Bası yarası için bal tedavisi...

kartalreis

Üye
Üye
İyileşmeyen bası yaranız varsa bir de balla tedavi etmeyi deneyebilirsiniz. Yaralı bölgeye ince bir kat halinde balın sızmışından sürüyorsunuz ve iyileşene kadar aynı işlemi tekrarlıyorsunuz. Ne kadar sık aralıklarla uygularsanız o kadar hızlı sonuç alırsınız. Kullandığınız balın gerçek bal olmasına dikkat ediniz. Bu yöntemi şahsen uyguladım ve çok başarılı sonuçlar elde ettim. Henüz ilk uygulamanızda tedavinin başarılı sonuçlarını görüyorsunuz kanama, tahriş gibi olayları sıfıra indiren bir yöntem. Şifa Allah tandır, bal ise sadece araçtır. Bu yöntemden başarılı sonuç alamazsanız sabırla başka yöntemler deneyiniz. Ağır vakalarda ameliyat gerekebilir, doktor kontrolünü ihmal etmeyiniz. Dert gezmiş, derman da gezmiş...

Allah şifa versin... amin...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilgiler için teşekkürler kartalreis.
Yazında ne kadar sık aralıklarla sürerseniz o kadar iyi olur demişsin. Önereceğin bir zaman aralığı var. Örneğin günde 3 defa 6 saat aralıklarla gibi gibi...

kartalreis

Üye
Üye
Ben teşekkür ederim... Balı sürdüğünüzde vücut balı emiyor ve iyileştirmeye başlıyor. Yaralı bölge kuruduğunda tahrişe açık hale geliyor. Fazla kuru kalmayacak şekilde kendi gözlemlerinizle istediğiniz aralıklarla uygulayabilirsiniz. 8 saat ara ile günde 3 kez yeterli olacaktır. Bundan az veya çok uygularsanız da bir zararı olacağını düşünmüyorum.

kartalreis

Üye
Üye
25 yıldır ‘bal’ üzerinde çalışan biyokimya profesörü Kamaruddin M. Yusoff’un çalışmaları çığır açıyor. Antibakteriyel özelliğe sahip balın yara, yanık ve mikrobik rahatsızlıkları kısa sürede tedavi ettiğini bilimsel olarak ispatlamış. Son çalışması, balın sahte olup olmadığını ölçecek test çubuğu.

makaleyi oku: Bal gibi tedavi

sinandeniz

Üye
Üye
Balin ne gibi etki yaptiği hakkinda bir birgim yok deneyenler varsa paylaşimda bulunurlarda bizlerde bilgilenmiş olup haksiz yorumlar yapmamamiza yardimci olur ama bizzat basi yarasindan muzdarip birisi olarak heşeyi denedim sonuç alamadim sadece çi edip şaka yaptimmm iğleşmem ben adasina bürünmüş bir basi yarasi hep karşimda oldu bir arkadaşimizin tavsiyesi üzerine sonrasindada kendi araştirmalarimla ''kantoron yaği'' basi yarasinnin iğleşmesinde onnumara bir bitkisel ilaç kisa zamanda uzun suradir kapatamadiğiniz yaralarinizin kapandiğini kapanmaya gayret gösterdiğini gözlemleyeceksiniz arkadaşlar denemkten ne kaybedersiniz bence deneyin ve sonucu görün hatta bu kantoron yaği yara açilmadan öncede 2 bilemedin 3günde bir basi yarasinin açilma riskinin fazla olduğu bölgeye masaj yöntemiyle sürmeniz yeterli olacaktir ve sonra o bolgede takipte olun sizlerde göreceksinizki o bolgede yara açilma riski %yüz kaybolmuş olmasada yok artik o bölgede yara açilmasi çok zor bir ihtimal olduğunu göreceksiniz he birde tutup e ben kantoran yağini sürdüm istediğim kadar sandalyede yatakta o bölgenin üzerinde çömebilirim düşünceside akliniza çömmesin hele hele ben gibi sicaği tavan yapan nem rutubeti bol kepçe olan bir memlkette yaşiyor iseniz ben denedim faydasini gördüm 2 sene kapatamadiğim yarayi kantoronla taniştiktan sonra kisa zamanda kapandiğini gözlemledim bu ürünle tanişmam da maddikörünün araciliği ilede tanişmadim bire bir bir akrabamizin aktar olmasi onun yaninda uzun yillar babasi yatalak olan bir akrabamizin da bu ürünü uzun yillar kullanarak ve sonuç olarakta babasi her sn ye yatakla bedeninin temasta olmasi kaydiyla tek bir yara açilmamiştir

