2018 Yılında alınacak 2022 engelli maaşı miktarları

afyonlu_11

Üye
Üye
septik abi bi abi var EYT ilgelinor kendisi bakanlıktan birinle görüşmüş aile sosyal politikalar bakanlıktan engellilere yyönelik maaşlarla ilgili müjdeler oldugunu belirtmiş artık olarak bu hafta öbür hafta bakanlıkla birerir görüşüpbilgi vercek bana bende buraya bilgi aktarırım birde şunu sormak istiyorum yarıya inme bölüncek diye bişey demiler maaşla alakalu inş öyle degildirr kimin maaşı 400 geliyor sayın cumhurbaskanı treji komik maaş baglanıyor diyor ifta sofrasında acaba 400 tl treji degilmi

septik

Editör
Editör
Simdi ben 2022 aylığı alıyorum marttan beri babam emekli ve annem haziranda işe girdi ve maaş kesilmedi muhtaçlık sınırı aşıyoruz yaklaşık 520 tl falan kişi başı bana sey sordular başvururken evin kirası sabalı mı falan diye acaba bunlar evin kirasanı ve eve gelen komür ve mutfak alışversini mi düşüyorlar ondan sonra mı hesaplanıyor muhtaçlık sınırı e devletten bakıyorum hale devam ediyor diyor kesilir mi yüzde kaç ve inşallah kesilmez çünkü o parayı dershaneye veriyorum

2022 Maaşlarında gelirlerden sadece eviniz kira ise kira gideri düşülüyor diğer giderler gelirden düşülmüyor, siz 2022 maaşı müracaatı ettiğiniz zaman sizin gelir testiniz yapılmıştır ve gelirlerinizin toplamı aynı adreste yaşayan kişi sayısına bölünmüştür ve sonuç muhtaçlık sınırı (483 tl ) altında çıkmış ve maaş bağlanmıştır, sonrasındaki hanedeki gelir artışı adres değiştirme veya adresinizdeki kayıtlı kişi sayısı değiştiği zaman sizin bu durumu sydv na bildirmeniz gerekiyor, şuan için siz annenizin işe girdiğini bildirmemişsiniz sydv de sanırım sosyal incelemeye gelmemiş ve durumunuz henüz farkedilmediği için maaşınız devam ediyordur.

vidi67

Üye
Üye
2022 Maaşlarında gelirlerden sadece eviniz kira ise kira gideri düşülüyor diğer giderler gelirden düşülmüyor, siz 2022 maaşı müracaatı ettiğiniz zaman sizin gelir testiniz yapılmıştır ve gelirlerinizin toplamı aynı adreste yaşayan kişi sayısına bölünmüştür ve sonuç muhtaçlık sınırı (483 tl ) altında çıkmış ve maaş bağlanmıştır, sonrasındaki hanedeki gelir artışı adres değiştirme veya adresinizdeki kayıtlı kişi sayısı değiştiği zaman sizin bu durumu sydv na bildirmeniz gerekiyor, şuan için siz annenizin işe girdiğini bildirmemişsiniz sydv de sanırım sosyal incelemeye gelmemiş ve durumunuz henüz farkedilmediği için maaşınız devam ediyordur.

Hesapladım babam 1100 tl annem 1600 tl alıyor eve kirası 465 tl odiyoruz annemin ve babanın toplam 2600 tl 2700 tl den 465 i çıkardacaz 2235 tl kalıyor biz evde 5 kişi yaşıyoruz 2235 5 böldü mü 447 tl kalıyor muhtaçlık sınırının altında eve gelseler falan sıkıntı çıkmaz herhalde

vidi67

Üye
Üye

Hesapladım babam 1100 tl annem 1600 tl alıyor eve kirası 465 tl odiyoruz annemin ve babanın toplam 2700 tl den 465 i çıkardacaz 2235 tl kalıyor biz evde 5 kişi yaşıyoruz 2235 5 böldü mü 447 tl kalıyor muhtaçlık sınırının altında eve gelseler falan sıkıntı çıkmaz herhalde

septik

Editör
Editör
[MENTION=21974]vidi67[/MENTION]

