(EKPSS) Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Tarihi Açıklandı

EnemyHunter

Üye
Üye
7 KASIM 2013 GÜNCEL...
Arkadaşlar sınav tarihi revze edilerek 27.04.2014 (27 Nisan) olarak değiştirilmiştir.

Merhaba arkadaşlar,
2014 yılında yapılacak ÖMSS (Özürlü memur seçme sınavı) tarihi belli oldu. Daha önce ÖMSS yerine EMSS (engelli memur seçme sınavı) tabirinin kullanılacağı söylenmişti ancak EMSS yerine EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) olarak adlandırılmış.

fft64_mf1462912.jpg

Sınav Tarihi: 27 Nisan 2014
http://www.osym.gov.tr/belge/1-19303/2014-sinav-takvimi.html
Sınava gireceklere, girmeyi düşünenlereşimdiden başarılar diliyorum...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tamda seçim öncesine denk getirilmiş. :) Hayırlısı olsun diyecek bişey yok. Sınava katılacak herkese şimdiden başarılar dilerim....

sebboy

Üye
Üye
çok mutlu oldum allahım hayırlısını versin inş

mavikan985

Üye
Üye
evet basaılarda secım oncesı olması sınavı kımler kazanacak sımdıden bellı ettıler net bır sekılde.....Resmen top oynuyorlar bızımle....aranzda mutlu olan neye mutlu olmus anlamadım....Bu hukumet yalancı bunuda gorduk sızde sahıtsınız heppımız....2o bın memur demıslerdı

haberci

Üye
Üye
Bu tarih bence iyi oldu sınavdan önce 2012 puanıyla son bir alım mutlaka olur.

mavikan985

Üye
Üye
siz hayal edin akp yıksın hayallerinizi....akp savastan baska dusundugu bısey yok...hele bızı hıc

alpaçino

Üye
sayın buyuklerım ben /80 şizofrenım,agır özurlu yazıyo raporumda,ben bu sınava gırmek için iş kura kayıt yaptıracakmıyım ,nerelere baş vurmam gerekli bana yardımcı olun iş çok ihtıyacım var,ama hıç bılgım yok ömss hakkında tşk

derderbo

Üye
Üye
Ömss ile atama bekleyen değerli arkadaşlar,yeni sınavın ağustos 2014 te olması olumlu bir gelişme.
Ocak–Mart (2014)arası yerel seçimlerden önce mutlaka ÖMSS ile 3.bir atama daha yaparlar.
Allah işsiz bekliyen engelli kardeşlerimizin yardımcıları olsun.İnşallah ÖMSS puanlarınız yanmadan atanırsınız.
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Sınavı heycanla bekliyen engelli kardeşlerimizinde gözleri aydın olsun

berke

Üye
Üye
çoğu engelli arkadaşımız ek atama beklerken sınav tarihinin açıklanması tam bir keşmekeş inşallah yakın zamanda ek atama olur ama sınava da çalışmak için gayet uzun bir zaman , bence mümkün mertebe en iyi tarihi verdiler . düşüncelerde halen her sınavdan sonra 2 atama olur olgusu var tabi buna istinaden 70 puanın altına inmemek için herkes büyük çabayla çalışacak . ben 2013 2. atamasını beklemiyorum fakat temennim de olması . son birşey şimdiden sınava hazırlanmak gerek 1 sene çok iyi zaman , sınava kpss kitaplarıyla hazırlanın denmişti , hangi gruptan kpss kitaplarıyla çalışıcaz ben piyasadaki tek bir derma çatma kitaptan hazırlanmıştım fakat işime fazlaca yaradı diyemem . geçmiş sınava iyi hazırlanmış yada iyi puan almış kişiler hangi kitaplardan çalıştıklarını yazabilirlermi .

alpaçino

Üye
Burasi ne için var arkadaşlar?cvp veren yoksa sitenin anlami ne ,adam kayirmak

alpaçino

Üye
YAÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
BEN /80 ÖZURLUYUM BU SINAVA NASIL NERELERE BAŞ VURARAK KATILABILIRIM CV YAZAN YOPKMU,AZ ÖNCE USTEKI ADRESE KAYIT OLDUM,,BI NUMARA VERDI BANA TAKIP İÇİN ,YARDIM EDIN ,NEDEN KIMSE YARDIM ETMIYO,

haberci

Üye
Üye
sayın buyuklerım ben /80 şizofrenım,agır özurlu yazıyo raporumda,ben bu sınava gırmek için iş kura kayıt yaptıracakmıyım ,nerelere baş vurmam gerekli bana yardımcı olun iş çok ihtıyacım var,ama hıç bılgım yok ömss hakkında tşk

1- raporunda çalışamaz yazmamalı. çalışabileceğin işleri raporuna yazdır.
2- sınavı ösym yapıyor kpss gibi tercih kılavuzu yayınlanır sınavdan önce ona göre başvuruyorsun.

EnemyHunter

Üye
Üye
1- raporunda çalışamaz yazmamalı. çalışabileceğin işleri raporuna yazdır.
2- sınavı ösym yapıyor kpss gibi tercih kılavuzu yayınlanır sınavdan önce ona göre başvuruyorsun.

benim rapordada çalışamaz yazıyor tekrardan yeni rapormu almak gerekli yoksa sadece o kısmı düzeltme imkanları varmı ?

tek66

Üye
Üye
benim raporum oranı yüzde 80 vücut kaybı 2022 yasadan yararlanıyor yazıyor lenfoma hastayım yalnız bende raporun fotokobisi var aslı yok aslı sgk göndermişler fotokobi olandada noterden felan onaylı yamıyor ben bu sınava girebilirmiyim

haberci

Üye
Üye
eğer evde bakım maaşı alıyorsan "çalışamaz" durumda olmalısın. yok almıyorsan yeni rapor çıkarıp hangi işleri yapabileceğini yazdırmalısın. ben böyle biliyorum. mesela benim raporumda "bedensel efor gerektiren işlerde çalışamaz zihni efor işlerinde çalışabilir" yazıyor.

septik

Editör
Editör
Burasi ne için var arkadaşlar?cvp veren yoksa sitenin anlami ne ,adam kayirmak

Alpaçino kardeşim burası özgür bir site olayı acele etmeniz bozuyor mutlaka konu ile alakalı bilgisi olan dostlarımızın aydınlatmasını bekleyiniz.
Yanlış veya eksik bilgiden çok daha iyidir.

Sağlıcakla kalınız.

tek66

Üye
Üye
" benim raporum oranı yüzde 80 vücut kaybı 2022 yasadan yararlanıyor yazıyor lenfoma hastayım yalnız bende raporun fotokobisi var aslı yok aslı sgk göndermişler fotokobi olandada noterden felan onaylı yamıyor ben bu sınava girebilirmiyim "

benim soruma yanıt alabilirmiyim

mavikan985

Üye
Üye
hala bu hükümetten medet bekliyenler tekrar yanılacak ve hallerimizle oynuyorlar....ve bu hükümet bildiği tek şey SAVAŞTIR....

sevme_

Üye
Üye
slm arkadaşlar acaba 2012 yılında yapılan sınavla 3. atama olucak mı bilgisi olan var mı hangi bakan olduğunu hatırlayamıyorum ama ocak veya şubat diye açıkladı biliyorum bilgisi olan varsa yazdın sevinirim

Tekerlekli Sandalye