2023 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adanaova

Üye
Üye
Arkadaslar konustum bilgi bu bekleyin gorun bazilarinin ne evi ne arabasi nede tutunacak bir dallari var bu maastan Hariç bunuda göz onune Alin kesilenler yazar Meraki etmeyin aaaa sanki yalan atiyoz burda
Ya sabir kilavye bozuk ben ne yaziyom o ne gonderiyo neyse konu bu bekleyin gorun

Son düzenleme:

Doğan_ayd

Üye
Üye
Konu hakkında tarafımıza iletilmiş güncel bir bilgi bulunmamaktadır. Bakanlığımız tarafından sunulan evde bakım aylığı hizmeti devam etmektedir. Engelli vatandaşlara ait sosyal haklar hakkında bilgileri aile.gov.tr üzerinden veya hattımız üzerinden edinebilirsiniz.

Böyle mesaj bana geldi yarın da bizzat sosyal hizmette görev alan arkadaşıma da soracam bakalım ne diyor ve de arayıp ogrenecem

adanaova

Üye
Üye
Konu hakkında tarafımıza iletilmiş güncel bir bilgi bulunmamaktadır. Bakanlığımız tarafından sunulan evde bakım aylığı hizmeti devam etmektedir. Engelli vatandaşlara ait sosyal haklar hakkında bilgileri aile.gov.tr üzerinden veya hattımız üzerinden edinebilirsiniz.

Böyle mesaj bana geldi yarın da bizzat sosyal hizmette görev alan arkadaşıma da soracam bakalım ne diyor ve de arayıp ogrenecem
Arkadasim bilgi al bende diyorumku konustum bana bunu dediler ve çok zorlayacaklar bu maaşi alanlari konu bu bilgi boyle yasayip gorecegiz

memo51

Üye
Üye
Nasıl yani evde 3 engellim var 2 sine evde bakim aliyorum 7 kisiyiz babamdan maaş var calisan yok evimiz var fakat biz kirada oturuyoruz evde kirada degil esyamiz oldugundan 3 üncü kat asansör olmadigindan dolayi kiradayiz
Biz nasil gecinecegiz engelli kardeslerimin bakimi zor bizden bu aylik kesilirse ne yapariz kira oduyoruz birde cocuk okutuyorum 2 üniversite ögrencisi

adanaova

Üye
Üye
Arkadaşim araştiriyorlar inceliyorlar karar veriyorlar zorlastidilar anliyacağin hepimiz icin hakimizda hayirlisi olsun

memo51

Üye
Üye
Bu ay icerisinde geldiler bir sorun yok dediler
Neyi zorlaştirdilar ki kisi basi dusen gelir ayni evdeki engellide agir engelli vede 2 tane birde annecigim var oda kismi bagimli ettimi 3 bize daha neyi zorlastiracaklar vermesinler bize vermiceklerse kimseye .Biz evden disaricikamiyoruz birakipta hani gidelim calisalim diyecemde biz sigorta beklerken birde zorlastirilirsa hayat iyice cekilmez olu hastayi birakipta ise gidecez ne yapalim bulabilirsek oda .

adanaova

Üye
Üye
Bu yeni cikti zaten sigorta olayi zam arti 1500 olunca konuyu zorlaştiyirlar iste bakalim ak Kara belli olacak ve şu konuyuda abartilar diyirlarki turkiye destek bu ay bitiyo vatandaslik geliyo bununda tek siniri evde sigirtali olmiyacak al iste nediyecen bakici içinde baya yasaklar getiriyirlar maksat nedir Hak kazananlar alsin diyirlar

memo51

Üye
Üye
Ee bizimsogorta yok yesil kartliyiz fakat engelli babadan maaş alıyo bizim maaşımızda yok işimizde hasta bakıyoruz

adanaova

Üye
Üye
Sorun yokki o zaman yetim maasi kendi sigortasi degil bunlar yetim maasina bise demiyoki
Konu evde sigortali çalişan ve sigortadan emekli olan birey varsa ve birde öxurlunun ustune araba alanada skinti yapiyorlar

tamer es

Üye
Üye
Evde bakım maaşı için herhangi bir sorun yok bu ek olarak 1500 tl olayında kriter var o 1500 üzü hak edenler alacak durum bu örneğin ben emekliyim kızım engelli evde bakım alıyorum evim var araban var ben bu ek 1500 tl yi haketmiyorum ancak evde bakım ücretini alıyorum olay bu.

tamer es

Üye
Üye
Tamam bu aile destek ödemesi gibi
Aynen evde bakım maaşıyla alakası yok örneğin evde bakım maaşını yetiremediğini düşünüyorsan buna başvuruyorsun ek 1500 tl nin öngördüğü kriterleri karşılıyorsan alıyorsun karşılamıyorsan evde bakım maaşıyla yetiniyorsun.

memo51

Üye
Üye
Aynen evde bakım maaşıyla alakası yok örneğin evde bakım maaşını yetiremediğini düşünüyorsan buna başvuruyorsun ek 1500 tl nin öngördüğü kriterleri karşılıyorsan alıyorsun karşılamıyorsan evde bakım maaşıyla yetiniyorsun.
Teşekkür ederim

yusuf-yemin

Üye
Üye
İyi günler ben edevlette bakım param kayıt görülüyor fakat ayın 2 sinde evde bakım para kaydı silindi kayıt getirilmedi niye kayıt bulanamadı sizdede öylemi
İyi günler ben edevlette bakım param kayıt görülüyor fakat ayın 2 sinde evde bakım para kaydı silindi kayıt getirilmedi niye kayıt bulanamadı sizdede öylemi
Evede bakım parası kayıt getirilmedi sizde öylemi

adanaova

Üye
Üye
Adanadada ayni boyle yaziyo

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230606-085618_Chrome.jpg
    Screenshot_20230606-085618_Chrome.jpg
    235.5 KB · Görüntüleme: 187

tamer es

Üye
Üye

Evede bakım parası kayıt getirilmedi sizde öylemi
Evet hala güncel değil bizdede aynı

Özge52

Üye
Üye
Arkadaşlar ben ptt kurum ödemelerine bir türlü giremedim yoğunluk var galiba aile destek ödemesi güncellendimi Acaba ptt kurum ödemelerine giren oldumu

Elif altin

Üye
Üye
Aradığım en mantıklı yorum. Evde bakım yönetmelik değişti tamam ama evde sigortan varsa maaş yok gibi bişey değil ya. Bu hafta gittim. Gelir kriterleri değişmiş. Araba aliosa hane ne her ay gelir yazacak..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye