilenmediğim için ben evet verdim elektrik su ve tüpe zam gelmediği için ben evet verdim her 2 senede bir torba yasadan vergi sgk ve gss affı çıkardığı için sana şunu söylüyorum sen mert adam sa eğer bu ülkeye chpkk nın yaptığı bir eseri anlattan heykelden başka ama

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
[MENTION=4669]gececi01[/MENTION],

Bu sayfalarda lütfen siyaset yapmayınız. Sonuçta hala demokrasinin varolduğu bir ülkede yaşıyoruz. Herkes dilediği siyasi partiye oy vermek/vermemek de kendi özgür iradesiyle hareket eder ve bunun hesabını da kimseye vermek zorunda değildir.

Gelin güzel düşünelim ki sonuç güzel olsun. Önemli olan bayramın bayram tadında yaşanmasıysa ve sosyal yardımların bayramdan önce yatırılması umut ediliyorsa kimse kimseyi boş yere üzmesin. Her şey olacağına varır ama bence bu bayram öncesi emekliler dahil tüm sosyal yardım maaşları günler öncesinden almakta olanların hesaplarına yatırılmış olacak.

Bayramı bayram yapan sevdiklerinizin kıymetini bilmeniz dileğimle,

murat tarsuslu

Üye
Üye
siz nankör insanlarsınız merdiven altı ve dilenen başbakanlara alıştığınız deprem paralarından yardım aldığınız 150 devletten para dilendiğiniz kalitesiz yaşadığınızdan ötürü elbetteki recep tayyip erdoğan gibi bir değerli şahsiyet size tuhaf gelir ve alışamazssınız ben evet verdim engelli ve insanlığa değer verdiği için ben evet verdim her şehire daha modern ve yaşanabilir hastahane yaptığı için ben evet verdim bu ülkeye değeri olmayan faydası olmayan heykeller yaptırmadığı için ben evet verdim komşuma çocuğum için okul kitabı dilenmediğim için ben evet verdim elektrik su ve tüpe zam gelmediği için ben evet verdim her 2 senede bir torba yasadan vergi sgk ve gss affı çıkardığı için sana şunu söylüyorum sen mert adam sa eğer bu ülkeye chpkk nın yaptığı bir eseri anlattan heykelden başka ama
Atatürk heykellerinden duyduğunuz rahatsızlığın nedeni ne?

SM-A310F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

xxmehmetxx03

Üye
Üye
bence yatıcak rahat olun calışıyolarmış cuma belli olucak sonuc

orcunaral

Üye
Üye
arkadaslar bizat kaymakamlikla gorustum engeli ayliklari gununde yatacakmis kaymakamlik bilgisi bilginize

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Kaymakamliklarin cok bilgisi olmuyo o konuda haliyle basindan savmak icin gununde yatacak der

ferhat71

Üye
Üye

Ulan şurada ble siyaset peşindesiniz yazık size ben sen ve senin gibi insanların derdini gayet iyi anlıyorum o heykel, özellikle kastettiğin şey gayet açık o heykellerin dikilmesinin sebebi kişi olmasa ne sen türk olurdun ne de o övündüğün şeyleri gerçekleştirecek bir devletin olurdu ne bu düşmanlık arkadaş neden sağdan soldan duyduklarınla ülkenin kurucusuna düşmanlık edersin anlamam nedir yani yaptığın şimdi çoğu yerde osmanlı padişahlarının da heykelleri var Türk dünyasınıa damga vurmuş ecdadımızın da var onlar için de aynı şeyi düşünüyor musun yoksa kafanda ki bağnazlıktan dolayı sadece Atatürk'e mi kastın yazıktır ayıptır bırakın bu işleri artık. Allah Atatürk'ümüzden de şimdiki işini layığıyla yapan devlet adamlarımızdan da tüm ecdadımızdan da razı olsun bugün güzel şartlar altında güzel vatanımız da yaşıyorsak onların sayesinde.

osmaniye 80

Üye
Üye
Arkadaslar kaymakamlik bilmiyor ptt yazi asmis sordum pazatesi sali herkes alacakmis iyi bayramlar

xxmehmetxx03

Üye
Üye
böyle bi dedikodu var ama sormadım yarın bende sorayım yazarım arkadaşlar

mert

Üye
Üye
arkadaşlar en geç salı günü ödemeler yapılacakmış

Tekerlekli Sandalye