2024 Nisan Ayı Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Vedatkilic18

Üye
Üye
Hükumet sosyal yardımlarda iyi ama düzen konusunda hep sıkıntı yaşıyorlar. Yine de teşekkürler. Ancak burada kritik nokta şu insanımız neden bu yardımlara bu derece ihtiyaç duyuyor? Burda görüyorum bazı arkadaşlar 10 15 gün boyunca sayıma geçiyor. Keyfi değil heralde insanların durumu olsa burda gelip şu işlere düşmezler. Çok şükür bizim durumumuz nispeten iyi fakat gerçekten bunlari görebiliyorum. Nankör insanlara aşırı davranan bu konuda hükumete berbat şekilde yuklenenlere çok kızıyorum. Ama daha çok kızdığım birileri daha var biat edenler biat etmeyenlere tepki gosterenler haksızlığa susanlar halktan haktan uzaklaşan kalpleri kirlenmisler... İnsanların hayatları zaten yeterince zorlu psikolojileri bozuk burada bari yapmayın lütfen..

deasn19

Üye
Üye
Hükumet sosyal yardımlarda iyi ama düzen konusunda hep sıkıntı yaşıyorlar. Yine de teşekkürler. Ancak burada kritik nokta şu insanımız neden bu yardımlara bu derece ihtiyaç duyuyor? Burda görüyorum bazı arkadaşlar 10 15 gün boyunca sayıma geçiyor. Keyfi değil heralde insanların durumu olsa burda gelip şu işlere düşmezler. Çok şükür bizim durumumuz nispeten iyi fakat gerçekten bunlari görebiliyorum. Nankör insanlara aşırı davranan bu konuda hükumete berbat şekilde yuklenenlere çok kızıyorum. Ama daha çok kızdığım birileri daha var biat edenler biat etmeyenlere tepki gosterenler haksızlığa susanlar halktan haktan uzaklaşan kalpleri kirlenmisler... İnsanların hayatları zaten yeterince zorlu psikolojileri bozuk burada bari yapmayın lütfen..
Sorumlu olduğu bakıma muhtaç olan evladından çok burada para uğruna vakit geçiren insanlarda dahil mi ?

yahya1979

Üye
Üye
çetin bey 2 dakika 24 saniye ve 2 dakika 34 saniyede söylüyor inşallah dediği gibidir

2 dk 45 snlik video

Vedatkilic18

Üye
Üye
Sorumlu olduğu bakıma muhtaç olan evladından çok burada para uğruna vakit geçiren insanlarda dahil mi ?
İnsanların dertlerini sıkıntılarını bilemezsiniz bunlar hoş laflar değil kurtulun bundan bu size de kimseye de faydalı bir durum değil.

Hzeyneb

Üye
Üye
Yatmaz arada on gün var geçen bayramda yatmamıştı. Bir iki gün olsa yatardi fakat zaman uzun geçen yıllar yatmisti fakat 40 gün gibi bir süreç oluyor arada o zaman daha kötü oluyor.

ahmet34

Üye
Üye
yenı tahmınım 15 ınde yatabılır

Uzaylı25

Üye
Üye
Ya bir çoğunuz sosyal hizmetleri aradı ve cuma yada pazartesi günü yatar denildi ginede kavga ediliyor boş uydurma laflardan başka birsey yok

Elif altin

Üye
Üye
Ya pazartesi bank açık salı da yarım gün açık diye tahmin ediyorum. Cunki borsa felan açık diye haberler okudum.

deasn19

Üye
Üye
Ya bir çoğunuz sosyal hizmetleri aradı ve cuma yada pazartesi günü yatar denildi ginede kavga ediliyor boş uydurma laflardan başka birsey yok
Erken ödemeyi sosyal hizmetler belirlemez. Sosyal hizmetleri bakanlığı belirler. Bayram öncesi yatmış olması için Sosyal hizmetler Bakanlığı müjde gibi haber verirdi.
Devlet Memur maaşlarını bile erken ödemez iken evde bakım aylığı alanlara erken ödememi yapacak? Bütçe ve plan bayramdan sonra ödemek için yapıldı.
Bazı kendini bilmez oe.evlatları sırf sadece ama sadece para durumunu öğrenmek için burda gördüğüm an küfür etmek geliyor. 1 tane engelliye bile emekli destek yok rapor destek yok ötv destek yok bu forumda. Eskiden her zaman yardımcı olunurdu bu forumda ama artık emekli olmak isteyen bir kardeşimiz soru soruyor 5 ay cevap alamıyor.

Evde bakım aylığı yattımı diye soru sorana ise 1000 kişi cevap veriyor....
Herkesin işi gücü para para para.

yagmurselo

Üye
Üye
Aile destek ve yaşlı aylığı alanlara odeme yapıldı erkenden bu evde bakim niye gözardı ediliyor

ahmet34

Üye
Üye
nasıl olsa bakıcı maası,evdende cıkmıyor dıye olabılır

D.BULUT

Üye
Üye
Üffff yatıracaklar arkadaşlar,aynı konuyu don lastiği gibi uzatmayın da.Arada 10 günlük süre yok 4 günlük erkene cekecekler.ben arife günü öğleden sonra yatırıldığını bile gördüm biras müsterih olun yatacak.

yagmurselo

Üye
Üye
İyi de baktığımız kişininde ihtiyaci yok mu alınacaklar yemesi içmesi yok mu

ahmet34

Üye
Üye
bakıcı maası bu,engellı maası sayılmıyor

kurumu aramıs cuma yatcak demıs,ne oldu o iş

Son düzenleme:

ahmet34

Üye
Üye
soyle bır bılgı var,.gazeteden alıntıdır..belkı pazartesı yatabılır..

8 Nisan Pazartesi bankalar açık mı

Bayram tatilinin 9 gün ilan edilmesiyle birçok kişi bankaların çalışma günlerini sorguluyor. Ramazan Bayramı'nda gözler bankaların çalışma durumuna çevrildi. Ramazan Bayramı 10 Nisan tarihinde başlayacak. Peki, Pazartesi (8 Nisan) bankalar açık mı, bankalar arefe günü çalışıyor mu

Bankalar 8 Nisan Pazartesi günü açık olacak. Bankalar 9 Nisan Salı günü (arefe günü) yarım gün açık olacak. Bankalar özel sektör olduğu için idari izin kapsamında yer almıyor.

Bankalar Borsa İstanbul’a göre çalışması nedeniyle 9 günlük tatilin dışında kalıyor. Yani, özel sektör çalışanları için bayram tatili arefe günü öğlen başlayacak.

not: zıraat,halk bu bankalar devlete ait oldugu ıcın kapalıda olabılır

serbetcimehmet

Üye
Üye
ptt halk bank ziraat bankası vakıf bank bunlar devlet bankaları dır çalışma saatlerine tabi dir iki haftaı birleştirip idari izinli oluşundan kapalıdır özel bankalar pazartesi gün boyu ve salı da ögleye kadar açık olacaktır, bakanlık bu engelli ödemelerini evde bakım ücretleri maaş degildir bakanlık ödeme tarihini sisteme ne zaman girdiyse bayram da da yatar arefe de yatar bayramın 2. gün yattığını bile gördüm ben bakanlıktan açıklama yapılmışmı ona bakmak gereki lüzumsuz yorumlara gerek yok arkadaslar

yuksek

Üye
Üye
E devlette kayıt getirilemedi yazıyor bende. Siz de de öyle mi arkadaşlar? Teşekkür ederim.

ahmet34

Üye
Üye
gorunurde yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye