2022 maaşları aylık olarak ödenmesi mecliste kabul edilmiş

serbetcimehmet

Üye
Üye
son durum nedir şimdi arkadaşlar aylık verilecek mi ?

septik

Editör
Editör
Resmi anlamda 2022 maaşları ile ilgili aylık ödenecektir diye bir açıklama yapılmadığı sürece 3 aylık olaraka alınmaya devam edilecek.

destiny07

Üye
Üye
Meclis kararını aynen yapıştırdım ister inanın ister inanmayın

septik

Editör
Editör
destiny

İnanıp inanmama meselesi değil sizin bilgi aktarmanız güzel bir durum fakat resmiyette yönetmeliklerde konu yer almadan bir uygulama yapılmıyor.
Dolayısıyla veriğiniz bilgi üzerine herkesin dilediği gibi yorum yapma hakkıda var yarın resmileşir ve konu kapanır gider.

can67

Üye
Üye
arkadaşlar maaşlar aylık mı oldu ne kadar olcak

septik

Editör
Editör
Henüz aylık değil aynen eskisi gibi 3 aylık alınmaya devam edilecek.
Beklediğimiz 2022 yasasındaki değişiklikler tamamlandığında çıkacak olan yönetmeliği ile konu netleşir ve uygulamaya geçer.
Bir diğer ihtimalde mevcut yönetmeliğe ek bir madde ile ilave edilebilir ve uygulanır ama şu an için herhangi bir değişiklilk yok.

destiny07

Üye
Üye
septik abi :) sana kızmadım yav :) hala asılsız haber diyenler var onlara kızdım :D

septik

Editör
Editör
Kızmadığını biliyordum ama cevap bana yakışırdı.:)
Genel anlamda ilk önce nabız ölçer nitelikte duyrulur ve kabul görüp görmeyeceği konusunda fikir sahibi olunur.
Bu konuda benzer bir durumdur inş enegllilerin genel isteğinin aylık olması yönünde olduğunu anlar ve gereğini yaparlar.

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Hocam nedir son durum bu bir RİVAYET mi yoksam gerçeklik payı ne kadardır. Eğer haber doğru ise tadından yenmez bir hal olur.:)

septik

Editör
Editör
Şimdilik rivayet.
Yukardada yazdığım gibi yeni yasa değişiklerinde ele alınırsa ve kabul edilirse fazla uzun sürmeye bilir ama yıllardır aynı konu gündeme gelir fakat herşey aynı devam ederdi.

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Neyse yeni yılı bekleyelim. ZİRA YAŞAYAN DAİMA GÖRÜRMÜŞ.:)

destiny07

Üye
Üye
doğru şimdilik rivayet ama mecliste kanunlaştı yazısı sahtemi yoksa geçersizmi ben onu anlamadım kanunlaştı yazısından sonra eylık olarak vermeleri lazım

septik

Editör
Editör
destiny
Aylık verilmesi ile ilgili kanun çıkmış evet haklısın da bu kanun uygulanmasını Aile ve sosyal güvenlik bakanlığına bırakmışlardır o bakanlıkta aylık verme yekisini almıştır ama aylığa çevirmenin şu bu gerekçeyle uygulamaya koymamıştır.
Ben yukardada yazdım aile bakanlığı bu konunun tek hakimidir ne derse o başka altarnatif yok hatta farkındaysan muhalefetten bile çıkan ve bizlere zarar veren yasalara bile yetersizliği ortada.
Yinede diyorum aylık verilmesinin ne devlete ne brokrasiye fazla yükü yok yapılamayacak bir iş değil Fatma Şahin hanım efendinin elindedir aylık yapar yapmaz ayrı.

destiny07

Üye
Üye
işte orda bütün ümidim kırılıyor işimiz ona kalınca % 99 iptal oluyor

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
mecliste kanunlaştı yazıyor ise cumhurbaşkanının onayına sunmaları lazımdır kanunu bence oda onaylar ise mesele kökünden çözülmüş demektir. Her ay almak maaşı iyi olur geçim sıkıntısı çekmeyizen enzından. DOĞRUMUDUR. BENCE DOĞRUDUR.:)

septik

Editör
Editör
Cumhurbaşkanlığından kabul görmeden zaten kanunlaşamaz.
Bir ayrı ayrıntı arkadaşım 3 ayda olsa aylıkta olsa sonuç itibari ile alınacak para bellidir geçim sıkıntısı bugün çekiyorsak cebimize girecek para aynı olduktan sonra sürenin değişmesi hiç birşeyi değiştirmez.

MertAta

Üye
Üye
neden bu 3 ay mevzusuna bu kadar takılıyorsunuz anlamış değilim. kendini bilen insan aldığı parayı 3e bölüp ona göre harcamasını zaten yapabilir. bumuydu tek derdimiz? herkesin maaşı kesilmesigibi bir tehlike söz konusuyken siz neyin kafasındasınız.

septik

Editör
Editör
Mertata burada aylık alma konusunda haklılık payı vardır.
Kişi aylık ödemeleri olabilir ve 3 ay bekletmek doğru olmaz engelli maaşından başka geliri de olmayabilir.
Bir çok daha küçük rakamlardaki ödeneği aylık verebiliyorken bu maaşlarıda aylık ödemesinde sorun çıkmaması gerekir
O yüzden yanlış değerlendirmemek gerekir.
Diğer konudada sende farkındaysan herzaman aynı şeyi söylüyoruz mevcut maaşlara engel çıkarmadan vermeye devam etsinler.
Aynı sıkıntılı durumu yaşayan onbinlerce engelli arkadaşlarımız var ailemiz dahi olsa başkasının gelirine ortak edilmeye çalışılıyoruz ve çok yanlış bir durumdur reşit yaştaki bir engelli kişinin kendi gelirinin dışındaki herhangi bir tutum tamamen yanlıştır engelli bireyi başkalarına muhtaç hale getirmekten başka bir işe yaramaz sadece engelli kişiye zarar verir.
Her konuya ayrı bir bakış açısı gerekiyor.
Gerçekte yasa yönetmelik uygulama klavuzları her soruya net cevap vermeli fakat hükümetimiz bunu düşünemeyecek kadar aciz bir tavır içersinde
İnş bunca lafı fikri düşünceyi fark ederek kimseyi mağdur etmezler.

Tekerlekli Sandalye