Böbrek nakli olanlar malulen emekli olabilecek

• Konbuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
ve sonunda emekllk başvuru sonucum geldi verilen cevap aynı 5510 sayılı kanunun malül sayılma başlıklı 25. maddesi ile çalışma gücünüzün en az %60 ını kaybetmediğinize karar verilmiştir
bu nedenle malüllük aylığından yararlanamayacağınızın bllibnmesini rca ederm...

meraba benim babam diyaliz hastası ve 8 yıldır diyalize bağlanıyor ssk dan 2010 günle malülen emekli oldu babam nakil olursa malüllük maaşını almaya devam edecek mi yoksa bu maaşı kesecekler mi? yardımcı olursanız sevinirim

babanız bağ-kur luysa böbrek nakli olduğu zaman emekliliği iptal edilebilir ssk lıysa edilmez burada bağ-kur lulara negatif ayrımcılık yapılıyor malesef

Aslında bağ-kur'lu ssk'lı diye bir ayrımdan ziyade SGK nın kanun tanımazlığı söz konusu. Tabi birde bağ-kur bu konuda çok ketun o da tartışmasız bir gerçek tabiki. Böbrek nakli olursa emekliliği iptal olur mu? Bir ihtimal evet zira bu şekilde emekliliği iptal olanlar var. Fakat böyle bir durumunun yaşanması halinde mahkemeye vererek hakkınızı arayabilirsiniz. Kanun net. Böbrek nakli olanlara %70 oranında rapor verilir.

Merhaba
1978 doğumluyum
1995 ilk ssk giriş
toplam 3250 gün
diyalize giriyorum
01.05.2012 tarihinde malulen emekli oldum
711+29 tl maaş bağlandi
22.06.2012 tarihinde sgk dan bir evrak geldi
maaş ile alakali herşey ayrintili yaziyor
kontrol muayene tarihi yok
fakat en altina normal el yazisi ile böbrek nakli olmaniz halinde müdürlüğümüze başvurmaniz gerekmektedir. Yaziyor
babam bugünlerde böbrek vermeye niyetlendi
eğer nakil olursam sgk ya gitmelimiyim ? Gitmez isem e olur ? Maaşi otomatik olarakmi kesiyorlar

Maaşı otomatik mi kesiyorlar bilmiyorum ama nakil olanların emekliliği iptal ediliyor. İptal edilmeyenlerde var. İptal edilipte mahkemeye başvurunlar da var.

cevap için teşekkürler.
01.09.1995 ilk işe giriş
2190 ssk günü
1064 bağkur
askerlik ödenmedi
eğer nakil sonucunda malulen emekliliğim iptal olursa erken emeklilik ne zaman olur ?

Sakatlık oranını %70 ve ssk dan emekli olacağını varsayarak yazıyorum. 16 yıl 4 ay ve 3760 gün primle emekli olursun.

Merhabalar ben 10 yıldır diyaliz hastasıyım bakım maası + 2022 maası alıyorum.Nasipse babadan capraz nakil düşünülüyor bu nakil gerceklesırse benim bu aldıgım maaşlar iptal olur mu?Ne gibi sorunlar bekliyor beni maddi yönden?

Nakil olanlar zaten %70 rapor alıyor. Dolayısıyla 2022 maaşın kesilmez. Bakım maaşı içinse net birşey diyemiyorum.

Geri