2022 maaşları aylık olarak ödenmesi mecliste kabul edilmiş

destiny07

Üye
Üye
aylık olması herkes için iyi olur bazıları tabi 3 aylık alıp topluca olmasını istiyor haklılar ama aylık olursa çoğunluk için iyi olur septik e teşekkür ediyorum çok doğru bi yorum yazmış

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hakkınızda hayırlı olan en kısa zamanda gerçekleşsin dileklerimle. Bu akşam son durumu ben de merak ettim ve henüz bir gelişme olmamasına gerçekten üzüldüm ama sabır...sabır...sabır...

Her şey gönlünüzce olsun, umutlarınızı hiç bir zaman yitirmeyin arkadaşlar elbet bir gün sizinde sesinize kulak verecek olan bir işiten olacaktır. Siz yeter ki o zamana kadar ne gönlünüzden geçenlerden vazgeçin ne de umutlarınızı yitirmeyin olur mu ?

En kısa zamanda bu konuda ümit ettiğim müjdeyi yine sizlerden okumak dileklerimle,

destiny07

Üye
Üye
bence gerçekleşti ama mecliste yasalaşacak onu bekliyecez örnek olarak nevşehir üniversitesi aylar önce hacı bektaş veli üniversitesi olarak değiştirilecekti mecliste daha dün yasalaştı 2022 maaşlarıda aylık olarak kanunlaştı ama mecliste yasalaşmasını bekliyecez bu benm görüşüm inşAllah düşündüğüm gibi olur iyi düşünelim iyi olsun

septik

Editör
Editör
Yeni yasa ve yönetmeliği çıkana kadar ne desek söylentilere dayalı olur.

Son düzenleme:

destiny07

Üye
Üye
2022 maaşıyla evde bakım maaşını birleştirirlerse o birleştirilen maaşı kim alacak engelliye bakan kişimi ?

septik

Editör
Editör
Bu konuda net bir bilgim yok daha doğrusu sadece duyumlar var oda ne derece doğrudur resmi bir açıklama yapılana kadar bilinmez

destiny07

Üye
Üye
Hala bi ses bi haber!yokmu sydv memurlarına sormayada üşeniyorum bu maaş artık her ay olmalı ve her ay rapor oranına göre verilmeli mesela %50 ye 500 tl %70 e 700 tl

destiny07

Üye
Üye
Metnin Gönderileceği E-Mail Adresleri:

bimer@basbakanlik.gov.tr, cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr, bilgiedinme@ozida.gov.tr, ygokalp2@sgk.gov.tr, iulas@sgk.gov.tr ,la@lokmanayva.net

Not: Her e-mail adresine ayrı ayrı göndermenize gerek yok. Yukardaki adresleri mausla kopyalayıp kullandığınız e-mail'deki 'kime' kısmına yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Gönderilecek Metin:

İlgili makama,

Bilindiği üzere 2022 sayılı kanun kapsamında Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz türk vatandaşlarına üçer aylık dönemlerde maaş verilmektedir.

2022 Sayılı kanun gereği maaş alan kişiler üç aylık sürenin çok uzun olduğunu ve maaşların üç aylık olarak değil aylık olarak ödenmesini talep etmekteler.

Ekonomik yoksunluk içinde olan bu arkadaşlarımız üç ay gibi uzun bir süre maaş beklemek istememekteler. Bu nedenden dolayı bende siz sayın ilgililere bu mesajı atma ihtiyacı duydum.

Konuyla ilgili olarak gerekli düzenlemenin yapılmasını 2022 sayılı kanun kapsamında maaş alan arkadaşlarımızın bu mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini arz ve talep ederim.

Ad Soyad:
TC Kimlik No:

bu maili yukardaki adreslere gönderelim gelecek cevapta 2022 maaşları mecliste aylık olması kararlaştırıldı diye yazıyorsa aylık olması kesinleşmiştir

destiny07

Üye
Üye
2014 de engellilere her ay asgari ücret planlanıyor
ugnx8.jpg

destiny07

Üye
Üye
1976 yılından bu yana 2022 Sayılı Kanunda belirtilen muhtaç, engelli aylıkları 3 ayda bir ödenmektedir. Hale hazırda bu kanun yürürlükte olduğundan dolayı bugüne kadar bu kanunla alakalı hiçbir şekilde üzenlemeye gidilmemiştir. Bu tarihden itibaren bu maaşların aylık mı üç aylık mı olarak devam edeceği hususunda net bir öngörümüz olmamakla birlikte, engelli vatandaşların bu haklı durumdan dolayı maaşlarınini umut ediyoruz.

