Avaskuler nekroz'da hangi oranda rapor verilir?

engelliler

Üye
Üye
gazoz agacı cevabın için sagol ama ewt benimde anladıgım kadarı ile benim rahatsızlıgımın çogu sanırım oran verilmiyo aslında bilgisi olanlar yazarsa bende bilgi sahibi olurum rahatsızlıklarımı yazmıştım birde vergi indirimi degilde başka bişey içinmi alsam istihdam için falan ozman oran degişirmi fark ediyormu?

engelliler

Üye
Üye
arkadaşlar saglık mudurlugune itiraz ettim 2 hafta sonraya gun aldım şimdi randevu için veridikleri evrakta istihdam ve engeli kimlik kartı diye yazdım
sizce vergi indirimini yazmadım sıkıntı çıkarmı birde vergi indirimini o an aklıma gelmedi adamlar hep zaten problem çıkarıyo

engelliler

Üye
Üye
abi ben aradım sadece bana verdikleri evragı degiştirirsem benim istedigim gibi yeniden duzenlenebilirmiş heyete de az kaldı vergi indirimi ibaresini eklersem vermez gibime geliyor.bende ilk önce
1 istihdam - Engelli kartı için başvurayım diyorum eger bunları alırsam daha sonra emeklilige yakın 3 sene sonra falan vergi indirimi başvurumu da o zaman yapayım diye duşunuyorum fikrinizi rica edeyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilemiyorum. Hepsini tek seferde halletmek daha pratik olurdu ama madem olmadı sonradan da yapılabilir.

selmano

Üye
Üye
kesinlikle haklısın GAZOZ AĞACI kardeşim ben sizin dediğiniz aynen yaşadım.geçen hafta yeğenimi heyete koydum.çocuğu yere bırakın dediler.bıraktım.tamam çıkın dediler.bugün sonucu öğrendim.doğuştan kalça çıkıklığı 3 cm kısalık bariz incelik ve yürüme bozukluğu olmasına rağmen çocuğa sadce 2 puan verdiler evet 2 puan aynı durumda başka bir çocuk girdi.ama o akıllı davranıp tekerlekli sandalye üzerinde heyete girdi ona %49 verilmiş işte ülkemizdeki ADALET....

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam selmano,

Sizin durumunuzu yanıt yazamasam da fırsat buldukça okumaya çalışıyorum ve sonuç için çok üzgünüm. İnsan hayatta çoğu şeyi daha önce başına gelmeden öğrenemiyor ve siz de şimdi benim ilk zamanki hallerim gibi şoktasınız ve çok da haklısınız yaşananlar karşısında. Bu ülkede artık adaletin olmadığına olan inancım gittikçe güçlendikçe elimde olmadan haklı isyanlarımda giderek tavan yapıyor.

Şu anda sizin durumunuzda ben olsaydım o heyette hani o çocuğa % 2 veren doktorlara ağzıma geleni söylemeden asla o odadan çıkmazdım ama siz bunu yapmayın tabii ki. Şimdi benim en çok istediğim şeyi yapabilir misiniz? Yakınınız olan çocuğun daha rahat , kolayca yürüyebilmesi için neler yapılması gerektiğini yani aslında tedavisini gerçekleştirebilir misiniz? Bunu başarabilirseniz inanılmaz derecede mutluluk duyacağımdan emin olabilirsiniz.

Bir de heyete tekrar girdiğinizde yanınızdaki çocuğa bakan heyete dönerek '' Bu ülkenin yetiştirmiş olduğu en değerli tıp adamları, sayın doktorlar bu çocuk sizin çocuğunuzda olabilirdi yada çok yakınınızın bir çocuğu da olabilir lütfen bir zamanlar ettiğiniz hipokrat yeminini hatırlayın ve kararınızı ona göre verin '' der misiniz?

madagascar40

Üye
Üye
merhabA

hocam bana sag femur kemigi basinda aveskuler nekroz + dejeneratik artma yazdi ortopedi bide plastik yuzumdeki 5 adet platini yazdi konusma ve yutmada bozukluk yok yazdi acaba ne oranda alirim engelli raporu

Tekerlekli Sandalye