Çalışmakta sıkıntı yaşadığım için 18 yılı doldurmadan emekli olabilirmiyim

gulsah.kilic1

Üye
Üye
Hepinize merhaba sağlıklı günler yüzde 40 bipolar engelli raporum var 2005 yılında memur oldum 18 yıla tabiymişim heyete girmek istiyorum 18 yılı doldurmadan emeklilik şansım olurmu bilgi alabilirmiyim kurumumda sizler gibi bilgi verenler yok facebookta bir hanım yüzde 47 raporu ile emekli olmuş ondan bilgi alamadım sgk yaz cimerden yazdım yeni heyet raporunuzla başvurun dedi maaşım düşecek fakat psikolojik olarak iyi sayılmam iyi günler

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@gulsah.kilic1

Merhaba,

Memuriyet öncesi SSK veya BAĞKUR Hizmetiniz varsa bunları birleştirip daha erken emekli olabilirsiniz. Rahatsızlığınız işe girdikten sonra oluştuysa: doğrudur 18 yıl 6480 güne tabisiniz ama engel oranınız %50-59 arasına çıktıysa 16 yıl 5760 güne tabi olabilirsiniz. Süreç yormaz derseniz yeni bir rapor almaya çalışabilirsiniz?

Hiç bir şey yapamasanız bile emekliliğiniz 2023 yılında gerçekleşir gibi. Biraz daha gayret ederseniz 2 yılınız kalmış.

gulsah.kilic1

Üye
Üye
moderatör bey 16 yılım var memuriyette kendim ebe hemşireyim bu 2 yılı aşan pandemi süreci çalışma şartlarımız bende anksiteye de neden oldu çalışma şartlarının zorluğundan dolayı doktorlarla konuşup yeni raporumun yüksek olmasını emekli olmayı isteyeceğim maaş maalesef düşecek sağlık personelliği benim için artık zor maalesef hizmet birleştirmemde sgk hizmetim 1.5 yıl verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Tekerlekli Sandalye