Kaynak: SSK Sorgulama | SGK Hizmet SORGULAMA | TC NO ŞİFRESİZ E DEVLET EMEKLİ BAĞKUR 2022 2022 engelli maaşları aylık olacak mı ? | SSK Sorgulama | SGK Hizmet SORGULAMA | TC NO ŞİFRESİZ E DEVLET EMEKLİ BAĞKUR 2022

Selahattin34

Üye
Üye
Engelli Maaşlarının dönem süre uzunlugu

Benim Bildiğim Engelli Ve Yaşlı Muhtac Aylıklarının Dönem Sürelerinin Ucun Olması
Ben Yanlızım Kimim Kimsem Yok Ayda 700 tl Yardım Alıyorum Bunun 500 tl si
Kiraya Gidiyor Kalan 200 tlden 100 tlsi su ve elektiriğe Gidiyor Geri Kalan
100 Tl ile Ne Yapılabilir 3 ay Engelli Maaşını Beklemek Ne Kadar Mantıklı
Anlamadım Peki Ben Bununla yaşamaya Calışıyorum Şimdi Bu Yasayı
Böyle Yapanlara Soruyorum Onlar Benim Verdiğim Bu Rakkamla bir Ay
Yaşasınlar Ama Benim Söyleyicegim Şartlarda Örnegin Kirada Yaşasınlar
Hic Bir Yerden Destek Almadan Bakalım 15 milyar Alıpta Kalürüfer Peteğine Kıclarını
Dönüp Yatmaya Benziyormu Bu Ülkede Kac Bin Engelli Arkadaşlarımızvar
Secim Günü Geldimi Bu Arkadaşlar Tamamlıyor oy sayısını biraz insafflı
olun Aslında Söylenicek Cok Söz Varda Acaba Değermi.:mad:

Selahattin34

Üye
Üye
Benim Bildiğim Engelli Ve Yaşlı Muhtac Aylıklarının Dönem Sürelerinin Ucun Olması
Ben Yanlızım Kimim Kimsem Yok Ayda 700 tl Yardım Alıyorum Bunun 500 tl si
Kiraya Gidiyor Kalan 200 tlden 100 tlsi su ve elektiriğe Gidiyor Geri Kalan
100 Tl ile Ne Yapılabilir 3 ay Engelli Maaşını Beklemek Ne Kadar Mantıklı
Anlamadım Peki Ben Bununla yaşamaya Calışıyorum Şimdi Bu Yasayı
Böyle Yapanlara Soruyorum Onlar Benim Verdiğim Bu Rakkamla bir Ay
Yaşasınlar Ama Benim Söyleyicegim Şartlarda Örnegin Kirada Yaşasınlar
Hic Bir Yerden Destek Almadan Bakalım 15 milyar Alıpta Kalürüfer Peteğine Kıclarını
Dönüp Yatmaya Benziyormu Bu Ülkede Kac Bin Engelli Arkadaşlarımızvar
Secim Günü Geldimi Bu Arkadaşlar Tamamlıyor oy sayısını biraz insafflı
olun Aslında Söylenicek Cok Söz Varda Acaba Değermi.

serbetcimehmet

Üye
Üye
ya arkadaslar bırakın engellilerin umutlarıyla oynamayı yapmayın ayıptır günahtır, söüzümden kimse alınmasın ben genelleme söylüyorum

okatur

Üye
Üye
Çoğu engellinin 3 aylığını kestiler yakın zamanda 3 aylık maaş diye bir şey kalmayacak çünkü yasal olan maaşı yardıma çevirdiler sonrada hoppp bir yasa ve kestirip attılar

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekerlekli Sandalye