Diyet Yaparken Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

gülümse_hayata

Üye
Üye
Katılım
Kas 9, 2010
Mesajlar
16,299
Tepkime Puanı
12
Puanları
0
Yaş
47
Hepimizin özelliklede bayanların zaaflarından bir taneside fit bir görünüm bu görünüm için sayısız kez diyetlere başvururuz. Kulaktan dolma bir çok metot denemeye çalışırız. İyi görünmek için çoğu zaman sağlığımıza büyük zarar veririz. Zaman zaman verilen bu zararın geri dönüşümü olmayan sağlık sorunlarına kadar gidebilen sonuçlarıda ortaya çıkabilir. Bu hatalara düşmemek için diyet konusunda uzmanlardan yardım almak en doğru olandır.

Diyet yaparken ne gibi hatalar yaparız işte yazımızda bu hatalardan bahsedeceğiz.timthumb.php.jpg

Diyet yapmak isteyen herkes sağdan soldan sürekli bir şeyler duyar ve hatta sürekli bir şeyler okur ancak bunların %50 si yalan yanlış bilgilerdir. Bu nedenle de diyet yaparken birçok yanlış yaparak hem diyetine harcadığı emek boşa gider hem de yaptığı diyet sağlığına da zarar verir. Bu nedenle diyet yaparken yapmamız gerekenleri bilirken yapmamamız gerekenleri de çok iyi bilmeliyiz.

Diyet yaparken düşmememiz gereken yanlışlar

Öncelikle diyet yapmak aç kalmak demek değildir. Mutlaka sık sık öğünlü ve azar azar yiyeceğimiz bir diyet programımız olmalıdır.

Bunun nedeni çok uzun süre aç kalarak vücudumuza zarar vermemizdir. Bu durumu metabolizmamızın dengesini bozar ve yavaşlatır böylece yağ yakımını da engellemiş oluruz.

Tek tip yiyeceklerden oluşan diyetler yapmamalısınız. Mesela; makarna diyeti, sadece protein ağırlıklı tavuk ve etten oluşan diyetler, sizi birçok sebzeden meyveden alacağınız besinlerden vitaminlerden mahrum bırakarak vücut dengesini bozmaktadır.

Bu nedenlerle diyetimizi tüm besin değerlerinden hem sebze hem meyve hem protein dengesinin olması gerektiği ağırlıkta düzenlemeliyiz.

Sadece salata yiyerek kaslarınızdan kaybedersiniz, yağlarınız olduğu gibi kalır. Bu nedenle yine sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmalısınız.
Zayıflama ilaçlarını kullanarak zayıflayamazsınız, eğer bir ilaç kullanacaksanız önce bir diyetisyene başvurarak bu konuyla ilgili bilgi almalısınız. Eğer ilacı doktorunuz onaylarsa kullanabilirsiniz. Aksi takdirde hiç istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bilinçsiz ilaç kullanımı ile ölen kişileri asla aklınızdan çıkarmayın. Hayatınızın her şeyden daha kıymetli olduğunu da unutmayın.
 
Tekerlekli Sandalye
Üst