EKPSS Hazırlık Kursu Açılan İller

gülümse_hayata

Üye
Üye
Arkadaşlar EKPSS sınavı için hazırlık kursları açılan illeri bu başlık altında toparlayalım. Bulunduğunuz ilde Halk Eğitim Merkezleri ve Engelli Merkezleri dahil olmak üzere açılan kurs haberlerini bu başlık altında paylaşarak hepimizin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede herkes bulunduğu ilde kurs açıldımı açılacakmı sorularına yanıt bulmuş olacaktır. Umarız bütün illerde kurslar açılsın ve insanlar faydalansın.
1: Kırşehir
2: Malatya
3: Denizli

4:Karabük
5:Adıyaman

6:İstanbul (Esenler)
7:Adana (Kozan)
8:İzmir
9: Erzurum
10:Balıkesir (Burhaniye)
11: Batman
12:Giresun
13:Aksaray
14: Zonguldak
15: Manisa

16:Sakarya
17:Bursa (Yenişehir)
18: Eskişehir

Son düzenleme:

gülümse_hayata

Üye
Üye
Malatya'da Ücretsiz Kurs

Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi, Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) katılacak engelliler için ücretsiz kurs hizmetini başlattı.

Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Eğitim Öğretim Grubu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün desteğiyle bir çalışma başlatıldı. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen kursta sınav için hazırlık eğitimi verildiği anlatılan açıklamada, Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu'nda eğitim verildiği aktarıldı. Kurs için son başvuru süresinin 27 Kasım olduğu bildirilen açıklamada, engellilere kendi alanlarında uzmanlar tarafından dersler verildiği ifade edildi.Kent Konseyi Engelliler Merkezi yetkililerinden Vahap Canpolat, engellilerin daha rahat bir yaşam sürmesi için çalışmalar yaptıklarını anlattı. Yıl boyunca farklı alanlarda çeşitli kurslar düzenlediklerini belirten Canpolat, bu kapsamda 550 engelli ve ailesine destek olduklarını dile getirdi. 2013 yılında engelli üyelere yönelik düzenlenen ve ÖMSS kursu ile 150 engelli üyenin çeşitli kamu kurum ve kuruluşunda istihdam edildiğini söyleyen Canpolat, bu dönemde engelli üyelere yönelik ÖMSS kursu başlattıklarını kaydetti. 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) 27 Nisan 2014 tarihinde yapılacak.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Denizli EKPSS Kursu Açılıyor

Halk Eğitim Merkezi tarafından

Denizli-EKPSS Hazırlık Kursu 20 Ocak 2014 saat 18.00'da başlıyor.

Kurs Başvuru Yeri: Belediye Engelli Koordinasyon Merkezi, Kent Konseyi Binası yada Halkeğitim Merkezi

Kurs yeri: Milli Eğitim Müdürlüğü yanında ki Arif Yalınkaya Ortaokulu

Kurs toplam saati: 216 saattir.

Kurs günleri: Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe

Kurs Saati: 18.00-21.00

Başvuru için son tarih 17 Ocak 2014

Kurs Ücretsizdir.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Karabük EKPSS Kursu

Karabük ilinde Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı için hazırlık kursuna katılmak isteyen engelli kardeşlerimizi Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Hizmet Binamıza (Hürriyet Cad. Bedesten İşhanı Kat: 3 No: 106 Karabük-Merkez) adresimize rapor ve kimlik fotokopisiyle, en geç 10 Aralık 2013 tarihine kadar başvuru yapmalarını önemle rica ederiz. Kursumuz diğer illerde olduğu gibi Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenecektir. Rapor fotokopisini almamızın nedeni engel grubuna göre ayrı ayrı sınıf açılacak olmasıdır.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Adıyaman Ekpss kursu

Kurumuzda Engellilere Yönelik EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) Kursu Açılacaktır.Kursa Katılmak isteyenler Adıyaman Halk Eğitim merkezine gelerek başvurularını yapaiblirler.Tüm ilgililere duyurulur

gülümse_hayata

Üye
Üye
Esenler’de Engelli Memur Adaylarına Ücretsiz Kurs

Esenler Belediyesi, 27 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girecek adaylara ücretsiz kurs hizmeti veriyor. Kursa katılmak isteyen adaylar, 25 Kasım – 13 Aralık 2013 tarihleri arasında başvurularını yapabilirler.