kartalreis

Üye
Üye
Samsun Canik Başarı Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ferhat Öztürk, Karadeniz Bölgesi'nde üretilen kestane balının, açık yara tedavisinde veya mide rahatsızlıklarında kullanılabileceğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Öztürk, kestane balının yüksek oranda antioksidan ve antimikrobakteriyel özelliğe sahip olduğunu belirtti.

devamı: Yrd. Doç. Dr Öztürk: Kestane Balı Açık Yara Tedavisinde Kullanılabilir

kartalreis

Üye
Üye
Arı balı en az 3000 seneden beri birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmıştır. Balın antiseptik/antimikrobiyal, osmotik, hidrojen peroksit ve asiditesine bağlı birtakım iyileştirici etkileri olduğu saptanmıştır.

Yara tedavisinde;Bal temel olarak iki monosakkaritin yoğunlaşmış bir karışımıdır. Bu karışımda su etkisi az olduğu için yani su moleküllerinin çoğunluğu monosakkaritlere bağlı oldukları için mikroorganizmaların hayatta kalmasını sağlayacak nemden ve sudan yoksundur. Böylelikle balda hiçbir mikroorganizma canlı kalamaz. Bunun içindir ki bal, asırlardır yanık, yara ve deri ülserlerini iyileştirmek için kullanılmıştır.

devamı: Bal - Vikipedi

kartalreis

Üye
Üye
Prof.dr Ahmet Maranki kendi sitesinde balla tedavi hakkında önemli açıklamalarda bulunmuş ve kaynaklarını da vermiş. Okumak isteyenler için kendi sitesinin linkini paylaşıyorum: Bal - AHMET MARANKİ - RESMİ WEB SİTESİ

Ahmet Maranki Hocamıza değerli çalışmaları için teşekkür ediyorm. Allah razı olsun...

cilginpalet

Üye
Üye
bir çok engellinin korkulu rüyası 18 yıldr zaman zaman çektiğim şeydir bu bası yarası 1 günde olaşanı 4 5 ayda kapatamazsın bundan 2 ay önce 1 gecede eski yerden tekrar nüksettin ve öyle az bozda deel çapı ve derinliği çoktu genel cerraha gittim ama bu işlerden genelde plastik cerrahlar dahaçok anlıyorlar neyse pek bişi demedi basıyı azalt vs vs bundan 17 yıl önce kullandığım yurt dışından getrtiğimiz krem vardı sudocrem neyseki artık çoğu eczanelerde var taktik şu havalı yatağı aldım altımdan klasik sert lacivert süngar 3 parça yatak yaptrdım ortadaki parçanın yaranın denk gelgiği yeri biraz kestim yara ya baskıyı kaldrdım yara boşluğa geliyor günde 1 veya 2 kez tabi önce stril ortam pansumanı yapan illaki eldiven takacak izotonik yada serum fizyolujiyle şirangayla püskürtülerek yara temizlenir sonra yine şiringaya çektiğimiz rifocin yaraya püskürtülür braz beklendikten sonra kremi tüm yarayı kaplıyacak şekilde sürüyoruz ben kulak temizleme çubuğuyla sürdürüyordum ve kapatıyoruz şuan 1 ay mücadeleden sonra yara kapanmıştr inş sizlerede iyi gelir geçmiş olsun

kartalreis

Üye
Üye
b26d00d3-70db-40da-b526-b92792421adf.jpg
D&R - Oktan Keleş alntıdır...

