2020 Nisan Ay'ı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

ahmet34

Üye
Üye
Değerli Arkadaşlar

''2020 Mart Ayı Evde Bakım Maaşı'' yatan iller takibi yapılmak üzere konu başlığımız açılmıştır.
kişi başı düşen miktar yıl sonuna kadar aynı 1.402 TL olarak şuan itibari ile alınan maaş da 1.460 TL olarak devam etmektedir.

5998.jpg

İlginizi çekebilecek diğer konu başlıklarımız>>>>>

https://engelliler.gen.tr/f8/evde-b...ilir-kimler-gelir-hesabina-dahil-edilir-1404/

https://engelliler.gen.tr/f8/2020-yili-evde-bakim-maasi-kisi-basi-gelir-belli-oldu-34781/

https://engelliler.gen.tr/f8/bakim-...dunuz-basvurunuz-kac-ay-sonra-onaylan-di-964/

Timsah

Üye
Üye
Burasi yeri degil ama baska sitede okudum engelli maasi alanlara mesaj gelmis 1000tl yardim alacaksiniz diye boyle bisey varmi cevaplarsaniz sevinirim

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Burasi yeri degil ama baska sitede okudum engelli maasi alanlara mesaj gelmis 1000tl yardim alacaksiniz diye boyle bisey varmi cevaplarsaniz sevinirim
O bir kişiye gelmiş bulunduğu ilce deki sydv göndermiş herkese gelecek diye bir kaide yok, o ilçedeki sydv nin verdiği hizmete bağlı bu ve verilecek yada verilmeyecek gibi bir bilgi verimemis sadece başvuru yapmaya gerek yok denmiş ama büyük ihtimalle engellilere de verilecek bu para hayırlı geceler diliyorum

Poyraz78

Üye
Üye
Destekten 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamındaki kriterleri karşılayan, halihazırda düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yararlanacak. Destekten yararlanmak için herhangi bir başvuru yapılmasına gerek olmayacak, ödemeler ay sonunda başlatılacak.

Poyraz78

Üye
Üye
Fikri olup yazacak kimse yokmu şu 1000.tl yardım ile ilgili

Kral6363

Üye
Üye
Devletin bize verdiği bu maaşa şükür edelim o 1000tlyi vermesede olur Corona dan maaşlarimiz kesmesinlerde bize 1000tl lazım değil görüşüm bu

Poyraz78

Üye
Üye
Şükür ediyoruz orada sıkıntı yok.Lakin devlet hangi devlet ????

qxqxqx

Üye
Üye
Maaşım bir şekilde döngüye girdi onaylatoyorum 3 aylık toplu alıyprum neyse aradım bundan sonra düzeliir onaysız alırsınız dediler şimdi ayın birinden sonra düzelmiyor antalya edevlette görününce yazarsanız sevinirim düşmezse benimkine açıp arayayım tamam gelecek ay on aylık alcanız deseler ne fayda.

ahmet34

Üye
Üye
kendi yorumum olarak vereceklerını sanmıyorum dıyorum.ama konuyla ılgılı bılgım olmadan sadece kendı tahmınımdır
verirlerse iyi olur

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Evde bakıma yok, engelli yaşlı dul aylığı yetim aylığı eğitim sağlık yardımı vb. bunun gibi yardım alanlara veriliyor 1000 TL nakdi yardım

qxqxqx

Üye
Üye
Edevlet ne zaman gözükecek 29 u oldu ayın maaşımda sıkıntı var ek ödeme olarak onaylatıyorum arayıp 1 inden önce gözükmüyrmudu edevlette kayıt bulunamadı derse merkezi aramam gerek çünkü 1 inden sonra ödemeleri gönderdik 1 ay daha bekliceniz denir gene felaket durumum 1 ay sabredemem.

xxmehmetxx03

Üye
Üye
bin tl lik yardimi alan varmi acaba ben alabilirmiyim acaba eşim evde bakim aliyor

nadengi30

Üye
Üye
Hocam daha alan yok ve tam olarak kimlere verileceği konusunda net bir bilgi yok. Ancak sosyal yardımlaşma vakfından düzenli olarak yardım alanlar kesin alacak
Yani,, elektrik, kömür, eğitim veya sağlık yardımı, 2022 maaşı, dul yetim aylığı, asker yardımı vs. Bu yardımlardan yararlananlar gelir testi altındaki düşük gelirli ailelerdir.şimdilik verilen mesajlara göre bunlara yapılacağı kesindir. Bunların içinde bakım aylığı alanlarda var. Ancak aynı zamanda hem bakım hem 2022 hemde bu yardımlardan faydalananlar var. Onlar alır. Sadece bakım maaşı alıp bu yardımları almayanlar hakkında kesin bir bilgi yok şu ana kadar.

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
Bugün sosyal hizmetler müdürü olan bir arkadaşımdan net bir bilgi alıp sizinle paylaşırım.

anatomie

Üye
Üye
Edevlet ne zaman gözükecek 29 u oldu ayın maaşımda sıkıntı var ek ödeme olarak onaylatıyorum arayıp 1 inden önce gözükmüyrmudu edevlette kayıt bulunamadı derse merkezi aramam gerek çünkü 1 inden sonra ödemeleri gönderdik 1 ay daha bekliceniz denir gene felaket durumum 1 ay sabredemem.
Sevgili kardeşim Yüce Allah herdaim senin vede cemil cümlemizin yar ve yardımcısı olsun inşallah Amin. İnşallah hayirlisiyla biran once durumun düzelir kardeşim Yüce Allah a emanet ol en derin saygılarımla

Neffos_C7 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
Haftasonu olması nedeniyle güncellenmedi. Bugün kesin güncellenir merak etmeyin. Umarım sizin içinde bir olumsuzluk olmaz.

Enmcan

Üye
Üye
Merhaba Evde bakım maaşı alıyoruz senede bir kere prim alıyorum bu da o ay ki kişi başını geçiyor bu gibi ödemler de prim ödemesini sene yayarak mı hesaplarlar yoksa o ay kişi başı geliri geçtiğimizi düşünerek mi? Değerlendirilir acaba teşekkür ederim

Enmcan

Üye
Üye
Bu konuda acilen yorumlarınızı bekliyorum tecrübesi olan var mı

Tekerlekli Sandalye