Esenler Belediyesi, engellileri sınav maratonunda yine yalnız bırakmıyor. 27 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) girecek engelli adaylara destek olan Esenler Belediyesi, ücretsiz kurs hizmeti veriyor.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Esenler Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde engellilere yönelik gerçekleştirilecek kurs hizmeti kapsamında; engelliler alanlarında uzman öğretmenler tarafından dersler alarak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlanacak. Eğitim günlerinin ve kursun gerçekleşeceği yerin başvurular sonrası gelecek talebe göre belirleneceği kursta; Türkçe, Matematik gibi genel yetenek derslerinin yanı sıra Atatürk İlkeleri İnkılâp Tarihi, Temel Yurttaşlık Bilgisi, Türk Kültür ve Medeniyetleri, Türkiye Coğrafyası, Türkiye ve Dünya ile ilgili genel ve güncel, sosyo – ekonomik konularla ilgili genel kültür alanlarında EKPSS Sınavı’nda engellilerin karşılarına çıkacak branşlarla ilgili eğitimler verilecek.

SON BAŞVURU: 13 ARALIK

Kamu sektöründe yer almak, çalışma hayatında başarılı olmak isteyen ve 2014 EKPSS Sınavı’na girecek Esenlerli engelli vatandaşlar, 25 Kasım – 13 Aralık 2013 tarihleri arasında Esenler Belediyesi Hizmet Binası içerisinde bulunan ESENKOM birimine başvuruda bulunabilirler. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, 440 11 11 (dâhili 1263) numaralı telefonu arayabilirler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engellilere Memuriyet Sınavına Hazırlık Kursu

Kozan'da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Beyazay Derneği işbirliğiyle engellilere yönelik memuriyet sınavına hazırlık kursu açıldı.

Müdürlük binasındaki kursun açılışını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, 216 saat sürecek kursa 49 kişinin başvurduğunu belirtti.

Geçen yıl açılan benzer kursa katılan 28 engelliden 10'unun kamuya yerleştirildiğini anımsatan Sönmez, bu yıl sayının artmasını diledi.

Beyazay Derneği Şube Başkanı Ahmet Ünal da talepleri doğrultusunda kursu açan yetkililere teşekkür etti.

gülümse_hayata

Üye
Üye
İzmir Beyazay Derneği EKPSS Kursu

Türkiye Beyazay derneği İzmir şubesi olarak Nisan Ayında yapılacak Engelli KamuPersoneli Sınavına Hazırlık kurslarıdüzenleyecektir kurslarımız Hafta içi Sabah ve Öğle Gurubu Hafta Sonu Sabah veÖğle Gurubu olarak Planlanmaktadır Derneğimiz Talep olması Halinde Sınavlarda İstenen Sertifikalar İcinde Bilgisayar İşletmenliği ve Santral Operatörlüğü Kurslarıda Düzenleyebiliriz.

Basına ve Kamu oyuna Sayğıyla Duyurulur.

TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ BAŞKAN SALİH ARIKAN

Tel: 0232 483 10 44 + 0506 514 96 93

Msn : beyazayizmir@hotmail.com

www.facebook.com/beyazayizmir1995

Bilgisayar kursu videomuz

http://www.youtube.com/watch?v=8snu3aq2M0s

gülümse_hayata

Üye
Üye
Arkadaşlar Balıkesir Burhaniye Halk Eğitim Merkezi EKPSS için kurs açma hazırlığında olduğunu açıklamıştır. İlgilenenlerin 20 Aralık tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir.

Türkçe, matematik, tarih coğrafya ve genel kültür dersleri verilecek. Açılacak kurslar 25 Nisan'a kadar devam edecek.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Adres: Yukarı mumcu caddesi Ankara sokgüçlü iş merkezi Kat:5 no:21 YAKUTİYE/ERZURUM
Bilgi için tel: 0442.235.07.01

gülümse_hayata

Üye
Üye
Arkadaşlar açılan kurs haberlerimize Batmandan gelen kurs açılma bilgisinide ekliyoruz.

Konu hakkında açıklamada bulunan Batman Engellileri Koruma ve Topluma Kazandırma Derneği Başkanı Recep Tekçe, kurs ile ilgili şu bilgileri verdi:

27 Nisan 2104 tarihinde yapılacak olan Engelli Memur Seçme Sınavı (EMSS) için derneğimiz tarafından hazırlanan ve engellilerin yararına olan 4 aylık EMSS eğitim kurs başvuruları başlamıştır. Başvuru yeri Bahçelievler Mahallesi Divan Caddesi No:3'te bulunan derneğimize yapılabilir. Başvuru yapanların en az lise ve üstü eğitimli olmaları gerekmektedir"

muntada al ansar

Üye
Üye
İstanbul'da EKPS kursu açılmıştır

1483931_621839467879691_1820605107_n.jpg İBB DEN kurs

gülümse_hayata

Üye
Üye
SLYMNKY
Sakaryayı bilemiyorum bilgisine ulaştığımız illeri paylaşıyoruz siz halk eğitime sorarak bilgi alabilirsiniz bizimlede paylaşırsanız memnun oluruz.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Edremit’te Engelliye EKPSS Hazırlık Kursu

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) tarafından 27 Nisan 2014 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 'Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na hazırlık kursları açılacak.

Merkez tarafından yapılan duyuruda Ortaöğretim (Lise), Ön Lisans ve Lisans, mezunu engellilere yönelik sınavlara hazırlık kursları açılacağı bildirildi.

Merkez müdürü İsmail Damar, önceki yıllarda ÖMMS olarak adlandırılan sınavın ismi değiştirilerek bu yıl (EKPSS) adı altında 27 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kurslarda Türkçe, Matematik, Tarih, İnkılap Tarihi, Coğrafya ve Genel Kültür, derslerinden sınav konularına yönelik eğitimler verilecektir. Kurslarımz Edremit'te 06 Ocak 2014 Pazartesi günü Yılmaz Akpınar Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde başlatılacak olup Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri 18: 00- 21: 00 saatleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi. Başvuru gelmesi halinde çok kısa süre içerisinde Altınoluk'ta açılması planlanan kurslar ise Fernur Sözen Otelcilik v Turizm Meslek Lisesi'nde hafta içi günlerde 18: 00-21: 00 saatleri arasında açılacağı 25 Nisan 2014 tarihine kadar devam edeceği toplam 256 saat olacağı bildirildi.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Giresun Halk Eğitim Merkezi Engellileri ÖMSS'ye Hazırlıyor

Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlanmak isteyen ancak dershanelerde veya diğer eğitim kurumlarında bu sınavın eğitim programını bulamayan engelliler, halk eğitim merkezinin açtığı kursla memurluk için çalışıyor.

Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) çoğu aday çeşitli eğitim kurumlarında hazırlanma imkanı bulurken engelliler için bu durum geçerli değil. Giresun'da engelliler en büyük iş umutları olan ÖMSS'ye hazırlanacak eğitim kurumu bulamayınca çareyi halk eğitim merkezinde aradı. Yapılan başvuru sonucunda 4 dersten oluşan 200 saatlik kurs açıldı.

Giresun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Karabürk, engellilerden gelen talep doğrultusunda ÖMSS hazırlık kursu açtıklarını söyledi.

