Engelli araç alımında ÖTV, MTV, KDV indirimleri

Fatih Poyraz

Üye
Üye
Dostum çocuk hiç hareket etmiyor, sma hastası doktorlar pekte ümit vermiyorlar yaşamasına, 6 aydan beri hastanede yatıyor, hastaneden çıkartıp eve gonderecekler, bir nevi evi yogum bakıma çevireceğiz. Makinelerle yaşayacak.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anladım. Bi şansınızı deneyin. Söylediğim gibi 18 yaş altı için bir yaş sınırlaması yok.

Att05

Üye
Üye
öncelikle merhaba. uzun süredir takip edip birçok konuda bilgilendiğim bir forum. emeği gecenlere teşekkürler.
oğlum otizm %90 heyet raporu var. raporda özel eğitim ve 2022 sayılı kanun haklarından yararlanabilir ve engelli kimlik kartı çıkartılabilir yazıyor. rapor süresi 1 yıllık.oğlum 5 yaşında.
ben bu rapor ile ötv indirimli araç alabilirmiyim. mtv muhafiyeti olurmu rapor 1 yıllık oldugu için. ve 81 binlik 1.4 dizel araba da ödeyeceğim tutar %45 mi yoksa %50 üzerinden mi hesaplanır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19272]Att05[/MENTION] rapor oranı %90 ve üstü kişiler adına raporda başkaca bir ibareye gerek olmaksızın tek başına rapor oranıyla ÖTV indirimli araç alınır. 6 Aydan uzun süreli raporlarla ÖTV indirimden faydalanılır. Ek olarak alacağınız araçta uygulanacak ÖTV oranını şuradan hesaplatabilirsiniz. Açıklama bölümünde araç satış fiyatına göre uygulanacak indirim oranları detaylı açıklanmış. https://otvhesapla.engelliler.gen.tr/
Bu arda evet ÖTV nin yanısıra MTV muafiyetide var.

Att05

Üye
Üye
teşekkür ederim.
[MENTION=19272]Att05[/MENTION] rapor oranı %90 ve üstü kişiler adına raporda başkaca bir ibareye gerek olmaksızın tek başına rapor oranıyla ÖTV indirimli araç alınır. 6 Aydan uzun süreli raporlarla ÖTV indirimden faydalanılır. Ek olarak alacağınız araçta uygulanacak ÖTV oranını şuradan hesaplatabilirsiniz. Açıklama bölümünde araç satış fiyatına göre uygulanacak indirim oranları detaylı açıklanmış. https://otvhesapla.engelliler.gen.tr/
Bu arda evet ÖTV nin yanısıra MTV muafiyetide var.

Fatih Poyraz

Üye
Üye
Merhabalar benim sormak istediğim, 1 yaşında ağır derecede engelli raporu var. Yüzde 94 ağır engelli ibaresi var raporunda. Sormak istediğim araba alırken ÖTV de bir kesinti olacak mı yoksa herhangi bir kesinti olmayacak mı

Tekerlekli Sandalye