EKPSS Hazırlık Kursu Açılan İller

EnemyHunter

Üye
Üye
Antalya'da her yere sorduk sanırım açılmayacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
Güngören'de EKPSS Kursları Başladı

Güngören Belediyesi Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) girecek vatandaşları için açtığı kurs başladı.

Güngören Belediyesi, geçtiğimiz yıl içerisinde açmış oldu Engelliler Merkezi'nde, engellilerin sosyal hayatta daha aktif rol almaları için attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Bilgisayar sınıfı, kütüphanesi, oyun ve sosyal alanların bulunduğu Engelliler Merkezi, yıl içerisinde düzenlediği sosyal faaliyetlerin yanı sıra gelişim kurslarıyla da fark oluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde Sertifikalı Bilgisayar kursu açan merkez şimdi de, 27 Nisan'daki EKPSS Sınavına hazırlanan engelliler için hazırlık kursu açtı. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere toplamda 5 gün, 18 saat eğitim gören kursiyerler, Türkçe, Matematik, Coğrafya ve Tarih branşlarında eğitim almaktadır.

20 Nisan 2014 tarihine kadar devam edecek eğitimlerden vatandaşlar çok memnun.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sakarya'da EKPSS Kursu

Sakarya Halk Eğitim Merkezi, Engelsiz Yaşam Derneği ve Ortopedik Engelliler Derneği, Kent Konseyi Engelli Meclisi'nin işbirliğiyle yapılan ve engelli vatandaşların KPSS'ye hazırlanmasını sağlayan kurslar devam ediyor.

Halk Eğitim Merkezi, Engelsiz Yaşam Derneği ve Ortopedik Engelliler Derneği, Kent Konseyi Engelli Meclisinin ortak organizasyonuyla engelli vatandaşlar KPSS'ye hazırlanıyor. Büyükakten Kültür Merkezinde başlatılan engelli KPSS kursu tüm hızıyla devam ediyor. 8 Ocak'ta başlatılan Engelli KPSS dersleri 27 Nisan'da son bulacak.

Engelli vatandaşlardan Hikmet Karayemiş yaptığı açıklamada, "Devlet sektörüne girmek için harıl harıl çalışıyoruz. Bir işe girmek için gece geç saatlere kadar buradayız. Hocalarımız bizlere ders öğretiyor. Testler çözüyoruz. Çıkmış soruları çözüyoruz. Burada bulunan 20'ye yakın arkadaşların farklı yerlerinde engelliği var. İnşallah devlet sektöründe iş buluruz. Sınavlarda hocalarımız bizim her şeyimizle ilgilenecekler. Başvurularımızdan, yerleştirme işlemlerine kadar bize yardımcı olacaklar. İnşallah verdiğimiz emekler boşuna gitmez" dedi.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bursa Yenişehir'de EKPSS Kursu

Arkadaşlar EKPSS kurslarına bir yeniside Bursa Yenişehir'den eklenmiştir. Bütün sınava girecek olanlara başarılar dileyerek bu konunun detaylarını sizlerle paylaşıyorum.

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde EKPSS hazırlık kursu başladı.

Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kent Konseyi Engelli Meclisi ile Halk Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) hazırlık kursu başladı. Pazartesi akşamı başlayan kurslar Yenişehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde veriliyor. ÖSYM tarafından bu yıl 27 Nisan 2014 tarihinde yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için düzenlenen hazırlık kursuna 10 kişi başvuruda bulundu. Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 18.00-21.00 saatleri arasında yapılan kursta uzman öğretmenler eşliğinde coğrafya, tarih, matematik ve edebiyat dersleri işlenecek.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Eskişehir’de İşitme Engelliler İçin Kurs Kayıtları Sürüyor

Eğitim Sen Şube Eğitim Sekreteri Pelin Yalçınoğlu, açılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kursu kayıtlarının devam ettiğini aktardı.

Yalçınoğlu, yaptığı açıklamada, kursun Eğitim Sen Eskişehir Şubesi ve Tepebaşı Belediyesi ortak çalışması olduğunu belirtti. Pelin Yalçınoğlu, "27 Nisan 2014 tarihinde yapılacak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için 15 Şubat 2014 tarihinde ortaöğretim ve lisans mezunu işitme engelli öğrencilere yönelik Memur Seçme Sınavı Kursu açılmıştır" dedi.

Kursların 19 Mayıs Kültür Merkezi'nde yapıldığını belirten Yalçınoğlu, "Kurslarda Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Genel Kültür dersleri verilmektedir. Kurs kayıtları devam etmektedir, kurs programımıza web sitemizden ulaşılabilir. KPSS zaten mağduriyete sebep olan bir sınav sistemi iken bu mağduriyet dezavantajlı gruplar için katlanarak artmaktadır. Eğitim Sen bu tür sosyal sorumluluk projelerinde geçmişten beri yer almıştır ve almaya devam edecektir" diye belirtti.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sakarya Büyükşehir Belediyesi EKPSS Hazırlık Kursu Açtı

Atatürk Lisesi dersliklerinde; Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleştirilen eğitimler saat 18.00'da başlıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Beyazay Derneği Sakarya Şubesi ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 27 Nisan'da yapılacak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için hazırlık kursları açıldı. Atatürk Lisesi dersliklerinde gerçekleştirilen eğitimlerde; Türkçe, Matematik gibi genel yetenek derslerinin yanı sıra Atatürk İlkeleri İnkılap Tarihi, Temel Yurttaşlık Bilgisi, Türk Kültür ve Medeniyetleri, Türkiye Coğrafyası, Türkiye ve Dünya ile ilgili genel ve güncel konularla ilgili bilgiler veriliyor. Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada derslerin Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri verildiği ve saat 18.00'da başladığı belirtildi.

zeynep45

Üye
Üye
Etimesgut belediyesi ne guzel engellileri dusunmus ve acmis ama malesef biz cankayada oturdugumuz icin yararlanamiyoruz cankaya beldiyesinden malesef tik yok

gülümse_hayata

Üye
Üye
zeynep bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeyen eminim birçok belediye vardır. Umalımki bu kursları fazlalaştırıp her il ve ilçede insanların hizmetine sunsunlar. Bu kurslardan faydalanmak isteyen bir çok insan olduğunun farkına varsınlar.

Tekerlekli Sandalye