2018 Yılında alınacak 2022 engelli maaşı miktarları

septik

Editör
Editör
[MENTION=21219]Ramazan Demir[/MENTION]

2022 Maaşı için eğer ilde yaşıyorsanız valilik binalarında bulunan, ilçede yaşıyorsanız kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına müracaat etmeniz gerekmekte.

Ramazan Demir

Üye
Üye

2022 Maaşı için eğer ilde yaşıyorsanız valilik binalarında bulunan, ilçede yaşıyorsanız kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına müracaat etmeniz gerekmekte.
Vergi dairesinden vergi infirimden yararlaniyorum da maas icin sskyami gitcemm birde 2022 masi her aymi yoksa 3 ayda birmii aliniyor

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör

Diğer sayfada sormuşsunuz cevaplamıştım evet 2022 maaşı 3 ayda bir ödenir. https://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasini-cekenler-yazsin-32640/#post157335

Vergi indirimi almanız direkt maaş almanız anlamına gelmez, engelnizden dolayı aldığınız vergi indirimi emeklilik sürecinizi kısaltır, aldığınız vergi indirimine göre sgk prim gün sayınız ve sgk lılık sürenize göre emekliliğe hak kazanıp kazanmadığınızı sgk (sosyal güvenlik kurumu ) na gidip durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

septik

Editör
Editör

Diğer sayfada sormuşsunuz cevaplamıştım evet 2022 maaşı 3 ayda bir ödenir. https://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasini-cekenler-yazsin-32640/#post157335

Vergi indirimi almanız direkt maaş almanız anlamına gelmez, engelnizden dolayı aldığınız vergi indirimi emeklilik sürecinizi kısaltır, aldığınız vergi indirimine göre sgk prim gün sayınız ve sgk lılık sürenize göre emekliliğe hak kazanıp kazanmadığınızı sgk (sosyal güvenlik kurumu ) na gidip durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

serbetcimehmet

Üye
Üye
08/06/2018 haziran 2022 maaş döneminde alınacak olan %70 üzeri maaş tutarı nedir tam net olmamakla paylaşırsanız sevinirim 1,796.17 tl midir?

septik

Editör
Editör
2018 Yılı için memur maaş zammına göre ilk 6 ay yani haziran dönemi dahil olarak %70 ve üzeri engelliler 1,796,17 tl maaş alacaklar.

2018 YILI İLK YARISI 2022 ENGELLİ MAAŞ TUTARLARI

01.01. 2018 ve 30. 06. 2018 tarihleri arasında

65 Yaş üstü yaşlılık aylığı: ( 797,37 TL) idi 1.500 tl ye yükseltildi.
18 Yaş altı engelli yakını aylığı: 1.197,45 TL
Rapor oranı %70 üstü olan bakıma muhtaç engelli aylığı: 1.796,17 TL
Sağlık raporu %40-69 arası engelli aylığı: 1.197,45 TL

Yaklaşan seçim dolayısı ile emeklilere bayram ikramiyesi, 65 yaş maaşı alanlara maaş artışı yapılmıştı fakat 2022 maaşı alanlarla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştır, herhangi bir sürpriz olmassa ki şuana kadar hiçbir emare yok dolayısı ile yukarda belirttiğimiz rakamları alacağız.

orcunaral

Üye
Üye
2022 alanlara nasi olutda bayram ikramiyesi verilmez anlamis deyilim yanii suki bu maaslara guvenilmez her an hersey olabiliyo gostergesi bu

afyonlu_11

Üye
Üye
Engelli haftasida gecti belki verirler dendi ama bu sosyal bakanlik neden ses cikarmadi bilmem

Emrullah81

Üye
Üye

Bana bu konu hakkında yardimci olup bilgi verirseniz çok mutlu olurum..
Ben 2014 yılından beri engel ki ayligi alıyordum.ikamet değişikliği yüzünden maaşım kesildi taşıdığım yerin sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfın müracat edip tekrar ayligimin bağlanmasını talep ettim bana rapor suremin bitmemesine rağmen raporu mu yeniletmemi ve öyle talepte bulunmami söylediler bende raporu mu yenileyip başvurdum ve görevli memur evimize gelip incelemede bulunup sorular sorduktan sonra gitti maaşını e devletten yada 144 ara yila ogrenirsin dedi.
Şimdi benim sorum su:*
Ben ikamet değişikliği yapmasaydim 20 gün sonra yani 7 mart 2018 tarihinde maasimi cekecektim ikamet değişikliğinden dolayı maasim fes edildiği için sadece 64 tl hesabıma para yatırılmış.aceba bana eylül ile mart arası ödenmeyen maasimda verilir mi yoksa sadece bu ayın maasimi verilir? ilk sorum buydu,
2.sorum ise:
Şu an bulunduğum hanede ben,eşim,2 yaşındaki kızım,eşimin annesi,abisi ve eşi yaşamakta.yani iki aile var fakat sadece eşimin abisi sigortalı çalışıyor digerlerimiz çalışmıyoruz ve sigortalı değiliz aceba ailede kalabalık yaşadığımız için maasimizda kesilme olurumu yoksa sıkıntı çıkmazın?
Bu sorularıma cevap verip bana yardimci olursanız çok mutlu olurum.şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılarımla...

