Aldığım duyuma göre 2022 maaşları bayram öncesi ödenecekmiş?

derya35

Üye
Üye
evet doğru mert kardeşim sana karşı bir tatlı eleştiri oldu bununda sebebi sen duyum aldım yatıcakmış deyince bu insanlarda gerekli yerlere telefo açıpta hayır yanıtını alınca otomatikman senin yalan söylediğini zannettiler ama onlarda haklı şimdi ben sana evet desem diyerleri hayır dese onlar derki iyide aslı astarı yoksa kime inanalım onlar otomatikman telefon açtığı yerlere inanıyor çünki sen normal sanaldan bir vatandaşsın diyerleri ise normal kurumlar kimisi 144 dü aramış hayır denmiş yani demek istediğim onlarda haklı sende haklısın ben kendi kulağımla pazartesi dendiğini duydum hatta bilir kişilerle bile bu durumu konuştum onlar bile olmaz dedi olsaydı açıklanırdı diye onun için ben şahsen bu maaşın yatıp yatmıyacağını 20 günden beri düşünüyorum bu ay benim kendime göre daha çok ihtiyacım var..ama dediğim gibi ben şahsen senin böyle bir duyum aldığına yürekten inanıyorum bende aldım bu duyumu bakalım yatıcakmı.
İnşallah yatar da hepimiz bayram ederiz bunu da cani gönülden diliyor ve de istiyorum

A15 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mert

Üye
Üye
yunus kardeşim ankara 144 arasanda onlarda bu konu hakkın da neyin ne oldugu bilmiyorki bende sizler bekliyorum hem edevleten bakıyorum hemde güncel haberlere bakıyorum netice yakalsam 2022 maaşları hakkında hemen yazacam zaten sizin ihtiyacınız oldugu gibi benimde ihtiyacım vat tabiki bende çocuk eş giyindirecem tabiki dilerimki maaşlar yatar bak şu saatenten beri uykum yok saat olmuş gecenin 2 bucuk devletin açıklacagı habere bakıyorum inanırmısın yunus kardeşim dua ediyorum yatsın diye maaşlar gün doğmada neler doğar bakalım görecegiz saygılar

gececi01

Üye
Üye
Arkadaşlar bizler 7 Eylül'de 3 aylık 2050 TL 2022 maaşını alırken aylığa döndüğü içi.n Eylül maaşı içinde ayrıca 650 TL alacakmiyiz yoksa Ekim 7 de mi 650 başlayacak 2022 aylık maaşı

mert

Üye
Üye
eylülden sonra herhalde kardeşim maaşlar aylık ödenecek yani eylülden sonrav alacagımız maaş 3 e bölünecek yani elinize 683 tl gececk aylık

afyonlu_11

Üye
Üye
kardeş aslında dogru facebookta engellilerin bir bölümü orda bakanlıkta calışan birinle görüşmüş galiba hem üc aylıkları alcamışız hemde eylül maaşını

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar bizler 7 Eylül'de 3 aylık 2050 TL 2022 maaşını alırken aylığa döndüğü içi.n Eylül maaşı içinde ayrıca 650 TL alacakmiyiz yoksa Ekim 7 de mi 650 başlayacak 2022 aylık maaşı

Sanırım 2050 tl dediğinize göre %70 ve üzeri engel raporunuz var, eylül ayında geçmiş haziran zamlarından olan farkla beraber sadece 754 tl , ekim ayından itibarende 2018 yılı sonuna kadar heray 650 tl olarak maaşınız yatacak.

derya35

Üye
Üye
Benim de raporum %50 ben eylül ayında toplam ne kadar alacağım bilen varsa bana açıklama yapın çünkü benim kafam karıştı haziran ayında 2000 TL ye yakın aldım ama şimdi ne kadar alacağım konusunda bir bilgim yok

septik

Editör
Editör
[MENTION=19559]derya35[/MENTION]

Eylül ayında 503 tl sonrasında 2018 yılı sonuna kadar her ay 433 tl maaş alırsınız.

septik

Editör
Editör
[MENTION=21916]HÜLYAAA[/MENTION]

Malesef yatmamış, geçen hafta maaşların bayram öncesi yatacağına dair sayfa açılmıştı, oradada yazmıştım bayramdan önce engelli maaşlarını ödeyecek olsalardı, emeklilerin ikramiyeleri ayrıca emekli, dul, yetim maaşlarının bayram öncesi verileceği ödeme günlerine kadar açıklanırken engelli maaşlarınında ödeneceğinindende bahsederlerdi, o zamanki beyanım hala geçerlidir maaşlar gününde ödenecektir.

