2021 Şubat Ay'ı Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kenan54

Üye
Üye
Sakarya guncellendi..

serifeefnan

Üye
Üye
konuya çok uygun değil ama nereye yazacağımı bilemedim. eşimden boşandım ve evde bakım dışında hiç bir gelirm yok malesef. sgk lı ve asgari ücretli işe girsem evde bakım ücretim kesilirmi?

Tuncay0017

Üye
Üye
[MENTION=25851]serifeefnan[/MENTION]

Eğer bakıcı sizseniz kesilir onu biliyorum
Yok değilseniz diğer arkadaşlar yazarlar

UGUR89

Moderatör
Moderatör
ŞUBAT 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ(Güncellenecek...)

Ekli dosyayı görüntüle 11006 İLHESABA YATTIĞI TARİH
1-- - ŞUBAT
2-- - ŞUBAT
3-- - ŞUBAT
4-- - ŞUBAT
5-- - ŞUBAT

ŞUBAT 2021 EVDE BAKIM MAAŞI "e-devlet" ÜZERİNDE GÜNCELLENEN İLLER(Güncellenecek...)

Ekli dosyayı görüntüle 11006 GÜNCEL İLLER Ekli dosyayı görüntüle 11006
ANTALYA
MANİSA
AKSARAY
İZMİR
DİYARBAKIR
KOCAELİ
SİİRT
AFYONKARAHİSAR
HATAY
ANKARA
GAZİANTEP
KIRIKKALE
KOCAELİ
BALIKESİR
OSMANİYE
İSTANBUL
ADANA
ESKİŞEHİR
ŞANLIURFA
SAKARYA
KAHRAMANMARAŞ
NİĞDE
BOLU
KONYA
MERSİN

konuya çok uygun değil ama nereye yazacağımı bilemedim. eşimden boşandım ve evde bakım dışında hiç bir gelirm yok malesef. sgk lı ve asgari ücretli işe girsem evde bakım ücretim kesilirmi?

Merhabalar, Evde bakım maaşı engelliye bakan kişiye verilir. Engelliye bakan kişinin çalışmaması gereklidir. Aksi halde bakım maaşı kesilir. Sigortalı yada sigortasız fark etmez. Sigortasız da çalışsanız tespiti halinde maaş kesilir ve geriye dönük yasal faiz ile geri ödeme istenebilir.

Engelli kişiye başka bir akrabanızı bakıcı olarak başvuru yapabilirsiniz. Siz bu şekilde çalışabilirsiniz. Ancak bu durumda da eve giren toplam gelire bakılır. Kişi başına düşen geliri hesaplama için bakınız.

Mersin02

Üye
Üye
Mersin ne durumda hiç mersinden kimse yokmu son durumu yazarsa güzel olur.

Mersin02

Üye
Üye
Aynen mersin hala kayıt bulunamadı diyor

Mersin Güncellendiği zaman buradan yazarmisin

burhan

Üye
Üye
arkadaşlar ben samsun dan yazıyorum dun sosyal hizmetler den beni aradılar raporu nu yenilemen gerek diye raporum ağır engelli ve sürekli bugün gittim sosyal hizmetler RE biz sizi ariycagiz dediler arkadaşlar maaş kesilir mi bu süreç nasıl gider ve Samsun güncel mi bende kayıt Yok diyor

GM 8 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UGUR89

Moderatör
Moderatör
arkadaşlar ben samsun dan yazıyorum dun sosyal hizmetler den beni aradılar raporu nu yenilemen gerek diye raporum ağır engelli ve sürekli bugün gittim sosyal hizmetler RE biz sizi ariycagiz dediler arkadaşlar maaş kesilir mi bu süreç nasıl gider ve Samsun güncel mi bende kayıt Yok diyor

Eğer raporunuzdan dolayı inceleme olursa maaş inceleme süresi boyunca kesilebilir. Raporunuzun tarihi çok mu eski forum da böyle konu açılmıştı eski tarihli raporlardan dolayı maaşları kesilen kişiler olmuş. Bakınız . Umarım sizde böyle olmaz.
Samsun için güncel bilgisi gelmedi henüz.

