2022 Maaşı Yönetmeliğinde Kabul Edilemez Değişiklikler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar sözlerimi kimse partizanlık olarak algılamasın lütfen. Emin olun bu yönetmeliğin içeriğinden ne başbakanın, nede ilgili bakanların tam anlamıyla haberi vardır. Yönetmelik bir kaç bürokrat tarafından hazırlanmış ve imzalaması gereken kişilerde şöyle bir göz atarak imzayı basmıştır.
Bizim bundan sonra yapacağımız iş, bu yönetmelikteki akıl dışılıkları, insan onurunu rencide edici maddeleri yönetmeliği okumadan imzalayanların gözlerine sokmak.

imq

Üye
Üye
o zaman hangimiz ilgili birime bu yönrtmrliği bildircekse bildirsin net bir cevap alsın...

zemferi

Üye
Üye
Halil Bey,yazdıklarınızın partizanlık olarak görülebilmesi için o görenlerin bu yönetmeliği eksiksiz ve adaletli görmesi gerekir ki Türkiye de bu yönetmeliği adaletli gören tek bir kişi olmaz,olamaz.itiraz edilecek maddelere ilave olarak yönetmeliğin tüm maddelerini ilave etmeli.Her biri birbirinden beter.Ben 22 yaşındaki kızıma bu maaşı bağlatamadım.3 yıl önce mal müdürlüğüne gittiğimde benim çalışııyor olmam sebebiyle maaş bağlanmadı.aynı günlerde benim gibi çalışıp çocuklarına maaş bağlatanlar oldu ama.o günlerden beri aslında var olan çifte uygulamayı bizlerin aleyhine düzelttiler kendilerince.ben kendi çapımda fatma şahine mail atarak ,face sayfasına yazarak tepkimi koyuyorum.ama kitlesel bir şeyler yapılmalı.sosyal paylaşım ortamlarında örgütlenen insanların neler yaptıklarını arap ülkelerinde gördük.önderliğinizde örgütlenelim ve sokaklara çıkalım.benim kızım sonuçta alamayacak biliyorum ama ben engellilere yapılan bu durumu sindiremiyorum.engelli komşu istemeyen insanlara ''yan dairede oturan engelli hakkında soracaklarımız var ''diyecek o vakıf görevlisini istemiyorum.benim giderlerimi konu komşudan ,kredi kartlarımdan takip edilmesini istemiyorum.referandumlarda seçimlerde kapıma kadar gelip ''sizin için çok şey yapılacak oy verin bize''diyen yüzsüzleri ,geri kafalıları ,satılmış insanları bir daha kapımda görmek istemiyorum.VE FATMA ŞAHİNİN TELEVİZYONLARA ÇIKIP '' BU YÖNETMELİK İÇİME SİNDİ '' DEMESİNİ BEKLİYORUM.LÜTFEN HALİL BEY ORGANİZE OLALIM.OTURMANIN VAKTİ DEĞİL KARDEŞİM...

kelebek78

Üye
Üye
size acilen bişiy sorucam acele cevap rica ediyorum üstüme fiat uno 2.el araba alıcam 6 bin liralık falan 2022 maaşıma ve bakım maaşıma bir şey olurmu (engelli arabası deyil)

cansel atak

Üye
Üye
kelebek 78 burası türkiye heran herşey olabilir diye şüpelerimde yok deil..maaşları kesmek için fırsat kolluyolar..ne diyelim ,,hayırlısı olsun diyelim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani bu yasa ile çok sıkıntı çıkacak o kesin araç içinde birşey diyemem bu adamlar bu yasayı resmen maaşı vermemek/kesmek için yazmışlar araç sorun olurmu pireyi deve ederlerse olur.

kelebek78

Üye
Üye
bişey merak ediyorum 2022 maaş alan bir kişinin üzerine tapulu bir ev ve bir araba hakkı varmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hakkı var tabi ama kurum sıkıntı çıkartmazsa var, ancak alınmasını tavsiye etmiyorum sorun çıkabilir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar 2022 maaşıyla ilgili sorularınızı yeni başlık açarak sorunuz lütfen. Bu başlığın açılma amacı haksızlıklar içeren yönetmeliğin düzeltilmesi için başlatacağımız kampanya için öneri almak.

imq

Üye
Üye
Arkadaşlar 2022 maaşıyla ilgili sorularınızı yeni başlık açarak sorunuz lütfen. Bu başlığın açılma amacı haksızlıklar içeren yönetmeliğin düzeltilmesi için başlatacağımız kampanya için öneri almak.
biz burda kendi kendimiz kaplumbağa hızıyla bu konuyu tartışa duralım hiç bir şeye faydası yok sayfa açıp konuyu tartışmanın zamanı değil hepimizde aynı görüşteyiz kabul edilemez madeleri gerekli yerlere ben yazdım bakanlığa falan ama bir cevap alamadım sizde yazın bırakın tartışmayı görüşler aynı olduğu için...BU KOMŞU ZİYARETİ İNSANLIĞA SIĞMAZ...ÖBÜR MADELERİN ÜSTÜNE KONUŞULUR AMA KOMŞU SORGULAMASI KONUŞULMAYA BİLE GHEREK YOK BUNU MADEYİ KOYAN İNSAN OLAMAZ......

hatac

Üye
mrb aslında girmiycektim uzun bir süre ama yazılanları görünce şok oldum bu nasıl olur böyle bir şey kabul edilemez
bunu hangi akıl hangi mantık a sığınarak yapacaklar gerçekten bu uygulama tam rayına oturup gerçekleşirse
o zaman ???