septik

Editör
Editör
[MENTION=21300]Emrullah81[/MENTION]

Maaşınız adres değişikliği sebebi ile kesildiği fes edildiği için sizin durumunuzu yeni müracaat olarak değerlendirirlir ve yeni müracaat tarıhinizin bir sonraki aybaşı itibarı ile maaşınız başlar ve ödeme tarihinde içerde birikmişleriniz olursa toplu olarak ödenir.

Yaşadığınız hanenin kalabalık olması hanedeki gelir şartlarına bağlı olarak risk taşır çünkü 2022 maaşı kişi başı gelir 2018 yılı için 483 tl nı aşmaması gerekmekte fakat sizin durumunuzda bir sıkıntı yaşayacağınızı zannnetmiyorum,

septik

Editör
Editör
[MENTION=21300]Emrullah81[/MENTION]

Maaşınız adres değişikliği sebebi ile kesildiği fes edildiği için sizin durumunuzu yeni müracaat olarak değerlendirirlir ve yeni müracaat tarıhinizin bir sonraki aybaşı itibarı ile maaşınız başlar ve ödeme tarihinde içerde birikmişleriniz olursa toplu olarak ödenir.

Yaşadığınız hanenin kalabalık olması hanedeki gelir şartlarına bağlı olarak risk taşır çünkü 2022 maaşı kişi başı gelir 2018 yılı için 483 tl nı aşmaması gerekmekte fakat sizin durumunuzda bir sıkıntı yaşayacağınızı zannnetmiyorum,

def

Üye
Üye
2022 engelli aylığı başvurum ocak ayında onaylanmış fakar mart ayı maaşını alamadım acaba haziranda çift maaş mı verilecek yoksa sadece haziran ayının maaşını mı alabilecem bilgi verebilir misiniz

def

Üye
Üye
Oğlum yüzde 90 ağır engelli. Diyalize giriyor.18 yaşını doldurduğu için özel diyaliz merkezlerinden yararlanması için genel sağlık sigortası yaptırdık.Ayda 53 lira ödüyoruz.2022 engelli maaşı alırsak özel diyalizden faydalanabilir mi?

çocugunuz özel diyalizde veya özel hastanelerde tedavi görmediği sürece sorun yok eğer ki özel diyalizde tedavi görüyorsa bu başvuru sonrası hiç bir özel hastane yada diyaliz merkezlerinde tedavisini sürdüremez

def

Üye
Üye
merhabalar sayın yöneticim benim %86 ağır engelli raporum var ve 2022 engelli aylığı başvurum ocak ayında onaylanmış mart ayının maaşını alamadım haziranda çift maaş mı verilecek yoksa sadece haziran ayının maaşı mı?

def

Üye
Üye
sayın yöneticim halil yılmaz 2022 engelli aylığı başvurum ocak ayında onaylanmış fakar mart ayı maaşını alamadım acaba haziranda çift maaş mı verilecek yoksa sadece haziran ayının maaşını mı alabilecem bilgi verebilir misiniz

septik

Editör
Editör
[MENTION=21332]def[/MENTION]

Merhaba, müracaat tarıhınızden bir sonraki aybaşı itıbarıyle maaşınız içerde birikmekte haziran ayında tam maaş ve o güne kadar biriken aylıklarınız toplam olarak haziran döneminde hesabınıza yatar.

AZAD21

Üye
Üye
erken güncelenmiş maaşlari erkenmi alacağız

septik

Editör
Editör
[MENTION=29]AZAD21[/MENTION]

2022 Maaşlarının erken ödeneceği onusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

ÖDEME GÜNLERİ

Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inci günü.
Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü.

mukaddes 1

Üye
Üye
Benim maasim mayista onaylandi haziran maasim yatmis acaba haziranda alabilirmiyim yoksa eylül maasida gozukuyormu

Tekerlekli Sandalye