burhan

Üye
Üye
Eğer raporunuzdan dolayı inceleme olursa maaş inceleme süresi boyunca kesilebilir. Raporunuzun tarihi çok mu eski forum da böyle konu açılmıştı eski tarihli raporlardan dolayı maaşları kesilen kişiler olmuş. Umarım sizde böyle olmaz.
Samsun için güncel bilgisi gelmedi henüz.
raporun tarihi 2007

Poyraz78

Üye
Üye
Ben anlamıyorum insanlar ağır engelli ve sürekli rapor almış eski veya yeni niye kurcaliyorsunuz verilen hakkı niye geri almaya çalışıyorsunuz paranız.mi bittii.?

UGUR89

Moderatör
Moderatör
[MENTION=1912]burhan[/MENTION] raporunuzun yenilenmesini istiyorlarsa mecbur yeni rapor almanız gerekiyor. Bunu tam olarak öğrenip üstüne gidin. Sosyal hizmetlerden net bilgi alın derim.

[MENTION=22680]Poyraz78[/MENTION] bunu gerçekten bende anlamış değilim. Bir rapor sürekli ise neden yenisini istiyorsunuz.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
ŞUBAT 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ(Güncellenecek...)

Ekli dosyayı görüntüle 11006 İLHESABA YATTIĞI TARİH
1-- - ŞUBAT
2-- - ŞUBAT
3-- - ŞUBAT
4-- - ŞUBAT
5-- - ŞUBAT

ŞUBAT 2021 EVDE BAKIM MAAŞI "e-devlet" ÜZERİNDE GÜNCELLENEN İLLER(Güncellenecek...)

Ekli dosyayı görüntüle 11006 GÜNCEL İLLER Ekli dosyayı görüntüle 11006
ANTALYA
MANİSA
AKSARAY
İZMİR
DİYARBAKIR
KOCAELİ
SİİRT
AFYONKARAHİSAR
HATAY
ANKARA
GAZİANTEP
KIRIKKALE
KOCAELİ
BALIKESİR
OSMANİYE
İSTANBUL
ADANA
ESKİŞEHİR
ŞANLIURFA
SAKARYA
KAHRAMANMARAŞ
NİĞDE
BOLU
KONYA
MERSİN
BURSA
KAYSERİ

Poyraz78

Üye
Üye
Uğur bey size anlatayım niye böyle. Bu sos hız. Bilerek yapıyor tamamen siyasi.simdi ben 2013 yılında ağır engelli %87 rapor aldım ve sürekli.bunlar git yeni rapor al diyor.bende hastaneye gıdıp heyete giriyorum ve heyet diyor.ki..%70 %60 yada daha altı kısmı engelli ve süreli rapor veriyor. Vs. niye devlet hastaneleri SSK bu sosyal hizmetler hepsi tamamen anlaşmalı.bu olay birçok kişinin başına geldi. Kimse sesini çıkarmıyor eyvallah diyor.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Uğur bey size anlatayım niye böyle. Bu sos hız. Bilerek yapıyor tamamen siyasi.simdi ben 2013 yılında ağır engelli %87 rapor aldım ve sürekli.bunlar git yeni rapor al diyor.bende hastaneye gıdıp heyete giriyorum ve heyet diyor.ki..%70 %60 yada daha altı kısmı engelli ve süreli rapor veriyor. Vs. niye devlet hastaneleri SSK bu sosyal hizmetler hepsi tamamen anlaşmalı.bu olay birçok kişinin başına geldi. Kimse sesini çıkarmıyor eyvallah diyor.

Maalesef öyle bunu tahmin etmek zaten çok da zor değil. Sürekli rapor verilen kişinin zaten durumu bi kaç sene sonra değişmeyecek kişiler. Yeni rapor alanların bir çoğunun rapor oranları düşürülmüş. İnsanlar yeni rapor almaktan korkar oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye