Adres degişikliğini bildirmediğimiz için evde bakım maaşımız kesilmiştir

VIP

Üye
Üye
Ciddimi sölüyorsun!!! Umarım dediğiniz gibi olur. Sizin hangi şehirde ikamet ettiğiniz mahsuru yoksa ögrenebilirmiyim. Sosyal Hizmetlerden bana bu yönde birşey söleyen olmadı. İnternetten araştırmalarıma görede böyle birşey söz konusu değil. Ben bugün sosyal hizmetleri arayıp sorayım bakayım ne diyecekler.

VIP

Üye
Üye
Konuyla ilgili Sosyal Hizmetler ile görüştüm. Maaşımızı önümüzdeki aydan itibaren alacakmışız. Bir tanıdığımız geçmiş ay maaşları almış dedim. Cevap ise komisyon ile görüşün. Komisyondan bize öyle bir bilgi gelmedi dediler kafamı karıştırdılar. Nasıl bir hizmettir anlamadım. Acaba bu geçmiş maaşların alınması tamamen komisyonun insiyatifindemi çözemedim.

seyhansonay

Üye
Üye
VIP ben antalyadayım. bu komisyonun kararı değil. bakanlığın genelgesi. yani sana alamadığın aylarıda verecekler. merak etme. eğer bir aksilik olursa yaşlı ve özürlüler genel müdürlüğünü ara durumunu bildir. ama zannetmiyorum aramana gerek kalmayacak. her ilde ayrı uygulama olmaz. dediğim gibi bu bir genelge. ben geçmiş ayları almışsam sende alacaksın. yanlış anlaşılmasın ; evde bakım için yeni başvurupta ne kadar zaman sonra bağlanırsa o aradaki ayların paralarını alamıyorsun. ama adres değişikliği yapıp bildirmediğin için kesilen maaşın yeniden bağlanması halinde ki süreçte alamadığın aylıkları geri alabiliyorsun.

VIP

Üye
Üye
Umarım dediğiniz gibi olur. Peki siz alamadığınız geçmiş ay maaşlarının ödendindiğini hesabınıza geçtiğindemi anladınız? Daha öndeden bir bilginiz varmıydı?

seyhansonay

Üye
Üye
önceden biliyordum. eve gelen sosyal hizmet uzmanlarıda söyledi toplu alacaksınız diye. sürpriz olmadı yani.

VIP

Üye
Üye
Bu iş telde olmayacak. Gidip komisyonla görüşeyim en iyisi. Ha birde bu durumun bakanlık genelgesi olduğunu söyledin. Bakanlık genelgesinin ilgili maddesi nedir. Onuda paylaşırsan yardımın büyük olacak.

serhat_35

Üye
Üye
slm arkadaşlar bu inşallah gerçektir yoksa zor durumdayım malül emekliyim 860 tl para alıyorum bunu 400 tlsi krediye kesiliyor elimde kalan 450 tl elektirik su bişey kalmıyor

Son düzenleme:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşında maalesef giderler çıkartılmadan hesaplama yapılıyor.

VIP

Üye
Üye
Serhat Bey sorunuzu ve aldığınız cevabı forumda paylaşsanız iyi olurdu. Sizle aynı durumda olan kişilere yol gösterebilirdi.

serhat_35

Üye
Üye
selam arkadaşlar benim sorunum şu benimde adres değişikliği yüzünden bakım aylığım kesildi ama ben adresi değiştireli 1,5 sene oldu 20/06/2012 de bakım aylığını aldık ve 20/07/2012 tarihinde SHÇ den 2 görevli arkadaş geldi ve bize adres değişikliğini bildirmemişsiniz bakım aylığını aldınız mı diye sordular bizde daha almadık dedik ozaman kesilmeden bu evrakları hazırlayın gelin dediler neyse ben parayı çekmeye gittim para hesapta yoktu evrakları hazırladık verdik orada bakım aylığınız kesilmiş dedilerbenim anlamadığım biz adres değişikliğini nufus müdürlüğüne gidip yaptırdık oradan muhtara gittik orayada kayıt yaptırdık bu işlemler bilgisayar üzerinden yapılmıyormu ve bize hiç bir görevli adres değişikliğinde bildireceksiniz diye bir şey söylemedi ben evraklarımı 20/07/2012 de verdim bakım aylığı nezaman bağlanır acaba ve arkadaşlardan biri geçmişe yönelik paraları alıyorsunuz demiş gerçekten alabiliyormuyuz cevabı sizin forumlardan okuduğuma göre yazdım eğer doğruysa vip geriye dönük paranızı aldığınızda foruma yazarsan çok sevinirim birde mernis programı diye birşey varmış bunu açıklarsanız seviniriz mehmet bey şimdiden herkese teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım ücretinde geriye dönük ödeme yapılmıyor. Ve evet adres değişikliği siz SHÇ bildireceksiniz. Kurumlar arası bildirim olmuyor malasef.

serhat_35

Üye
Üye
halil bey cevabınız için teşekkür ederim ama kafam karıştı seyhansonay rumuzlu arkadaşım forumda bunları yazmış size aktarayım:

VIP ben antalyadayım. bu komisyonun kararı değil. bakanlığın genelgesi. yani sana alamadığın aylarıda verecekler. merak etme. eğer bir aksilik olursa yaşlı ve özürlüler genel müdürlüğünü ara durumunu bildir. ama zannetmiyorum aramana gerek kalmayacak. her ilde ayrı uygulama olmaz. dediğim gibi bu bir genelge. ben geçmiş ayları almışsam sende alacaksın. yanlış anlaşılmasın ; evde bakım için yeni başvurupta ne kadar zaman sonra bağlanırsa o aradaki ayların paralarını alamıyorsun. ama adres değişikliği yapıp bildirmediğin için kesilen maaşın yeniden bağlanması halinde ki süreçte alamadığın aylıkları geri alabiliyorsun.

burada arkadaşım ben aldım diyor beni birazdaha aydınlatırmısınız

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşımız ilgili genelgeyi buraya eklerse hepimiz bilgi sahibi oluruz. Benim söz konusu genelgeden haberim yok.

VIP

Üye
Üye
Serhat_35 sosyal hizmetler geriye dönük alamazsınız dedi. Bizim ilk maaşı almamıza yaklaşık 20-25 günlük süre var. Maaşı çektiğimizde bilgi veririm.

Anlamadığım olay şu; Madem sosyal hizmetlerden 2 görevli size geliyor yani yeni adresinizi biliyorlar. Neden kendileri güncellemiyorlar. Güzel ülkem benim komedi dizi gibi.

serhat_35

Üye
Üye
bbende aynısını merak ediyorum beni bulabiliyorlar ama güncelleme yapmıyorlarbu kadar saçma işte bilgisayar ortamı diye bişey var kimin tc kimlik nosunu girse doğumundan ölümüne kadar herşeyi bilirler biraz araştırma yaptım mernis programı diye birşey varmış ne olduğunu bilmiyorum bununla herşeyi görüp uyguluyorlarmış bu bakım aylıklarınıda o sistemden kesip açıyorlarmış adres değiştirdiğini oradan buluyorlarmış ozaman niye gelip adres tespiti yapmıyorlar merak ediyorum dediğin gibi komedi dizisi gibi

VIP

Üye
Üye
Arkadaşlar bu ay maaşımızı yine alamadık. Süreç uzamış vs vs gibi saçma delisi bahane üretiliyor. Araya kaynadıgımızı ve işlemimizin ağırdan alındığını düşünmeye başladım.

Bir çoğunuzun malumu adres değişikliğinden dolayı maaşımız kesilmişti. Sonra komisyon 02.07.2012 tarihinde evimize geldi baktı gitti biz evrakları 05.07.2012 tarihinde tamamladık teslim ettik. 10.07.2012 tarihinde sözleşme imzaladık. Ve Temmuzda değil ama ağustosda maaş alabileceğimiz söylendi. Bugün itibarı ile maaşlar yattı ama bize birşey yok. Gittim görüştüm fakat bizim maaşımız 01.08.2012 tarihinde başlayacakmış ve eylül ayında maaş alacakmışız.

Burada sosyal hizmetlerin bir aksaklığı var mı arkadaşlar?. Varsa bakanlığa şikayet etmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani bu konuda birşey söylemek ne derece dogru olur bilmiyrum neticede kurum bu durumu bir şekilde izah eder şu şu sebeplerden dolayı evrakları hazırlanmıştır heyet şu tarilerde gidip uzmanların degerlendirmeler ........vsvs yani eylül ayını bekleyip maaşınızı alın şikeyet etmek size ne kazandırır bilmem ama olası bir baskı kurumla aranızda gerginliğe yol açarsa ilerde kurum bir şekilde sizi cezalı düşürmeye veya maaşı kesmeye çalışabilir bnece ugraşmayın.

VIP

Üye
Üye
Bizi madur ettikleri dünkü hareketlerinden belli idi. Kurumda şefde dahil herkes el pençe oldu. Bir tarih meselesi konuştular dosyamıza neden tarihi atmadın diye şef memuru fırçaladı. Ben dedim ki eğerki bir aksaklık varsa önümüzdeki ay iki maaş yatırın dedim. Önce onaylar gibi oldular sonra memur şefi çagırıp bişey konuştular. Şef yatırmalarının mümkün olmadığını vs vs konuştular.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani dediğim gibi onlar netcede memur çok zorlansalar birbirlerine şahitlik ederler istersen git hakkını ara ama bana kalırsa kafayı takmasınlar sana önerim bu.

serkankale1980

Üye
Üye
adres deişikligi yaptık bildirdik yani maaswımda kesinti olacakmı tekrardan heyet gelirmi bu kac ay surer yardımcı olurmusunuz

Tekerlekli Sandalye