Askerlikten muaf oldum. Engelli raporumun %sini nereden öğrenebilirim?

sercan1988

Üye
Üye
benim deiğiminni aynısı olcak bak gör

Ridvanc1

Üye
Üye
Mutlaka...... Benim gibi arkadaşlarım , kardeşlerim mutlaka vardır . Aynı durumdan müzdarip..

allah razı olsun senden ve diğer arkadaşlardan bana bir yol açtınız bu yoldan ben ilerlicem , sonucu direk paylaşıcam ki sonuca giden diğer arkadaşların önünde de bir ışık olsun ...

:).

Ridvanc1

Üye
Üye
ama hak verin ki Riskli bir olay , tecil bozdurucam durumum kesinleştirmeden bozdurmak aşırı büyük bir risk :). Birinde direk alınıcam ve 15 yapıcam , birinde kesinlik kazanmadıysa eğer beklicem ve 5 ay yapıcam .. Yada ihtimallerin yanıltmıcak ki çok eminsin . Mutlaka vardır bir bildiğin , alınmıcam .. %50 %50 :). Riskli o yüzden daha burda bu konu üzerinde aşırı araştırmalarımı paylaşacağım , bilen duyan gören birileri varsa da senin gibi , ışık olucaklardır banada .. İnsanların yorumlara ihtiyacı var , benim gibi durumda olan insanların ki Allah razı olsun tekrar senden ve diğer arkadaşlardan...

sercan1988

Üye
Üye
evet büyük bir risk inşallah hayırlısı neyse o olur

sercan1988

Üye
Üye
bu işte hemen acele etme ama sonuç benim açımdan kesin

sercan1988

Üye
Üye
dediğim gibi askeri hastaneler sivillere bakıyor

git ilk önce bi tecilli bozdurmadan doktoro muayene ol bir sor bakalım

sonra sonuç senin istediğin gibi çıkmaz ise bana kızabilirsin :)

ama ben eminim ama tedbir al önce

Ridvanc1

Üye
Üye
Gerekli bir 2 yere mail attım raporumu. Burada da paylaşmak istedim . ama tabi resmi evrlak olduğu için üzerinde gerekli yerlerde oynama yaparak... ama rapor olduğu gibidir.

457n7.jpg

sercan1988

Üye
Üye
mail attıgın yerler neresi .tc başbakanlık dikkatimi çekitde ondan sordum
bu raporuda askeri hastaneye yanında götür

dediğim gib benim tahmini kanunda gördüğüm kadarıyla %100 muaf

sercan1988

Üye
Üye
sonnefes125
31.01-2010, 12:45
slm ben 1981 dogumluyum. 1996 yılında trafik kazası sonucu epidural hematom tanısı konoldu ve sol tarafta 2/5-3/5 kuvvet kaybı içeren hemiparezi mevcut
o zamanlar lisede idim okula aldıgım raporda teşhis post-op kafa travması diyor.
sene 2000 Askerlik için aldıgım askere elverişli degildir raporumda tanı: paripatal 12cm2 kraniektomi yazıyor.
iş istihdam için devlet hastanesinden aldıgım raporda opere epidural hematom. sol hemiparezi ve %45 özürlüdür diyor ve ben halen özel sektörde çalışıyorum
özürlü emekli olabilmem için vergi indirimi raporu gerekli
vergi indirimi için müracat etigim taktirde derecem düşer mi düşerse iş korkusu da yaşıyorum

beni bilgilendirirseniz sevinirim ve iyi çalışmalar dilerim.

Ridvanc1

Üye
Üye
Bu yazıyı bende okudum ...

T.C Başbakanlık dediği altında raporun hastahane adı yazıyordu , herhangi bir reklam ve sahte rapor düzenlenmemesi üzerine kaldırdım .. Hastahane tarafından başımın ağrıyacağını düşündüm bi an :).

Askeri hastahane kaldı şimdi birtek.. Oraya gideceğim bu arada mailini vermiş olduğun doktorada raporumu saf hali ile attım.

Askeri hastahaneye yakın tarih 1-2 hafta belki daha kısa bir zamanda gideceğim .

Sonuçları direk aktaracağım buraya

Ridvanc1

Üye
Üye
Merhaba tekrar Arkadaşlar ,

Askeri hastahaneye başvurdum arkadaşlar , :), Gittim Ordaki doktorlar ile görüştüm ... Filmlerime falan baktıklarında ve incelediklerinde raporumu , Askere alınmayacağımı söylediler. Askeri kanun değişti mi bilmem ama Doktor bana dedi ki 16cm2 kafatasın açılmışsa askere almam karşımda dimdik sapasağlam dur istersen dedi . Benim ameliyat yerime baktı ve senin ki çoktan geçmişe benziyor dedi . Ama gel buraya tecilini bozdur burda tomografini çekerken Dijital ortamda açılan kafatasının kaç cm2 açıldığını tespit edelim ona göre teşhis koyalım dedim .. Özel hastahenelerde sanırım bu işe bakıyor Gidip özel bir hastahenede tomografi çektirip kafatasımın kaç cm2 açıldığını dijital ortamda hesaplattırdıktan sonra Diğer işlemler için Askeri hastaheneye gideceğim . Doktorlar Kanunlar konusunda aşırı titizler . Ayrıcada asker oldukları için çok dikkat ettiler bana ama genede çocuksu korkum devam etmekte :).

