Bilgisayarı açar açmaz ilk yaptığınız şey nedir?

Bilgisayarı açar açmaz ilk yaptığınız şey nedir?

• Kullanılan toplam oy
    0

Birey

Üye
Üye
:) haksızsın tabii hem de çoook. Benim güzel yürekli kardeşim siteye uğra dediysem ille de bir şeyler yazmak, çizmek zorunda değilsin ki? Hem kendini hiç de küçümseme senin engelsiz geyiklerini unutmadım daha :)

Donanıma gelince estağfurullah çok teşekkür ederim ama herkesin bir yaşam tecrübesi ve herkesin bir donanımı vardır kendince. Mesela ben kamuda çalışma koşulları hakkında hiçbir şey bilmiyorum tamamen sizlerden öğreniyorum çünkü benim kamuda çalışan arkadaşım hiç olmadı bu siteye kadar :) Hakkarinin o kadar karlı olduğunu da bilmezdim sen resimleri ekleyinceye kadar ve daha bir sürü şey kardeşim.

Sen yine de sık sık gel, uğra insan evini hepten boş bırakır mı kardeşim? arada yokla olur mu?

Sen ve diğer bütün üyeler bizim için çok değerlisiniz ve hepiniz bu sitenin bir rengisiniz. Gökkuşağı renklerinden biri eksik olunca olur mu hiç?

Sağlıcakla kal, paylaşımla kal dileklerimle...

Vallahi abla bu güzel cevabını cevapsız bırakmak olmazdı ama amcamı yeni kaybettim cevap verecek durumda da değilim. En iyisi durumumu yazayım dedim.

Esasında bir zamanla hiçbir şey bilmezdim. ( Raporum bile yoktu ) Sitelerde öğrene öğrene ( Öğretenlerden Allah razı olsun ) memur bile oldum. Tüm bunlar engellilere özel açılmış siteler sayesinde oldu. ÖMSS sınavına hazırlandığım zamanlarda bu siteye gelirdim hep. Adını vermeyeceğim bir arkadaşla birlikte çalıştık çeşitli yollarla. Forumda aklımızdaki sorulara cevap verenlerin sayesinde yol aldık. Şükür o da kazandı ben de...

Fakat çalışmaya başladıktan sonra hayat gerçekten değişiyor. Eskiden bıkkınlık veren zaman artık değerli bir hale geliyor. Günlük kendimize ayırdığımız zaman kısıtlı...
( İngilizce de öğrenmeye karar verdim set aldım da bilmiyorum hakkını verebilecek miyim )

Ben ÖMSS sürecini bu sitede geçirdim hakkını veremem gerçekten.

Cevap veremem dedim de başta baya da cevap verebiliyormuşum :)

Yazdıklarınla kendimi gözden geçirecem.... Sen de sağlıcakla kal abla....

Yalnız Kartal

Üye
Üye
facebook sitesine girerim sonrada müzik dinlerim şiir paylaşırım böyle biraz vakit geçer

Hataylı_72

Üye
Üye
Dizi sitesini açıp,
20 Dk.'lık komedi dizilerinden (Friends, 2 Broke Girls, The Exes vb. diziler)) bir bölüm izleyip moralimi düzeltirim,sonrası gelir zaten..

Kara Kartal17

Üye
Üye
Facebook,mailler,vs. ve tabiki olmazsa olmazım olan Engelliler.gen.tr :)