Araştırmacı-yazar Oktan Keleş Bey in Bir Meczubun Rüyası serisinin 4. kitabı olan ASA adlı kitapta bal hakkında, arıların önemi ile ilgili bazı tarihi sırlar anlatılmış. Arı sembolü tarihte ne amaçla kullanılmış ve günümüze yansımalarının neler olduğu açıklanmış. Oktan Hocamızın Asa kitabı ve serinin tüm kitaplarında yüzlerce farklı konuda değerli bilgiler, bilinmeyenler, sırlar var... Oktan Hocamıza değerli çalışmaları için teşekkür ediyorum...

Bal şifa kaynağıdır. Yıllardır yüzlerce kez farklı yaralar üzerinde uyguladım ve hepsinde de tedavi edici ve iyileşmeyi hızlandırıcı sonuçlar gözlemledim. Yan etki, olumsuz en küçük bir durum olmadı. Balı kulları için şifa vesilesi kılan Güzel Allahımıza sonsuz hamd olsun, Efendimiz Hz. Muhammed sav e aline ve ashabına sonsuz salatu selam olsun...

kartalreis

Üye
Üye
Kuran ımızda Bal ve Şifa

İçlerinden çeşitli renklerde bir içecek çıkar ki, onda insanlar için şifa vardır. Nahl/69

Yüce kitabımız v etemel kaynağımız Kuran ı Kerim de Rabbimiz balın şifa olduğunu bildirmiştir. Nahl arı demektir ve Kuran daki surelerden biri arı suresidir.

Allah tüm kardeşlerimize şifa versin...

kartalreis

Üye
Üye
68: Rabbin bal arısına da şöyle vahyetti: «Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan göz göz evler edin!

69: Sonra bütün meyvelerden ye ve Rabbinin kolay kıldığı yollara koy.» İçlerinden çeşitli renklerde bir içecek çıkar ki, onda insanlar için şifa vardır. Şüphesiz ki, bunda düşünen bir topluluk için büyük bir ibret vardır.

Nahl suresi 68-69 (Elmalılı meali s1)

kartalreis

Üye
Üye
Enteresan Bilgiler Ansiklopedisi.jpg
Enteresan Bilgiler Ansiklopedisi -feyz alıntı

kartalreis

Üye
Üye
Elleriniz çatlıyorsa bal iyi geliyor.

doğal tedavi

bal

kartalreis

Üye
Üye
T sandalyeyi iterken sol kolumu bilekten sakatladım. 10 gün falan bal sürüp bezle sardım. Çok şükür düzeldi.

Bası yaralarına bal sürüyorum. Her tür yara bere, ellerdeki çatlaklara iyi geliyor.

Hayırlı Ramazanlar dilerim, selametle...

kartalreis

Üye
Üye
Dr Aidin Salih in Gerçek Tıp kitabında balın çeşitli hastalıklarda nasıl kullanılacağıyla ilgili reçeteler var.

Kitapta sağlıkla ilgili çok faydalı bilgiler var.

Oku

mert

Üye
Üye
kestane balının fatdaları bitmez akçğer kanser hüçrelerinin çogalmasını önler
  • Kestane balı, astım hastalığında tedavi amaçlı kullanılır.
  • Düzenli tüketildiğinde kuru öksürüğü rahatlatır.
  • Yanık yaralarının tedavisinde kullanılır.
  • Halsizliğin giderilmesine yardımcı olur, enerji verir.
  • Solunum enfeksiyonları kış aylarında sıkça görülür.
  • Aromasıyla ağız kokularını giderir.
  • Kan pıhtılaşmasını önler ve damarları korur.
  • Kolesterolü düşürür ve kalbin daha sağlıklı çalışmasına yardım eder. Damar sertliğine iyi gelir.
  • Kas kramplarını giderir, kasların gevşemesine yardımcı olur.
  • Gözlere iyi gelir. Katarakt gibi göz hastalıklarına karşı koruyucudur.
  • Kestane balının hafızayı güçlendirme özelliği vardır.
  • Romatizma ve siyatik ağrılarının tedavisinde etkilidir.

Tekerlekli Sandalye