Ridvanc1

Üye
Üye
Ve bir açıklık getireyim , Beyin ameliyatı geçirmek yada kafasında dikiş olmak askere alınmamaya engel değilmiş , ancak kafatasın açılmışsa kanunların belirlediği (16cm2) o zaman kesinlikle almayız diyolar , ancak diğer türlü beyin ameliyatı geçirmiş ancak kafatası açılmamış bir kişiyi askere kesinlikle alıyolarmış.

onurcura

Üye
Üye
bende sizinle aynı durumdayım. sanırım 16 yaşımda geçirdiği trafik kazası sonucu epidural hematom ameliyatı geçirdim. Kafatasımda yaklaşık 14 cm lik bir dikiş izi var ve aynı şekilde kafa tası açıldı. 2008 yılında gittiğim askeri hastanede (tecil için gitmiştim) doktor bir ameliyat geçirdiğimi ama kemiğin çok iyi kaynadığını ve tam olarak ölçemediğini söyledi. Herhangi bir cihaz üzerinden ölçme işlemi vs hiç yanaşmadı. Belki de sadece tecil için gitmemden kaynaklı da böyle davranmış olabilir bilemiyorum. Kararsız kaldı ve ben askerlik yapabileceğini düşünüyorum diyerek askerlik yapabileceğimi ama komando olmayacağıma dair bir yazı verdi. Buna bir de ekledi. Ameliyatı Gata da olmuşsun. Gataya itiraz edebilirsin dedi. Neyse yıllar yılları kovaladı ben kamu kurumunda işe girdim ve şimdi tecilim doldu. aralık celbinde askere gideceğim. Ben askerlik şubesine giderek hastaneye sevk talep edeceğim ve bu durumlar ilgili tekrar muayene olmak istiyorum. sizin gibi arkadaşların da burada yol göstermesi gerçekten çok iyi olmuş...

Ridvanc1

Üye
Üye
Hayırlısı diyelim bakalım ... seninde haberlerini burda bekliyoruz... Ben internette kendi problemimle alakalı bir sorun bulamadım . O yüzden bu işin peşini burada dahi bırakmadım ben sen gibi aynı durumdan müzdarip arkadaşları bilgilendirmek istediğimden elime geçen her gerçek bilgiyi burda sundum. Ama GATADA ki doktorun bana söylediği bir sözü söyleyim 30 senede geçse kafatasın aynı kalır 30 senede geçse ben ordaki izi hesaplarım ve kaynasa dahi aynı statüde tutarım seni dedi .. . Ama haydi bismillah diyelim senin hayırlı haberlerini bekleyelim...

Ridvanc1

Üye
Üye
Senden ricam GATAya muayene gittiğinde elinden geldikçe geniş bilgiler almaya çalış. Soru yağmuruna tut :) . İlk ve son defa gördüklerinden seni soruları cevaplayacaklardır.

ayancik57

Üye
Üye
slm..arkadaşlar..kafama bir konu çok takıldı...
askerlikten evvel sigortası olmayan bir kişi askerden muaf olupta sonra işe girse ve sigortası başlasa acaba askerligini dışarıdan ödeyebilir mi?tşk.

İsen Buga

Üye
Üye
slm..arkadaşlar..kafama bir konu çok takıldı...
askerlikten evvel sigortası olmayan bir kişi askerden muaf olupta sonra işe girse ve sigortası başlasa acaba askerligini dışarıdan ödeyebilir mi?tşk.

birde şu yoldan bak: Askerlik yapmadıysan zatena skerliğin 550 gün değil sıfır gün olur, o zaman nasıl ödeyeceksin?

pcprog

Üye
Üye
Hayırlısı diyelim bakalım ... seninde haberlerini burda bekliyoruz... Ben internette kendi problemimle alakalı bir sorun bulamadım . O yüzden bu işin peşini burada dahi bırakmadım ben sen gibi aynı durumdan müzdarip arkadaşları bilgilendirmek istediğimden elime geçen her gerçek bilgiyi burda sundum. Ama GATADA ki doktorun bana söylediği bir sözü söyleyim 30 senede geçse kafatasın aynı kalır 30 senede geçse ben ordaki izi hesaplarım ve kaynasa dahi aynı statüde tutarım seni dedi .. . Ama haydi bismillah diyelim senin hayırlı haberlerini bekleyelim...

Peki sen hangi gataya gittin dostum?

Tekerlekli Sandalye