uygarçağdaş

Üye
Üye
(İtiraf)Ankete ne hacet, Septik.
Ben buraya Bigisayarla ilk tanışmamı yazıvereyim.
Böylece 'çay demlemekle' alakalı şıkkı neden ankete koyduğum anlaşılmış olur.
Doksanlı yıllarda, ortaokul'da Konya imam hatibe gidenler bilir. Okuldaki öğrenci sayısı on bin(bu rakam üniversitelerle yarışır). sınavla öğrenci alınıyor. Konyanın farklı bölgelerinde binalarda eğitim görüyoruz. Parasız yatılı olan ben okula yeni kurulan bilg. lab. 'nın arkasındaki yurtta kalıyorum. İdareciler arada sınıf listesi hazırlamak için bizi kullanırlar. 20-30 kişi labr.'a gider PW adlı bir programla bu listeleri bilgisayar ortamına aktarırız. Tabi iş bitince biraz oyun oynamamıza müsaade edilir. Değil flash disk, cd bile yok piyasada. Taşınabilir depo olarak disket kullanırız. 20 bilgisayar bir ana bilgisayara bağlı. Ana bilgisayar açılmadan diğerleri açılamaz. tamamını açmak bir saate yakın sürüyor. (Ana bilgisayar bile üç beş dakikada ancak açılıyor.) İşletim sistemi diye bir şey yok. (aslında var Windows'un ilk sürümleri ama fonksiyonel değil.) bilgisayarı Dos komutları dediğimiz (_dır, _cd, _tree, _del vb. ile kullanıyoruz.)
Yani çay demleme şıkkı bu yazılanları yaşayan biri olarak eklenmiştir..
Saygılar..

Bendeniz mi ?!
Bundan 9 yıl önce Marmaris'de yaşıyordum.Diyalize girdiğim için ,diyaliz sonrası sersem oluyordum .üst baş dağınık toparlanmaya gücüm yok .Öyle bir günde ,Karşıda bir bilgisayar dükkanı görürdüm uğradım . Bana '' Bilgisayar kullanmayı öğretir misiniz '' deme gafletinde bulundum . Saati :50 tl istedi ..20 önerdim ..Benim halime bakıp aklımın kıt olduğuna karar verdi sanırım .Bana '' Senin aklın basmaz ,sana öğretmek zor olur ..Başkası olsa 100 lirayı bile kabul etmez'' dedi mi.? Heralım Diyaliz sersemliğimi aptal olarak yorumladı . Üzüldüm haliyle .. Bir de bana '' ortaokul-liseyi bitirseydin belki aklın ererdi !'' deme zahmetini de esirgemedi .
Tabii ki, her zaman birbirimizi görüyorduk .o zamanlarda da Ünv.sınav başvuruları da başlamıştı ..Hemen başvurumu yaptım .sınav zamanında da sonuçları alıp ,2 yıllık Bilgisayar Prog. yazdım kazandım . O zamana kadar da ,bilgisayarı içindeki ,gogıl amca sayesinde kendim öğrenmiştim zaten .
Ünv. programcılığa kayıt yaptırıp ,kimliğimi de alıp doğru o bilgisayarcıya '' sayende Orta ve liseyi 6 ayda bitirdim . enver ustaya münnetim yok Ünv. de öğrenirim artık'' dedim ..
Bilmiyordu ki ,saksağan beyinli ,bir sürü ünv. terk etmişim . sınavlara girmek ben de hobi olmuş ,beni aptal görenleri habire dersaneye gidenlere nispet ,orta öğretimi zor bitirmiş ,hiç bir not tutmamış ,ders çalışmamış,sınıfları da zor geçmiş biri olarak ,nedense ÖSS sınavlarında nasıl olsa okumayacağım aldrealini ile sınava girer ,normal yaşamda çözemediğim sorulara sınavda çözüyorum işte .
Şimdi bilgisayar cambazı filan değilim . okula da devam etmedim .Kendi kendime yetiyorum .Sosyal yaşamdan kopmama adına .
i

DORLION

Üye
Üye
Pc ler açılıp hızlanıncaya kadar kahve alırım . 2 pc açılır kısa yoldan sitemıze sonra face kahve biter ıkıncı kahve alınır youtube muzık .. ıkıncı pc dığer işlemlere bakılır . e posta falan yok bakıcak kurcalayacak .

özer özkan

Üye
Üye
ilk önce engelliler.gen.tr sitesine sonra maillerime en son faceye bakarım

Tekerlekli Sandalye