B sinifi ehliyetin h sinifi ehliyetle değişikliği

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sizin amacınız ÖTV indirimli araç almak anladığım kadarıyla. ÖTV indirimli araç alımında özür oranının bir önemi yok. Ve mevcut sakatlığınızda ÖTV indirimli araç almak için uygun. Tek eksik raporda ilgili ibarelerin olmaması...

üçüz

Üye
Üye
halil bey aranıza yeni katıldım kütahyadan 1 ay önce 74 engelli raporu aldım ankilozan hastasıyım sol extiremt var sol ayagımda güç kaybı kuruldaki kişinin nuyuarmaması sonuçu h sınıfı ehliyet alabiklir otamatik fites alabilir yazızı yazılmamış ankarayı aradım kütahya sağlık kuruluna yönlendirdi onlarda hastaneye yapılaçak birşey yok ya itiraz edeceksin tekrar gireceksin yada 6 ay sonra manuel araba kullanmakda zorlanıyorum ne yapacagın şaşırdım kaldım bilemiyorum almış olduğum rapor sürekli. ne yapmalıyım..selamlamlar..

balkesli

Üye
Üye
sadece ehliyet almak için başvurun dr karar verir h yada b sınıfı ehliyet ve otamatik vites araç kullanacağınıza

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Siz ÖTV indirimden faydalanmak istiyorsunuz dimi? Eğer öyleyse vakit kaybetmeden size verilen raporla sağlık il müdürlüğüne gidip rapora itiraz edin. Rapora itiraz süresi 1 ay sanırım. Onu geçirmeyin geçirirseniz 6 ay sonra yeniden rapor vermeyebilirler. en sağlıklısı direk rapora itiraz.

üçüz

Üye
Üye
peki kardeş almış olduğun sürekli ve maliyeye giden raporumu etkilemez degil mi? ayrıcı heyyetdeki kişi 6 ay sonra gel dedi yeni yönetmeliği bekleyip öylemi alayım yoksa dediğiniz gibi dr ruma gidip söyleyeyim mi.

üçüz

Üye
Üye
heyet raporu

efendim sağlık kuruluna gittim çok sağolsunlar ilgilendiler bizim oranda sorunumuz yok sorun eksik ibare yani otam atik fites araç kullanabilir ibaresi itiraz edersek riske gireriz dedi ayrıca ehliyete aynı zaman biriminde başvurulabilinirmi..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İtiraz ederlerse neyin riskine gireceklermiş anlamadım?
Raporda yazar zaten xxx sınıfı sürücü belgesi kullanması uygundur diye.

üçüz

Üye
Üye
heyet raporu

rapor oranıda iptal olmuş oluyor bölge hastanesine gönderiyorlar.. yani demek istemem şudur 32 gün önce engelli raporunun ardından özel tertipatlı araç kullanabilir raporu alabilirmiyim denildiği gibi 6 ay beklemelimiyim..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk söylediğinizi anlamadım ama, yeniden rapor için en az 6 ay beklemek zorundasınız. 6 ay sonra başvurunuz kabul edilmeyebilirde. En sağlıklısı direk rapora itiraz dı.

Tekerlekli Sandalye