2022 maasina haciz gelirmi

ALBiNOGER

Üye
Üye
Evet önce ptt ye gidin durumu izah edin onlar arasın haciz koyan kurumu aramazlarsa siz gidin haciz koyduran kuruma yazı yollamalarını söyleyin Engelli olduğunuzu hatırlatın Engelli maaşı hesabınız olduğunu söyleyin hemen ilgileniyorlar

Haciz koyduran kuruma gidin söyleyin derken sanırım dilekçe yazılmasını kast ediyorsunuz zira öbür türlü eğer uzak bir ildeki daireden işlem gerçekleşmiş ise zor olacaktır ulaşım şu pandemi döneminde. Ayrıca riskli tabii ki.

nadengi30

Üye
Üye
Hayır arkadaşım sosyal yardımların hiçbirine haciz konulamaz. Rahat ol

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALBiNOGER

Üye
Üye
Hayır arkadaşım sosyal yardımların hiçbirine haciz konulamaz. Rahat ol

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haciz koyulmadığını bildikleri için zaten hesaplara bloke koyuyorlar hocam misal haciz tutarı kadar veyahut direkt bloke koyduruyorlar. Yasanın kenarından dolanıyorlsr yani.

AZAD21

Üye
Üye
2022 maaşı

bu gün ptt şubesine gitim durumu anlattım ordaki görevli ptt memuru gişeye bakan memur 2022 maaşına haciz icra veya bloke konulamaz dedi çünkü sosyal yardım dedi...

Son düzenleme:

mert

Üye
Üye
azat kardeşim ben san dedim mi dedim senin engelli maaşına kimse haciz bloke koyamazlar o biraz sıkar kardeşim sen rahat ol nerde görünmüş öyle kanun

mert

Üye
Üye
albinoger kardeşim yasada diyorki engelli yetim aylıgı 65 yaşlı aylıgı ssk emeklisine sen onay vermedikçe hiçbir avukat banka vesare hiciz bloke koyamaz sonuçta sosyal yardım bu ssk emekliside kendi rızası olmadıkça maaşından kesinti yapamaz

Nikee

Üye
Üye
icradan e haciz yazısı bankaya ptt ye geldiği gibi hesap blokesi devreye giriyor gidip açtırıp kullanmaya devam edebilirsiniz hesap bloke oluyor bizzat gidip kendim uğraştım bu iş ile hesabınızda ne kadar para varsa o an bloke oluyor borca karşılık onu asla kullanamıyorsunuz içeride paranız varsa unutun

mert

Üye
Üye
nikee kardeşim slmlar tm konunuzda haklı olabilirsiniz bu bir sosyal yardım devletin verdigi engelli sosyal yardımı hiç bir kimse haciz vesare koyamaz 2 .şık şunu izah edeyim size siz eger engelli bakım maaşını her hay çekipte bu çekilen sosyal yardımları birikim yapıpta başka bankaya yada hesap açtırdıgınız anda o hesaptaki parayı bloke koyabilir avukatların yaptıgı şu gayri menkul araç banka heaplarını inceliyorlar şayet malın paran varsa p gider birkere ama burdaki asıl sorun engelli ve bakım maaşı sosyal yardım oldugu için el konulamaz kardeşim yasa bu

mert

Üye
Üye
şunuda izah edeyim azat kardeşim sen bankaya borçlu isen yada yasal takipte isen telde seni aradıklarında yok ödeyecem teyit verirsen o ses teyitlerini kaydeliyor haberin olsun yok de kardeşim ödeyecek durumun de engelliyim de işim yok güçüm yok ödemeye ama şimdi bankalar kardeşim kredi kartın borçun varsa yapılandırıyorlar ondan yararlabilirsin taksitle ufak ufak ödersin bankaya saygılar kardeşim

AZAD21

Üye
Üye
mert abi isimli ptt maaş kartın varmı yoksa maaşı içerdenmi alıyorsun?

mert

Üye
Üye
kartan alıyorum bazen kartımı yanıma almadıgım zaman da elden ptt den elden alıyorum kardeşim hiçde sıkıntı yaşamaddım

Tekerlekli Sandalye