Hesaplarınız doğruysa bir peroblem yaşamassınız, yalnız evinizin kira olduğunu belirtin sanırım sizden kira bedeli öedemenizle ilgili belge isteyebilirler.

ademoguz

Üye
Üye
S.aleykum arkadaslar ben malulen emeklilik hakknda bilgi almak iatiyorum haziranin 18 inde evraklarimi sgk ya teslim ettim sgk hastaneye saglik kuruluna sevk etti kurula 3 temmuzda kurula girdim

LG-H525 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ademoguz

Üye
Üye
S.aleykum bunun anlamini bilen varmi yardimci olurmuaunuz malulen emeklilik icin basvuru yapmistim WEBPAGE_20180731_163403.jpg

LG-H525 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

afyonlu_11

Üye
Üye
1000 liranin altinda emmekli maasi alan kalmicak dedi cumhurbaskani 1000 tl altindada olmicak dedi ins bizim masslarla ilgili mujde gelir bu ay

septik

Editör
Editör
[MENTION=3388]melike[/MENTION]şeymaşehadetrahi

Müarcaat tarihinden sonra sydv 2022 yönetmeliği gereği işlemlerini tamamlamak için hane ziyaretine gelir, beyan ettiğiniz adres doğrumu, hanedeki yaşam şartlarınız nasıl, sorular sorarak fotoğraflar çekerek belgeleyip dosyanıza koyuyor. Maddi anlamda demişsiniz, 2022 engelli maaşında hanenin toplam gelirinin kişi başına bölümünde muhtaçlık sınırı olan 2018 yılı sonuna kadar 483 tl yi aşmaması gerekiyor bu sebeble yaşam şartlartlarınızın lüks içinde olup olmadığını inceliyorlar.

derya35

Üye
Üye

SÜLO

Üye
Üye
100 de 20 zam olsa bile gene çok az
afyonlu 433 lira
kaç yapar 4 kere 2 8 yapar 3 kere 2 6 yapar
86 lira yapar 510 lira falan

kalbimin_gunahine

Üye
Üye
slm ben yeni müracat ettim harcamaların fazla çıkması gelirden sayılıyosa benim 483 tlyi aşıyo birdaha müracat etmem için belli bir süresi varmı yanıtlarsanız memnun olurum

serbetcimehmet

Üye
Üye
[MENTION=1932]serbetcimehmet[/MENTION]

Linki tekrar atayım güzel bir açıklama, fakat henüz 2019 demedik emin olun hükümet bütçesini koruyucu şekilde davranacaktır. Yani düşük enflasyon tuturmaya çalışacaktır.

https://www.engelsizler.net/engelli-ayligi-zammi-2018-yili-icin-yuzde-20-8-olarak-uygulanacak/4099/

haklısınız, kesinlikle katılıyorum size, öyle kayde değer bir artış olacağını bende tahmin etmiyorum senelerdir engelli evde bakım ücretlerine ortalamaya vuruldugunda yapılan zam yanlış düşünmüyorsam 32 tl ile 70 arasında dolar savaşı ile enfilasyonun haksız yere hortlatılarak neredeyse yüzde 100 aşan zam görmeyen hayat standartların da hiç bir şey kalmadığı yılbaşı itibariyle ve yine A dan Z ye herseyin tekrar zam göreceği fakat aralık itibariyle yeni asgeri ücret vs zamlarının ele alınacagı artışı olacağı için enfilasyon belirlemek için basit bir örnekle tefe tüfe satılmayan keser sapı gibi alakasız bir şeyden enfilasyon belirlenip resmen zenginin daha da abartılı zengin fakirin de dib yapacağı bir yıl bizi bekliyor olacağından ben şahsen bizlere yapılacak zamlardan umutlu değilim

Tekerlekli Sandalye