agahan05

Üye
Üye
Septik kardeşim temmuz Ağustos maaşları ne olacak sen sadece Eylül maaşından bahsediyorsun kazananın hak zayi olurmu milletin moralini bozuyorsun bir aylık diye bildigindenmi yazıyorsun yoksa bilmediğinden mi bir anlam veremedim ben

septik

Editör
Editör
[MENTION=3072]agahan05[/MENTION]

2022 Yasa ve yönetmeliğini dikkatli okursak konuya dair her sorunun cevabını bulabiliriz.

2022 YÖNETMELİĞİ

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Değerlendirme, Karar ve Ödeme

Değerlendirme

MADDE 9 –

(3) (Değişik:RG-25/3/2014-28952) Aylıklar üçer aylık dönemler halinde peşin olarak ödenir. Bu ödemeler; hak sahiplerinin kendilerine veya durumlarına göre vekillerine, vasilerine, kayyumlarına veya velilerine yapılır.

-Yukarda verdiğim yönetmelik maddesi değiştirilmeden önceki hali,

-Yeni yönetmelik düzenlemeside konu şu şekilde değiştirilmiş

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından:
65 YAŞINI DOLDURMUŞ MUHTAÇ, GÜÇSÜZ VE KİMSESİZ TÜRK VATANDAŞLARI İLE ENGELLİ VE MUHTAÇ TÜRK VATANDAŞLARINA AYLIK BAĞLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA
DAİR YÖNETMELİKMADDE 5- Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan "üçer" ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

Eski yönetmeliğin bu maddesine....... (3) (Değişik:RG-25/3/2014-28952) Aylıklar üçer aylık dönemler halinde peşin olarak ödenir. Bu ödemeler; hak sahiplerinin kendilerine veya durumlarına göre vekillerine, vasilerine, kayyumlarına veya velilerine yapılır.

Yeni yönetmelik değişikliğindeki şu maddeyi uygulamaya.........MADDE 5- Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan "üçer" ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

''Üçer'' kelimesini çıkardımmı cümle bu hale geliyor

Aylıklar aylık dönemler halinde peşin olarak ödenir

Burdan geçmişten bu tarafa yapılan uygulamaya bakarak benim anladığım

''peşin yani hak edilmeden ödenen üç aylıklar , peşin olarak yine hak edilmeden aylık olarak ödenmeye devam edecek''

derya35

Üye
Üye
İlk önce herkese hayırlı bayramlar diliyorum.
Şu maaş konusunda da aylık mı üç aylık mı beş aylık mı bilmiyorum ama millet olarak devletin bize sunduğu onların gözünde az ama çok paraya herkesin ihtiyacı var devlet oy atın üç çocuk beş çocuk demesini biliyor ya ama bakmaya gelince de yok üç kuruş maaş alıyoruz ama devlet sanki çok bir para olarak gördükleri için gıdım gıdım veriyor millete kepçeyle dağıtırken bize çay kaşığıyla dağıtıyor. Neyse ya hadi iyi bayramlar. Eylül ayını beklemeye devam

D.BULUT

Üye
Üye
Arkadaşım bizleri 5 TL ye muhtaç bıraktıkları sürece,bu sürü böyle gider..ne hakkını verirler nede sosyalliğini.

Hadi ben erkek bir bireyim de borç harç kendimi çeviririm,hanım arkadaşlarımız heleki çocuğu olanlar ne yapsın? Ülkeye muhtaçlığı yaydılar 3-5 lira ile seçim öncesi göz boyamak yaptıkları..

serbetcimehmet

Üye
Üye
ya arkadaslar kurban bayramı çıktı nerdeyse ramazana zaten kalmıs 9 ay şu başlığı kaldırsak artık :)))

mert

Üye
Üye
yunus kardeşim tm sizlere bir özür borcum olacak onuda yazacam

mert

Üye
Üye
sayın yöneticilerr ve sayın arkadaşlarım 2022 aylıklarını bayramdan önce verilecek diye sizlere burdan konu açmıştım hiç kimseye art ve kötü niyetim yoktur bende sizler gibi valilikte çalışan engelli yakını oldugu için bize 2022 aylıklarını yatacak diye söylemiştir ben onun kurbanı oldum sayın yönetici ve üye arkadaşlarımdan çok özür diliyorum gönlüm olsun istedim ki bu bayram kimse parasız kalmamsını istedim sağlıcakla kalın allaha emanet olun hakınız varsa hakkınızı helal edin saygılar sevgiler

Tekerlekli Sandalye