Baharın Işıltısı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün Adı: Baharın Işıltısı

Eser Sahibi: Betül KARAKAYA

Özgeçmiş : 1985 yılında Konya’da dünyaya geldim.3 yaşındayken Çumra’nın Yenisu Kasabasına taşındık. İlkokulu ve ortaokulu kasabamızda okudum. Kasabamızda lise olmadığı için Çumra’daki Ticaret Meslek Lisesine gittim. Ailevi nedenlerden dolayı örgün üniversite yerine açıköğretime devam ettim. 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdim. Aynı yıl evlenerek Ankara’ya taşındım. İki yaşında bir kızım var. Evlenmeden önce kasabamızın belediyesinde muhasebe bölümünde çalışıyordum şuan ise ev hanımıyım. Bu yazmış olduğum ilk hikayemdir.

BAHARIN IŞILTISI adlı öyküden kısa alıntı

Her zamankinden farklıydı bu sabah; baharın ilk aylarıydı, kuşlar bugün bir farklı ötüyor, ahırdaki hayvanlar sanki neşeli sesler çıkartıyorlardı. Yapmak zorunda olduğu ama hoşlanmadığı işleri bugün heyecanla yaptı. Karnı burnunda olmasını kimse umursamıyor, ondan her zamanki gibi gelin olmanın getirdiği yükümlülüğü yapmasını bekliyorlardı. Olsun, bugün başkaydı onun için. Zaten sesi çıkmazdı; ya içinden sitem eder ya da akşam kocasına haklı olarak söylenirdi. Ege’nin o güzel şehrinden ta buralara gelmişti. Ailesini, büyüdüğü toprakları, her şeyi bırakıp sevdiği adam için Anadolu’nun bu sessiz yerlerine gelmişti, şimdi ise karşısında duran bu adamı tanıyamıyordu artık. Ne güzeldi o günler, belki de kimsesizliğin verdiği hüzünle askerliğe gelen bu kişiyi sevdi ama sevgisinin karşılığı bu şekilde, itilip kenara atılmak ve kimsesiz olduğunu silah olarak kullanıp yok saymak kabul edilir değildi. Hep hüzünlü ve düşünceliydi son zamanlarda, bugün ise doğumunun yaklaştığı hissi ve yeni bir hayatla tanışma heyecanı sarmıştı tüm benliğini. Ailelerine yeni katılacak fert ile her şeyin değişeceğini, eşiyle olan muhabbetinin artacağını ümit ediyordu. DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Tekerlekli Sandalye