Halk eğitim merkezlerinin amaçlarından birinin, engel gruplarındaki insanların ihtiyacı olan eğitim imkanlarını sağlamak olduğunu vurgulayan Karabürk, "Biz de bu amaca hizmet ettik ve kurs açtık. Engelli arkadaşlarımız dershanelerde eğitim imkanı bulamıyor, öğretmen arkadaşlarımızın da katkılarıyla onları sınava hazırlıyoruz" dedi.

Matematik, coğrafya, edebiyat ve tarih dersleri var

Açılan ÖMSS kursuyla engelli vatandaşların istihdamına vesile olmayı ve onlara katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Karabürk, şunları söyledi:

"Bu kursu ilk açan illerden biriyiz, gelen talep doğrultusunda hemen kursu planladık. Kursumuzu coğrafya, tarih, edebiyat ve matematik derslerini kapsayan bir program dahilinde 4 ayrı ders olarak programladık. Engelli arkadaşlarımız 200 saat eğitim görecek ve kendilerini geliştirecekler. Bu eğitimler sınava kadar devam edecek ve inşallah arkadaşlarımız sınavda başarılı olacaklar. Kursa 23 kursiyerimiz kayıtlı ama 15 civarında kişi devam ediyor. Geçen yıl da bu kursu açtık ve 5 arkadaşımız sınavda başarılı olarak istihdam edildi."

Kursiyerler memnun

Kursiyerlerden Leyla Kol, taleplerini kırmayarak kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, "Dershane olsun, başka eğitim kurumları olsun böyle bir program yok. Halk eğitim merkezi bünyesinde sınava hazırlanıyoruz. Kurs 17 Nisan'a kadar devam edecek. İnşallah ÖMSS'yi kazanan birçok arkadaşımızı göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Kursa katılanlardan Fatih Yılmaz (42) da engelliler için en büyük sorunlardan birinin işsizlik olduğuna dikkati çekerek, "İnşallah bu kursla bu sorunu bir nebze çözmüş olacağız. Ben işsizim ve çocuklarım için bu sınavı kazanmak istiyorum. Geçen yıl 75 puan aldım ama atanamadım, inşallah bu yıl atanırım" diye konuştu.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Aksaray EKPSS Kursu

Değerli üyelerimiz EKPSS için bir kurs haberide Aksaraydan gelmiştir. Aksaray belediyesince düzenlenen kursa 21 Ocak'a kadar müracaat edilmesi gerekmektedir. Tüm Aksaray'daki engelli akadaşlarımıza hayırlı olsun.

Aksaray Belediyesi'nce, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı öncesinde hazırlık kursu düzenlenmsinin amaçlandığı belirtildi.

Aksaray'daki engellilerin bu imkandan faydalanması gerektiği belirtilen açıklamada, "Belediye Başkanımız Nevzat Palta'nın talimatıyla daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da belediyemiz tarafından engellilere yönelik hazırlık kursu düzenlenecektir. Hazırlık kursuna katılmak isteyen kardeşlerimizin, 21 Ocak'ta AKMEK Bürosu'na müracaat etmeleri gerekmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Karaelmas TÖMER’in E-KPSS Türkçe Hazırlık Kursları Başlıyor

