2020 Nisan Ay'ı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Enmcan

Üye
Üye
Merhaba Evde bakım maaşı alıyor eşim bende yılda bir kere prim alıyorum primi değerlendirirken yattığı ay mı değerlendirilir kişi başı gelir hesaplaması acaba yoksa seneye mi yayılır ödeme acaba teşekkür ederim

Enmcan

Üye
Üye
Bugün sosyal hizmetler müdürü olan bir arkadaşımdan net bir bilgi alıp sizinle paylaşırım.

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba eşim Evde bakım maaşı alıyor bende yılda bir prim alıyor aldığım prim o ay kişi başı geliri geçiyor dolasıyla o ay mı değerlendirilir yoksa prim tutar tüm seneye mi yayılır teşekkür ediyorum

Enmcan

Üye
Üye
Merhaba müsait olan biri kişi başı gelir hesaplama kişinin yıllık geliri 12 ye bölünerek mi hesaplanır aşıp aşmadığı acaba

mir33

Üye
Üye
Merhaba, forumun diğer konularında, engelli msaşı alanların 1000 TL yardım şeklinde güncellendiği söyleniyor. Mersin'de durum nedir?

afra deniz

Üye
Üye
Bizler evde engellimiz hasta yaşlı insanımız olduğu için çalışamıyor ve ayda bize verilen 1450 tl ile geçinmeye çalışıyoruz tüm devletten yardım ve destek alanların bu 1000 tl lik bağıştan yararlanabilecek olması ama bizlerin yok sayılması çok acı bir durum, bizler hem psikolojik olarak hemde maddi olarak yıpranıyoruz bunun görülmemesi anlaşılır gibi değil??????

nadengi30

Üye
Üye
Bakın bu 1000 liralık yardımdan kimler faydalanıyor açıkça yazıyor lütfen iyi OKUYUN. eğer ailenizde birisi bu yazılan yardımlardan birini alıyorsa demekki sizde bu yardımdan faydalanacaksınız. Örnek benim bacanak sigortalı ve arsa ev var diye yararlanmıyor ama aynı evde kaynanası yaşlılık maaşı aldığı için kaynana alıyor bu yardımı. Buyrun bakın
90aae8d026e2546f5e6c4962c53db90e.jpg

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

samet_33

Üye
Üye
Evde bakıma yok, engelli yaşlı dul aylığı yetim aylığı eğitim sağlık yardımı vb. bunun gibi yardım alanlara veriliyor 1000 TL nakdi yardım

sende ısrarla bakım ücreti alanlara yok deme e devlette ödemesi gözükmeyen bakım ücreti alanlarda birisi 144 ü aradı 3 nisanda alacaklarını söylediler.nerden biliyorsun bakım ücreti alanlar alamayacak münecccim misin.senin yazdıkların yüzünden soğuk terler döktüm neredeyse ağlıyacaktım.yazdıkların insanları karamsarlık içine sokmaktan başka birşey değil.zten 144 ptt müşteri hizmetleri kilitlenmiş.insanların daha beter kafasını karıştıracak şeyler yazma lütfen

mir33

Üye
Üye
sende ısrarla bakım ücreti alanlara yok deme e devlette ödemesi gözükmeyen bakım ücreti alanlarda birisi 144 ü aradı 3 nisanda alacaklarını söylediler.nerden biliyorsun bakım ücreti alanlar alamayacak münecccim misin.senin yazdıkların yüzünden soğuk terler döktüm neredeyse ağlıyacaktım.yazdıkların insanları karamsarlık içine sokmaktan başka birşey değil.zten 144 ptt müşteri hizmetleri kilitlenmiş.insanların daha beter kafasını karıştıracak şeyler yazma lütfen

Sizde yardım edevlette görünüyor mu?

mir33

Üye
Üye
Ben Mersin ile ilgili her soruya yanıt vermeye çalışıyorum. Aynı saygıyı siz de gösterseniz...

samet_33

Üye
Üye
805 tl 2022 maaşı gözüküyor.2014 te aldığım kömür yardımı gözüküyor.elektrik destek gözükmüyor.1000 tl gözükmüyor

gecelerinhakimi16

Üye
Üye

Saygılı ol kullandığın kelimeleri özenle seç benim bilgi aldigim yerde evde bakıma verilmiyor dendi sen sosyal yardımlaşma vakfından belkide kömür yardımı sağlık yardımı yada her hangi bir yardım alıyor olabilirsin böyle konuşarak insanlara umut verme asıl senin yaptığın düpedüz boş umut vermek varsa bildiğin net bir şey konuş yoksa sus hem bakım aylığı hem engelli aylığı alanlar var bunlara da verilecek 1000 TL çünkü ailede engelli olduğu için, keşke herkese verilse bizde bakım aylığı alıyoruz bende almak isterim ama herhangi bir yardım yatmamış bize artı sen başka yerlere yorum yazmışsın engelli maaşım nasılsa yatar kafam rahat demişsin ee engelli maaşı alıyorsan zaten bu yardımı alacaksın neden evde bakıma veriliyormuş gibi yalan yanlış şeyler yazıyorsun her yoruma sürekli aklindan zorun mu var senin lütfen tutarlı konusun insanları aldatmayin

