B sınıfı ehliyetimi b engelli otomatik araca çevirdim

ayegos

Üye
Üye
Yahu benmi anlamıyorum anlayamıyormuyum .. sürücü sağlık raporunda bu adam otomatık araç kullanır yazılmış.. hastalığın tanısı yazılmış il sağlık ilgili kodları yazmış .. siz hala otomatık araç için heyet raporu diyorsunuz .. ehlıyet alıyoruz otomatık araç kodlu ... il sağlık da heyete giriyoruz bize bakıp doktorun yazdığına bakıp onaylıyor .. daha. Ne heyet raporu olacak ? Bu işde eksık ve sacmalık var ... Yen'i çıkan sürücü sağlık raporunda herşey yazıyor Ama bu geri kafalılar hala rapor istiyor

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

faruk bakır

Üye
Üye
Öyle zaten il sağlığın onayladığı raporla hem ehliyet hem araç alınması gerekir.ama gelde derdini kime anlat acaba ddd

metinyavas33

Üye
Üye
merhabalar,
yazınızı okudum.Benim de durumum benzer.2000 yılında aldığım b sınıfı ehliyetim var.sol bacaktan polio sekeli var.kısalık yok ama biraz incelik var.kıyafetle falan gözle görünür birşey yok ama soyunukken belli tabi.askerlik de yapamadım.O zaman tabi 18 yaşımızda,ehliyetimde görünmesin, engelli statüsünde olmayalım falan diye ,dış fiziki görünüşte de birşey olmayınca B sınıfı ehliyet aldım.Aslında mevcut aracım bile manuel.,Ama artık şehir trafiğinde debriyaja bas-çek bacağım yorulmaya başladı.O zamanlar ötv indirimi de benim rahatsızlığımı da kapsamıyordu.Sorum şu;en son güncel yasaya göre ehliyetimi otomatik vitesli ötv indirimli araç almak için ilk önce nereye başvuruyoruz.Ankarada yaşıyorum.Başkent üniv.hastanesi rapor veriyormuş.bu yeterli mi sonrsında il sağlık müd.ne için onu anlamadım.bir de kursa yazılmam gerekli mi?internette çok bilgi kirliliği var siz yaşamızşınız o yüzden tecrübenizden faydalanmak isterim.

teşekkür ederim,

balkesli

Üye
Üye
önce aile hekimine gideceksiniz o sizi bir yada birden fazla uzman doktora sevk edecek yetkili bir hastanede bu doktorlara çıkacaksınız hastaneden aldığınız raporla il sağlık müd. doktorların ve makina mühendisinin olduğu bir heyete gireceksiniz.
heyet uygun görürse direk emniyete gidip ehliyetinizi engelliye çevirebilirsiniz kursa gitmenize gerek yok.
bu raporla ötv siz araç alabilirsinizde yeni bir rapor isteyebilirlerde illere göre değişiyor bu konu bazı kurumlar bu raporu kabul etmiyor.

Tekerlekli Sandalye