Üniversitemize bağlı Karaelmas TÖMER, engelli bireylerimize yönelik sosyal bir sorumluluğu yerine getirmek maksadıyla Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (E-KPSS) yönelik Türkçe hazırlık kursları verecektir.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ÖSYM tarafından ortak olarak çalışmaları yürütülen ve 27 Nisan 2014 tarihinde yapılmasına karar verilen E-KPSS eğitimi, Karaelmas TÖMER’in yaptığı çalışmalar neticesinde, Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) işbirliği ile ön hazırlıkları tamamlanan proje, 20 Ocak 2014 tarihinde eğitime başlayacaktır.
Karaelmas TÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gül Banu Duman’ın yönetimindeki projede; Türk Dili okutmanları Melek Ceren Çakır ve Ali Yumurtacı, E-KPSS’ye yönelik Türkçe dersleri vereceklerdir. Dersler 12 hafta sürecek ve tamamen E-KPSS’ye odaklı konuları kapsayacaktır. E-KPSS içeriğine uygun olarak belirlenen ve hazırlanan dersler; konu anlatımı, örnek soru ve çözümleriyle birlikte canlı yayında işlenecektir. Evlerinde rahat bir şekilde dersleri takip edebilecek olan engelli vatandaşlarımız, çevrimiçi ortamda, ders öğretmenlerine canlı yayında sorular yöneltebilecek, derse daha aktif katılabileceklerdir. Böylelikle derslere daha etkin bir şekilde katılım sağlanacaktır.
Uygar toplumlarda engelli bireylerin topluma kazandırılması; her bireyin ihtiyacı olan özel ve toplumsal yaşam alanlarının engelli bireyler için de uygun olarak düzenlenip onlara engelsiz bir dünya sunulması; çalışma, gündelik ve sosyal hayatlarının güvencesinin sağlanması, içinde yaşadıkları toplumun her kesimini ilgilendiren en önemli görevlerinden biridir. Bu projenin amacı uzaktan eğitim aracılığı ile Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na yönelik, sınava girecek adaylara Türkçe dersleri vermek ve sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olmaktır.
Başvuruların, aşağıdaki form doldurularak 16 Ocak 2014 tarihi mesai bitimine kadar tomer adresine yapılması gerekmektedir. Kaydı kabul edilen adayların listesi 17 Ocak 2014 tarihinde ilan edilecektir.
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

zeynep45

Üye
Üye
Ankarada ucretsiz ekpss. Kursu varmi bilen varsa adresiyle birlikte yazrmi lutfen

gülümse_hayata

Üye
Üye
Etimesgut'ta Engelli Memur Adayları EKPSS Kursu

Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) kapsamında Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına Hazırlık Kursu açılıyor.

Kurslar, etiSEM Merkez Bina, Kent Konseyi veya Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezleri’nde düzenlenecek. KPSS ön lisans ve KPSS-lisans mezunlarına yönelik üç ayrı grupta hazırlanan hızlandırılmış kurs programı, toplam 96 saat sürecek.

Kurs eğitimleri haftada 2 gün, günde 4 saat olarak verilecek. Kurslar 27 Ocak 2014 tarihinden itibaren başlayacak.

NASIL BAŞVURULACAK?

Kurs programı, ÖSYM tarafından yapılacak sınavın içeriğine uygun olarak belirlendi. Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) kurs programının içerikleri MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çalışmaları dikkate alınarak tasarlandı. ÖMSS kurs programına başvurmak isteyen adaylar 17-24 Ocak 2014 tarihleri arasında etiSEM in etiSEM | ET resmi internet sayfasından kurs kayıt (etiSEM | ETİMESGUT BELEDİYESİ S) menüsüne girerek kayıt işlemlerini yaptırabilecekler.

KOLAYLIK SAĞLIYORUZ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçedeki engellilerin her alanda hayatlarını kolaylaştıracak hizmet ve projeler gerçekleştirdiklerini belirterek, "Engellilerimizin eğitim ve öğretimlerini devam ettirmeleri ve mezun olduklarında iş hayatına başlamaları noktasında da desteğimiz sürüyor. Bu kapsamda engelli gençlerimizin memur olmalarını sağlayacak, ÖMSS’de başarı kazanmaları için kurslar düzenliyoruz. Kursların ardından doğru tercih yaparak meslek hayatına başlamaları için de rehberlik hizmeti veriyoruz. Bu önemli hizmetimizden tüm engelli ve ailelerimizin haberdar olmalarını ve en üst seviyede yararlanmalarını istiyorum” dedi.

Tekerlekli Sandalye