Bu hiç kimsenin kabul edebileceği birşey değildir, ben ne yaparım, ben nasıl yaşarım, bu nasıl devlet böyle, arttıracaklarına azaltıyorlar, ben 10 yıldır o maaşı alıyorum şu anda param yok, 0 param var, markete gidip ekmek peynir alıyorum bitiyor, bu nasıl rezilliktir, Fatma Şahin'in amacı nedir? Çok büyük olaylar çıkar sanırım bu durumda AKP milyonlarla engelliden ve ailelerinden aldıkları oyları büyük ihtimal bir daha alamaz

hatac

Üye
Arkadaşlar Selam,

Ne evde bakım maaşı ne de 2022 maaşı almıyorum ben ama bu iki maaşın azlığına ve bugüne kadar bu maaşları alanlara karşı yapılan haksızlıklara, saçmasapan uygulamalara oldum olası isyanım var. Çok üzgünüm arkadaşlarım , 2013 Türkiyesinde tam artık bir şeyler düzeliyor, her şey daha güzel olacak derken yayınlanan bu yeni yönetmeliği okudukça ve maddelerin içeriğini anlamaya çalıştıkça ne yazık ki bu yönetmeliği hazırlayanların insan olabilme vasfına sahip olamadıklarını düşünmeye başladım.

Duygu ve düşüncelerimi bu maaşları almayan biri olarak yazmam ne derece uygun düşer bilemiyorum ve bu konuda kararsızım ama susmak istemiyorum ve sizler adına yapılacak olan , yapılması gereken ne varsa arkanızda değil de yanınızda yer alma arzumu belirtmek istedim.

Her şey gönlünüzce olsun dileklerimle,
Peki ne yapacağız biz keserlerse, dilenecek miyiz?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kesilmemesi için başlattığımız kampanya için destek olun lütfen.

hatac

Üye
Kesilmemesi için başlattığımız kampanya için destek olun lütfen.

Kampanyayı imzaladım ben, ayrıca ben ÖMSS ye de girdim ama ilk atamalarda kazanamadım şimdi 2. yerleştirmede de kazanamazsam üstüne bir de maaşımı da keserlerse peki nasıl yaşayacağım ben bunlar insan falan değiller ya, ayrıca şu anda üniversite okuyorum ama hala bana iş vermiyorlar

hatac

Üye
zaten 2022 maaşlarının vakıfa devredilmesi başından belliydi bir b.. çıkacağı resmen şunu diyorlar yaşadığın hanede azda bir geliri olan varsa yeter karnını doyur sesini çıkartma diyorlar aşşa yukarı hemen hemen tüm engellilerin yaşadığı hanede asgari ücretli veya emekli ennesi babası bulunmaktadır buda demek oluyor kiiiii artık 2022 engelli maaşı hayal oldu bizler yasanın daha iyi bir hal almasını beklerken şu karşımıza çıkana bak ya zaten türkiyeden oldum olası çok ta iyi adımlar beklememişimdir allah sonumuzu hayır etsin ummarım bu saçma sapan şekilde yapmazlar yoksa %85 90 engellinin 2022 maaşına hayal olarak bakması demek olur haırlısı bakalım daha neler çıkacak

Arkadaş doğru söylüyor bütün engellilerin mutlaka emekli bir annesi babası vardır yani, bu nasıl bir insaf böyle ya bizim peterinde bağkuru falan var adamın bağkuru var diye benim maaşımı hangi hakla keserler, üstelik adamla bir ilişkim de yok, Aile ve sosyal politika derken acaba sosyal politika dedikleri şey insanların maaşlarını mı almakmış o zaman kapatsınlar bakanlığı, kime çalışıyor peki bunlar, ya meil atmak kibar davranmak falan değil resmen ana avrat küfür edesi geliyor insanın çünkü sabır taşıyor yani

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Değerli üyeler kampanyanın amacı yayınlanan yönetmelikteki engellileri magdur edecek kısımların degişmesi içindir, konuyu amacından çıkartmadan gerekli yerlere mail gönderip olaganca kişiye ulaşıp mail göndermesini sağlamak ve son olarak karınca kararınca diger sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmaktır. Bu hassasiyetle amacından çıkartmayın lütfen konuyu.

destiny07

Üye
Üye
çok doğru söylemiş sayın akkaya tebrik etmek lazım inşAllah kaldırırlar bu saçma sapan yönetmeliği

Tekerlekli Sandalye