2018 Yılı Evde Bakım Maaşı Kişi Başı Gelir Beli Oldu

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=20322]Edizabi34[/MENTION]

Yukarıda sağolsun [MENTION=1577]eagle20[/MENTION] arkadaşımız gerekenleri paylaşmış sizinle genel bir toparlama yapmak gerekirse şuan evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar 967 tl bu durumda evde 4 kişisiniz aylık eve 3868 tl ye kadar bir geliriniz olması evde bakım maaşı için sorun yaratmaz ancak bu miktarın aşılması halinde sorun yaşanır. Alınan evde bakım maaşını gelir olarak hesaplamaya dahil edilmemektedir.

Edizabi34

Üye
Üye

Yukarıda sağolsun [MENTION=1577]eagle20[/MENTION] arkadaşımız gerekenleri paylaşmış sizinle genel bir toparlama yapmak gerekirse şuan evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar 967 tl bu durumda evde 4 kişisiniz aylık eve 3868 tl ye kadar bir geliriniz olması evde bakım maaşı için sorun yaratmaz ancak bu miktarın aşılması halinde sorun yaşanır. Alınan evde bakım maaşını gelir olarak hesaplamaya dahil edilmemektedir.

Eve giren aylık düzenli paramız bu 1600+498 4 kişiyiz. Ölüm aylığıbayram ikramiye 500tl alicak annem . bide haziranda 25tl zam olur yine ölüm aylığına. Teşekkürler detaylı bilgi verdiniz icin

Edizabi34

Üye
Üye

Eve giren aylık düzenli paramız bu 1600+498 4 kişiyiz. Ölüm aylığıbayram ikramiye 500tl alicak annem . bide haziranda 25tl zam olur yine ölüm aylığına. Teşekkürler detaylı bilgi verdiniz icin

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=21418]gamze77[/MENTION]

Her ay genellikle ayın 9- 10 gibi iller yatmaya başlıyor. Bu ay bayram olduğu için belki erken yatar diye ümit ediyoruz ama şuana kadar henüz iller yatmaya başlamamıştır.

Yalnız Kartal

Üye
Üye
arkadaşlar herşeyi öğrendikde bu sene her seneye göre eve gelen gelir deyişti çoğumuzda bizde dahil bize denetime geldiler şuan sorun çıkmadı merak ettiğim 2019 eve giren kişi başı nezaman belli olur

yunus bozan

Üye
Üye
sayın yöneticilerimiz bilindiği gibi temmuzda memur zamları yapıldı dolayısıyla bu zamlar hem bakım aylığı hemde 2022 aylığınada yansıdı ben az önce haber.com da haberlere bakıyordum devlet memurlara bir zam daha yapmış acaba onlara yapılan eksta zam bakım aylığı ve 2022 maaşınada eklenecekmi ?

Thunder

Üye
Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Geçen ay bir kız çocugum oldu.Bunu sosyal hizmetlere bildirdim fakat evde kontrole geldiklerinde biz hastahanedeydik.
Aynı Gün içinde sosyal hizmetlere gittik hastahanede oldugumuzu bildirdik.
Bize şöyle bir cevap verdiler.Size bir evrak verecegiz Tarım il banka ıvır zıvır bişiler karıstırdılar.
Ben % 80 hemofili hastasıyım evde bakım ücreti almaktayız. Aylık kazancım asgari ücret hanede 5 kişi yaşıyoruz.Evimiz kira hiç bir mal varlığım yok.Acaba maaşmı kesilecek güncellememi yapılacak. Raporum / 80 Ağır engelli sürekli ibaresi ömür boyu kronik süregen İç hastalıklar diye geçiyor.
Bu konuda bir açıklama yapabilen varsa çok teşekkürlerimiz sunuyorum.
İyi akşamlar

Hataylı_72

Üye
Üye
Gelir beyanında bulunmanızı istemişler nedenini istemezlerse söylemezler.
Yeter ki beyan ettiğiniz gelirin evde bakım gelir kriterine göre hesaplanması sonucu sınırı geçmeyin.
5 kişi olduğunuza göre bir asgari ücrete bölünce sınırın çok altında bir rakam çıkar, maaşınız etkilenmez üstelik haneye yeni biri katılmış bu daha da olumludur hesaplama açısından.

Sağlık raporu açısından bir değişiklik/sorun yoktur mutlaka, öyle olsa gelir evrakları bile istemezler direk keserlerdi maaşı.

Bütün bunlara rağmen maaşınızı keserlerse nedenini mutlaka öğrenin ve hakkınızı arayın, maaş kesmek için ortada bir sorun gözükmüyor.

Thunder

Üye
Üye
Aldığım aylik 1709 tl
Hanede yaşayan sayısı 5
Sadece benim maaşım ve evde bakım aylıgımız var başkada bir gelirimiz yok.Ev kira ve üstüme 1 toplu iğnem bile yok 2 tane faturalı hattım var engelli tarifesinden :)
Teşekkür ederim yaptığın açıklayıcı bilgi için.

meral1784

Üye
Üye
aldiginiz 1709 tl aylikmi 3 aylikmi eyer 3 aylik deyilse kesiliyor benimde esim 1700 maas aliyor arti bakim maasi aliyorum bakiciyim diye ama ablamin agir engelli oldugu halde 2022 maasini 1 hafta once kestiler bunuda e devlette gordum aradim artik muhtac olmama nedeni ile dediler yani esimin aldigi maasla benim aldigimiz maas nedeni ile kesilmis evimiz kira hicbir mal varligimiz yok esimin maasi ustelik hacizli insallah sizinkinide kesmezler

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Ebubekirr

Üye
Üye
Ben daha işe gitmedim işe girdiğim zaman nereye bildirim yapıyoruz ve maaş bordrosu gosterecekmiyiz? Ayrıca evde yaşayan kişi sayısı 6 ben işe girmem halinde 3000 TL alacağım babam 1709 TL alıyor bizim maaslarimiz evde bakımda sorun yasatirmi?

Hataylı_72

Üye
Üye
3000 TL Aylığınız ve 1709 TL babanızın geliri toplamı 4709 TL yapar.
6 Kişiye bölünce 784 TL rakamı çıkıyor. Sınır 967 olduğuna göre sorun çıkmaz.

maaş bordronuzu ve babanızın gelirini gösteren evrakı alıp
Evde Bakım Hizmeti için başvurduğunuz kuruma gidin ve beyanda bulunun

mazlum.yk

Üye
Üye
Değerli arkadaşlar günlerdir kafamı kurcalayan bir sorum var.

Bu sorumu 183 alie, çocuk, yaşlı ve engelli destek hattını arayarak ta cevap aramaya çalıştım ama maalesef açıklayıcı bir bilgi alamadım. Şimdi benzer durumu yaşamış veya bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse mutlu olurum. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Daha önce sigortalı bir işte çalışma geçmişi olan engelli bir bireyin ve işten ayrıldıktan sonra gelir kriterleri uyarsa dahi

evde bakım maaşı başvurusunda sen daha önce sigortalı olarak çalışmışsın maaş bağlamıyoruz deme gibi bir ihtimal var mı?

Yoksa uygun şartların oluşması sonucu maaşı bağlanır mı?

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okatur

Üye
Üye
Bağlanır kardeş bağlanır ama tabiki her shçek aynı ilgiye sahip değil bazı memurlar çok bet çıkıyor şansını dene

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

özgür baytok

Üye
Üye
Iyi gunler bu gün ankara sincan sosyal hizmetlere evde bakim parasi icin gittim babam %94 agir engelli bakima muhtac alzaymir hastasi benim aylik gelir net 2880 tl babamin emekli maaşı 1856 tl ve ayrica 2000 tl yilda ikramiyesi var köyde de 60 dönüm tarlasi var gorevli hesaplarken benim maasi agi ile hesapladi bi de köydeki tarlanin yillik gelirini istedi bu durumda maaş alabilirmiyiz cevaplarinizi bekliyorum

iboa

Üye
Üye
arkadaşlar 2019 asgari ücret 2020 oldu. bakım maaşında kişi başı ücret değişirmi? saygılar.

firdevs05

Üye
Üye
AGİ hariç 1.828,74 TL oldugundan alt sınır 1.219,16 TL oldu

Tekerlekli Sandalye