samet_33

Üye
Üye
kardeş yani senin yüzünden soğuk terler döktüm neredeyse ağlıyacaktım 144 ptt müşteri hizmetleri kilitlenmiş durumda idi.ben sana bir saygısızlık yapmadım haksız itham olsa saygısızlık olarak algılayabilirsin.şimdi sen beni insanları ümitlendirmeyle suçluyorsun ne admin ne bakanlıktan bakım ücreti alanlar alamayacak gibi bir açıklama yokken sen ısrarla bakım ücreti alanlar alamayacak diye yazdın.hiç merak etme yazdıklarını çürüteceğim bir ailede engelli varsa zaten bakım ücreti bağlanır.engelli malulen emekli bile olsa bağlanmaz.her ailede bakım ücreti alan varsa engelli aylığı alanda var.sana bilgi veren yanlış bilgi vermiş. biz bakım aylığı ve engelli maaşı alıyoruz birde en son çıkan elektrik desteği var.babamda emekli 2200 tl alıyor 3 kişilik bir aileyiz en son ptt müşteri hizmetlerine ulaştım ayın 5 inde 1000 tl hesabınıza geçecek dendi.birde sen laflarını özenle seç diyorsun sonra aklından zorun mu var gibi şeyler yazıyorsun.unutma kötü laf sahibine aittir.ben insanlara boş yere ümit vermiyorum.ıspat ederek yazıyorum

ws10

Üye
Üye
kardeş yani senin yüzünden soğuk terler döktüm neredeyse ağlıyacaktım 144 ptt müşteri hizmetleri kilitlenmiş durumda idi.ben sana bir saygısızlık yapmadım haksız itham olsa saygısızlık olarak algılayabilirsin.şimdi sen beni insanları ümitlendirmeyle suçluyorsun ne admin ne bakanlıktan bakım ücreti alanlar alamayacak gibi bir açıklama yokken sen ısrarla bakım ücreti alanlar alamayacak diye yazdın.hiç merak etme yazdıklarını çürüteceğim bir ailede engelli varsa zaten bakım ücreti bağlanır.engelli malulen emekli bile olsa bağlanmaz.her ailede bakım ücreti alan varsa engelli aylığı alanda var.sana bilgi veren yanlış bilgi vermiş. biz bakım aylığı ve engelli maaşı alıyoruz birde en son çıkan elektrik desteği var.babamda emekli 2200 tl alıyor 3 kişilik bir aileyiz en son ptt müşteri hizmetlerine ulaştım ayın 5 inde 1000 tl hesabınıza geçecek dendi.birde sen laflarını özenle seç diyorsun sonra aklından zorun mu var gibi şeyler yazıyorsun.unutma kötü laf sahibine aittir.ben insanlara boş yere ümit vermiyorum.ıspat ederek yazıyorum

Dostum verdiğin bilgi yanlış kanaatimce. Mesela benim 2022 maaşım babamdan anneme kalan emekli maaşı ve gelir testi kriteri nedeniyle kesildi. Bakım maaşı alıyoruz fakat 2022 maaşı almıyoruz. Dolayısıyla bu paket ile açıklanan yardımdan faydalanamıyoruz. Ufak detaylar önemli...

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

samet_33

Üye
Üye
kardeş e devletten gözükmüyor.sizin durumu anlamadım.bakım ücreti alıyorsunuz evde engelli maaşı alan yok mu.ptt müşteri hizmetleri sana kesin bilgiyi ancak o verir.gece ara daha sakin olur numarayı düşürürsünzaten bu yardım bakım ücreti alanların adına yatmıyor engelli adına yatıyor.ptt yi ara 1 i tüşla sonra 4 ü tuşla muşteri temsilcisi sana söyler.pttde yatmadı ise yatmamıştır

ws10

Üye
Üye
kardeş e devletten gözükmüyor.sizin durumu anlamadım.bakım ücreti alıyorsunuz evde engelli maaşı alan yok mu.ptt müşteri hizmetleri sana kesin bilgiyi ancak o verir.gece ara daha sakin olur numarayı düşürürsünzaten bu yardım bakım ücreti alanların adına yatmıyor engelli adına yatıyor.ptt yi ara 1 i tüşla sonra 4 ü tuşla muşteri temsilcisi sana söyler.pttde yatmadı ise yatmamıştır

Aynen bakım maaşı alıyoruz fakat engelli maaşı alan yok. Aramaya gerek yok be dostum herşey ortada :) Bakım maaşı alanlar pas geçilmiş. Olsun yine de Allah devletimize zeval vermesin tez zamanda bu musibetten kurtarsın tüm insanlığı...

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

samet_33

Üye
Üye
o zaman engelli maaşı alan bakım ücreti alsa dahi faydalanacak.yanı bakım ücreti alanların yüzde 90 ı faydalanacak gibi birşey.yanı evde engelli maaşı alan yoksa faydalanmıyorsa o kadarını bilemem.

samet_33

Üye
Üye
kardeş düzenli yardım alanlar diyor düzenli elektrik yardımı alanlara bile verilecek e devlette gözükmüyor.ama ptt kesin bilgiyi veriyor

Tekerlekli Sandalye