Detaylarıyla Malulen Emeklilik İçin Gerekli Şartlar

Karadag82

Üye
Üye
Merhaba,

2002 yılında askerlik görevimi yaptığım sürede böbreğimden hastalanıp ameliyat olmuştum ve sağ böbreğim alındı. 2004 yılında ise Mehmetçik Vakfı tarafından 4. derece Gazi Malül ve Engelli yardımı almaktayım. Fakat diğer kurumlara başvurmadım, devletin bu durumda sağladığı olanaklar mevcut mu? Vazife Malulü Gazi gibi? Ve hala hastalığımla ilgili 3 ay da bir kontrol ediliyorum, Kronik böbrek yetmezliği N18.9, Tekrarlayan böbrek taşı hastalığı N20 ve I10 hipertansiyon teşhisleri koyuldu. Bu hastalıklara dayanarak engelli raporu alabilir miyim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba,

2002 yılında askerlik görevimi yaptığım sürede böbreğimden hastalanıp ameliyat olmuştum ve sağ böbreğim alındı. 2004 yılında ise Mehmetçik Vakfı tarafından 4. derece Gazi Malül ve Engelli yardımı almaktayım. Fakat diğer kurumlara başvurmadım, devletin bu durumda sağladığı olanaklar mevcut mu? Vazife Malulü Gazi gibi? Ve hala hastalığımla ilgili 3 ay da bir kontrol ediliyorum, Kronik böbrek yetmezliği N18.9, Tekrarlayan böbrek taşı hastalığı N20 ve I10 hipertansiyon teşhisleri koyuldu. Bu hastalıklara dayanarak engelli raporu alabilir miyim?

merhaba, muhtemelen %40 ve üstü bir rapor alabilirsiniz.

Merabalar ben 2011 de inşaatta üzerime beton düsmesi sonucu meme hizasından omurilik felci oldum serbest olarak çalışiyordum kaza yaptığım evin sahibine sgk ceza yazmış heralde oda benim işcim deyildir diye dava actı ve işveren olmadığını beni işveren olarak mahkeme gördü ve 2021 de iş kazası maaşım kesildi ve sgk verdiği parayıda geri istiyor kesik kesik değişik yerlerde sgk var ama kaza anında yoktu sabit bi işte çalışmıyordum ama ciftci bağkuru ödüyordum şimdi ben cifci bagkurundan sgk 4de 1 ini kesecekmiş zaten ondan 750 alıyorum birde eşim bakim maaşı alıyor bundan kese bilirlermi 2 çocuğum var 4 nufusum bu cezayı ödemezsem ne olur zaten ödeyememde bakım maaşıyla 750 malul maaşım var baskada gelirim yok ihtiraz etsem bu 192 bin ceza af olurmu negibi yol kat etmem gerekir

Erkancan3434

Üye
Üye
Selam arkadaşlar bir sorum olacak ben doğuştan inmun yetmezlik hastasıyım 1999 yılında tanı konuldu her 22 günde bir hemetoloji bölümünde ilaç tedavisi görmekteyim hayatım boyunca bu ilaç tedavisini alacağım başka bir tedavisi yok engelli raporu aldım %40 süresiz
daha sonra çalışmaya başladım 12 yıldır aralıksız sigortam yatıyor tahminim 4300 prim günüm var yaşım 36 biontech aşısı oldum bir anda gözlerimde bulanık sorunları yaşadım hastaneye gittim yapılan görüntüleme ve muayene sonucunda Gözlerimde iki gözde &38 kayıt olduğunu kontak lens ve gözlük kullanıyorum zaten ben hayatım boyunca gözlerimde bir sorun yoktu hiç bir hekim bunu aşıya bağlamıyor ama bizim gibi ınmun yetmezlik hastalarında bu tür durumlar gelişe bilir dedi ben kimseye aşı olun veya olmayın diyemem bende farklı yan etki yaptı ve kalıcı hasar kaldı gözlerime vurdu bunun için ayriyetten bakanlığa dava açmaya hazırlanıyorum bizim gibi hastalar virüse yakalandığı zaman kurtulma şansımız yoktu bu aşı olmak sorunda kaldım

ben 1 yıldır tedavi olduğum hastaneden her ay rapor alıyorum iş göremezlik raporu artık doktor bana rapor veremem buna başka care bulalım gözlerindede sorun var önceden raporun var bunların ikisini bir leştir senin sağlık kuruluna sevk edeyim malul emeklilik ol dedi şansını dene hem kendi hastalığın hemde gözlerini içinde rapor oranı alırsan malul emeklilik ola bilirsin bizler kanser hastalarına çok yakın bir hastayız hiç bir şekilde gelen hangi virüs bakteri olursa hastanelik oluyoruz öyle bir bünyemiz var şimdi ben doktoru dinlesem mi acaba malul emeklilik için baş vuru yapsam emekli ola bilir miyim

doktor kesin olursun demedi ama olma ihtimalin var hem kendi hastalık hemde gözlerinde sorun var zaten bir şey kalamadı göz insanın hayatıdır kendi raporum %40 göz içinde ekleniyor zaten göz hastalığımın adı kornea takus ve bunun asla tedavisi yok bu yaştan sonrada ilerlemiyor bu hastalık ilerlerse göz nakline kadar gidilir dedi ama çok düşük bir oran belki milyonda 2 yaşımda 36 olduğu için bu yaştan sonra ilerleyen yok dedi doktor sağ gözde %37 sol gözde %37 kayıp var sağlık kurulu buna oran vermesi gerekiyor zaten verecek ama kaç oran verir bilemem

iki hastalığımı eklersem malul emekli ola bilir miyim teşekkürler

Independent1988

Üye
Üye
Psikiyatri'den %40 sürekli raporum var.
1335 prim günüm var.
İsteğe bağlı sigorta yaptırdım.
Vergi indirimini ne zaman ve nereden almam gerekiyor ?

Tekerlekli Sandalye