Askerlikten muaf oldum. Engelli raporumun %sini nereden öğrenebilirim?

Ridvanc1

Üye
Üye
Kadıköydeki GATA'ya gittim ...

Kusura bakmayın uzun bir zaman oldu :) Ama geri döndüm . Hala Tecilliyim ,. Ama geçen 1 sene boyunca uzun araştırmalar yaptım . Bu süreçte Muayene gidecek arkadaşlar vardı. Durumları ne oldu acaba

Meteores34

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba.

26 yaşındayım. 18 yaşındayken Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirurji bölümünde Epilepsi Ameliyatı olmuştum. Kafatasım açıldı, AY şeklindeki Ameliyat izlerim hala duruyor (sanırım 16 cm civarı) raporlarımı da arşivden tedarik ettim. Bunun dışında ameliyattan 2 yıl sonra beni ameliyat eden doktordan da bir rapor almıştım.

Sağlığım konusunda ise; şu an yer yer baş ağrısı ve baş dönmesi dışında pek bir sorunum yok. Artık nöbet de geçirmiyorum, çok şükür atlattım hastalığı.

Yarın GATA'da heyete giricem. Konuştuğum eş/dost/akrabadan muaf olursun diyen de var olamazsın diyen de. Sizler ne düşünüyorsunuz, yardımcı olursanız çok sevinirim...

Ridvanc1

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba

Her yıl buraya beyin kanaması geçiren ( Kafatası açılan ve beyin zarı açılanlar için) askerliğe elverişli değildir raporu alması mümkün.

Ben hala tecilliyim . Bugün herhangi bir devlet hastahanesine gidip heyet başkanı ile görüşerek durumum hakkında bilgi almak istedim. Saolsunlar yardımcı oldular. Sadece hala tecilli olduğum için gerekli işlemlere başlamadılar.
Ama dedikleri kafa tasın açılmış ve zarın açılmış muhtemelen çürük raporu alabilirsin dediler. Sizden ricam 2017 2016 yılında beyin ameliyatı geçiren arkadaşlar devlet hastahanelerindeki süreçlerini anlatabilirler mi ?

Ben hala süreci sıkıntılı gördüğümden tecilimi bozdurup gidemedim.
Lütfen bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Tekerlekli Sandalye