2023 Ekim Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Selcuk52

Üye
Üye
Bu gece yatar

mehmet0101

Üye
Üye
Biraz daha sabır,maaşlar yatacaktır.. Allah Devletimize zeval vermesin.Bu Maaş sosyal Yardım. Devlet istese yarın bu maaşı keser ne yapabilirsiniz ki? Haksız mıyım?

Samiral

Üye
Üye
Biraz daha sabır,maaşlar yatacaktır.. Allah Devletimize zeval vermesin.Bu Maaş sosyal Yardım. Devlet istese yarın bu maaşı keser ne yapabilirsiniz ki? Haksız mıyım?
Haksızsın. Bahsettiğin şey olduğunda devlet sosyal devlet hükmünü kaybeder. Az biraz sorgula hayatı kardeşim. Sadaka mı bu?

mehmet0101

Üye
Üye
Haksızsın. Bahsettiğin şey olduğunda devlet sosyal devlet hükmünü kaybeder. Az biraz sorgula hayatı kardeşim. Sadaka mı bu?
Bu Emeklilik gibi bir şey değil, Bu maaş Sosyal yardım ve tamamen bu Hükümetin tercihlerine bağlı isterse bu maaşı vermez kesebilir.Kanuni olarak itiraz etme hakkın yok.Sosyal Devletin yapması gereken binlerce şey var hepsini yapıyor mu? İstese bu maaşı vermez diyorum.

ahmet34

Üye
Üye
ziraat parayı kendılerı ıcın kullanıyor galıba

cerenko

Üye
Üye
İnsallah gece yarisi yatar yarin öglene kalmaz.

Gülsüm kartal

Üye
Üye
Bu Emeklilik gibi bir şey değil, Bu maaş Sosyal yardım ve tamamen bu Hükümetin tercihlerine bağlı isterse bu maaşı vermez kesebilir.Kanuni olarak itiraz etme hakkın yok.Sosyal Devletin yapması gereken binlerce şey var hepsini yapıyor mu? İstese bu maaşı vermez diyorum.
Sen ne diyorsun Allah aşkına senin gibiler yüzünden sürünüyor biz kardeş az sorgula ya biraz olsun sağ duyulu olun biz bu verdiği evde bakım maaşı niçin alıyoruz adam gibi maaş vermediği için adam gibi maaş verse onun verdiği bu tür sadaka ya millet ihtiyaç duyarmi hem o sahsi ihtiyaçlarını nasıl harciyorsa milyonları bizede hakkımız olan parayida vermek zorunda biraz otur düşün lütfen ona ilah gibi tapma olurmu...

Elif altin

Üye
Üye
Ben de nerede kaldılar diyordum 🤪🤪

samet_33

Üye
Üye
Son 3 senedir memurların emeklilerin asgari ücretliler in yarısı kadar zam aldık hala insanlar mal gibi Allah devletimize zeval vermesin diyor maaşı Sudan sebeplerle kesilenler bile aynı kafada bu şartlarda başınıza ne gelirse haktır yaşlılık ve engelli maaşı alanlar açlığa mahkum edilmiştir koyun gibi bir milletiz bu şartlar altında bizi güden çok olur

nightmen

Üye
Üye
akşam 12
den sonra bakın yatmazsa pazartesi
ayın 12 sinde yatıyo normalde ama 12 si daha bitmedi gün atlaması lazım
akşam 12
den sonra bakın yatmazsa pazartesi
ayın 12 sinde yatıyo normalde ama 12 si daha bitmedi gün atlaması lazım
sistemlerde sıkıntı var geç düşüyo

Gülsüm kartal

Üye
Üye
Son 3 senedir memurların emeklilerin asgari ücretliler in yarısı kadar zam aldık hala insanlar mal gibi Allah devletimize zeval vermesin diyor maaşı Sudan sebeplerle kesilenler bile aynı kafada bu şartlarda başınıza ne gelirse haktır yaşlılık ve engelli maaşı alanlar açlığa mahkum edilmiştir koyun gibi bir milletiz bu şartlar altında bizi güden çok olur
Aynen öyle kardeşim bu zihniyet değişmediği muttetce biz onlar yüzünden sürünmeye devam

Samiral

Üye
Üye
Sosyal devlet olmanın ilk kuralı gelir adaletini sağlamak, çalışamayan bireylerin bakımını sağlamaktır. Dikkatini çekiyorum, ilk görevi diyorum. Tabi seni de anlıyorum. Şu an alıyorsun ya, işte o maaş bir kesilsin o zaman göreyim ben sendeki o karakter değişiminin bir anda nasıl terse döndüğünü. Genelde senin fikirlerine sahip kişiler hane geliri aslında limitin üstünde olan ancak şu adres değiştirme hikayesi ile hak kazanan kişilerden oluyor ama neyse. Demek ki bu durumlar daha iyi incelenmeli. Devam et sen yine.

Ziraat işletiyor galiba
Bu gece 00.10 02.00 gibi hepsi yatar merak etmeyin
Konu acmisken bana neden kömür yardımı yapılmıyor 7 yıldır hiç kömür alamadım

Gülsüm kartal

Üye
Üye
Ziraat işletiyor galiba
Bu gece 00.10 02.00 gibi hepsi yatar merak etmeyin
Konu acmisken bana neden kömür yardımı yapılmıyor 7 yıldır hiç kömür alamadım
Başvur vermezler se öğren o zaman niye yapılmadığını ben başvurdum vermediler öğren dim niye vermedikleri ni emekli maaşı aliyormusum 7500harca harca bitmez param olduğu için 😡

yusuf-yemin

Üye
Üye
Banka hesabıma baktım hala yatmadı evde pakım parası geçen ay 12 sinde yattı bu ay yatmadı

Başvur vermezler se öğren o zaman niye yapılmadığını ben başvurdum vermediler öğren dim niye vermedikleri ni emekli maaşı aliyormusum 7500harca harca bitmez param olduğu içben emekli değilim de emekli maaşı olduğu için bir sürü şey söylüyorlar 4 ton kömür 2 ton odun sooba kova çıra şubu derken 50 bine yakın para gidiyor perişan oluyorum

mehmet0101

Üye
Üye
Sen ne diyorsun Allah aşkına senin gibiler yüzünden sürünüyor biz kardeş az sorgula ya biraz olsun sağ duyulu olun biz bu verdiği evde bakım maaşı niçin alıyoruz adam gibi maaş vermediği için adam gibi maaş verse onun verdiği bu tür sadaka ya millet ihtiyaç duyarmi hem o sahsi ihtiyaçlarını nasıl harciyorsa milyonları bizede hakkımız olan parayida vermek zorunda biraz otur düşün lütfen ona ilah gibi ta

Sosyal devlet olmanın ilk kuralı gelir adaletini sağlamak, çalışamayan bireylerin bakımını sağlamaktır. Dikkatini çekiyorum, ilk görevi diyorum. Tabi seni de anlıyorum. Şu an alıyorsun ya, işte o maaş bir kesilsin o zaman göreyim ben sendeki o karakter değişiminin bir anda nasıl terse döndüğünü. Genelde senin fikirlerine sahip kişiler hane geliri aslında limitin üstünde olan ancak şu adres değiştirme hikayesi ile hak kazanan kişilerden oluyor ama neyse. Demek ki bu durumlar daha iyi incelenmeli. Devam et sen yine.
Allah Devletimize zeval vermesin ,Hükümet iyi kötü bu maaşı veriyor, isterse bu maaşı keser vermez diyorum, anlamıyorsunuz,Diyelim Hükümet bu maaşı yarın kesti sonuçta bu bir sosyal yardım ve bunu yapabilir ne yapacaksın ,ne yapabilirsin devlete isyan mı edeceksin ,sokağa çıkıp ortalığı mı yakacaksın ne yapacaksın..

Samiral

Üye
Üye
Allah Devletimize zeval vermesin ,Hükümet iyi kötü bu maaşı veriyor, isterse bu maaşı keser vermez diyorum, anlamıyorsunuz,Diyelim Hükümet bu maaşı yarın kesti sonuçta bu bir sosyal yardım ve bunu yapabilir ne yapacaksın ,ne yapabilirsin devlete isyan mı edeceksin ,sokağa çıkıp ortalığı mı yakacaksın ne yapacaksın.

Gelir kriterini aşmazsan kesemez. Nokta. Ama senin derdin başka. Devlet değil hükümet diyorsun. Sana yeterince vakit ayırdım. Ben kişisel haklardan haberdarım, sense az da olsa ben razıyım, Allah bereket versincisin. Kolay gelsin sana.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye