Adres degişikliğini bildirmediğimiz için evde bakım maaşımız kesilmiştir

VIP

Üye
Üye
adres deişikligi yaptık bildirdik yani maaswımda kesinti olacakmı tekrardan heyet gelirmi bu kac ay surer yardımcı olurmusunuz

Kardeşim adres değişikligini sosyal hizmetlermi tesbit etti? yoksa sizmi bildirdiniz? Siz bildirdiyseniz farklı bir şehir veya ilçeyemi taşındınız. Bunları yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz?

ebririr

Üye
Üye
benim başımada benzer bir olay geldi sizlerle paylaşmak isterim benim hastam 1 aylığına hava değişikliğinden kızına gitti bende kuruma bildirdim ben hani gelirlerse zor durumda kalmiim diye bildirdim ama hemen getirmemi 10 gün içinde evde olması gerektiğini söylediler ceza alabileceğimide söylediler işin kötüsü kayınvalideme ben nasıl dicem çünkü kalmak çok istiyor .

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kayın validenize nasıl diyeceğinizi bilemem. Ama bir gerçek varki kurumun size söylediğini yapmak zorundasınız. Neticede kurum kayın valideniz gelmek isteyip istemediğime bakmaz.

uzaakta

Üye
Üye
slm arkadaslar ben adres deişikligi yapmadıgım için evde bakıcı maaşı kesildi 2 ay oldu almadım geriye dönönük aylıgımı alırmıyım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde bakım maaşında geriye dönük maaş uygulaması malesef yok

VIP

Üye
Üye
slm arkadaslar ben adres deişikligi yapmadıgım için evde bakıcı maaşı kesildi 2 ay oldu almadım geriye dönönük aylıgımı alırmıyım

maalesef alamazsınız. Bizim hastamızın maaşını 4 ay sonra bağladılar. Yaşadığınız şehre ve yogunluga göre bu süre 2 ila 6 ay arası sürebiliyor.

orhan&canan

Üye
Üye
*2 ay once yazmistim sanirim cok msj geldigi icin yanitliyamamis olabilir.kardesim 2009 dan beri bakim parasi aliyor vasisi annem.evde buyukbabamdan maas alan halam, babamdan maas alan annem, ablam ve ozurlu kardesim...sorun şuki her sene eylul ayinda shcek ten aldigim dosyayi gerekli kurumlarda imzalatip teslim ediyordum.busene yeni bir memur atanmis dosyayi teslim ettigimde tam hic sorun yokken arkamdan siz nerede calisiuorsunuz dedi.ben istege bagli sigorta oduyorum dedim.ve sigortadan dokuman istedi.bu ilk kez bu sene istendi ve dokumanida dahil edip verdim.yani ben de aylik 922 lira kazaniyormusum.az once mektup geldi simdi geldi.KESILDI..Mehmet bey sizle sanki dertlesiyomus gibi uzun yazdim kusura bakmayin.beni ailem il disina yollamadi hic onlarin carsi pazar doktor v.s isleriyle mesgul olmak ve benden guven aldiklari icin.simdi ben sigorta odemeseymiydim yani .yapmam gereken bizim ev iki kat ben alt kata ikametimi acayimmi ? Cevap yazmasanizda tesekkur ederim icimi doktum kusura bakmayin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Pardon ama isteğe bağlı sigorta ödemekle aylık 922 tl gelirin ne alakası var? Sizin geliriniz varmı?

orhan&canan

Üye
Üye
Hayir yok..sadece sigorta binasindan sigorta dokumunu istedi memur..sigortadaki calisan bile hayret kaldi..sigorta dokuman kagidini shecek e gotururken biraz ayak ustu inceledim tarim bagkur olarak geciyor 322 lira aylik para yatiriyorum...ve dokumanda kazancim 922 lira olarak gozukuyor..ilk kez bu sene bunu uyguladilar...ben simdi araştırma icindeyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Açıkcası isteğe bağlı sigorta ile aylık kazanç konusunda bağdaşlık kuramadım. Bence bahsi geçen gelire itiraz etmeli ve neye göre 922 tl gelir belirlediklerini sormalısınız.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Link vermenize gerek yok. Yasal olarak isteğe bağlı sigorta bakım maaşının kesilmesine engel değil. Bu sitede isteğe bağlı prim ödeyipte bakım maaşı alan binlerce insan var.

orhan&canan

Üye
Üye
Ilce tarimdan kucuk veya buyuk bas hayvanim olmadigina dair kagit bile aldim tarla da ekim yapmiyorum ama arkadaslar ben almanya dogumlu meslek lisesi mezunu ve hepimizin oldugu gibi mantik yurutebilecek sahisim...bu nda mantik yok..zannedersem itiraz etme hakkimiz tabiiki var ama sonucun degisme ihtimali sizce varmi? Bence yok..karamsar bir yazi ama cozum bulacagim kardesim icin..onun refah icinde yasamasi lazim....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Elbette değişme ihtimali var. Muhtemelşen ordaki bir memurun işgüzarlığı olmuştur. Yasal olmayan bildirimde bulunmuş. Hatta yasal olarak suç işlemiş sayılır.

orhan&canan

Üye
Üye
Teşekkürler. .ben gelismeyi yazacagim insallah...

Tekerlekli Sandalye