Engelli Raporu Alabilirmiyim?

Özgür akay

Üye
Üye
Herkese tekrar merhaba biraz once telefonum caldi ariyan kurula girdigim hastaneden bir hanim.gel raporunuz hazir dedi gittim aldim sonuc %61 surekli.sevinsemmi uzulsemmi bilemedim.bugun resmi olarakengelligimin 1. Gunu, benim surecim kolay gecti insallah herkes hakli mucadelesini kazanir.ben ekpss ye girmeyi dusunuyorum insallah becerebilirim.ayrica vergi indirimi basvurusunda bulundum bi terslik cikmazda kabul ederler.raporum da suresiz yaziyor.istihdam evet.sosyal yardim evet.2022 evet.engelli kimlik karti evet yaziyor. Dm%30 hiper tansiyon%20 kroner arter%30.hepinize bol sifali hastaliksiz gunler diliyorum

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Özgür Akay,

Yıl: 2004
Aylardan: 4 Mayıs
İlk Rapor oranım: % 61 ve engelli raporum elimde hastaneden dönerken hem şaşkın, hem mutlu, hem üzgün..sanki bütün duygular birarada yaşanır gibi değil mi? Şimdi Ahmet Kaya'nın şarkısındaki sözler gibi insan ne diyeceğini bilemiyor :(

Bu ne yaman çelişki anne?
Kurtlar sofrasına düştüm
Hani benim gençliğim anne?

Hayırlı olsun mu desem, Çok geçmiş olsun mu desem? Ben en iyisi size bundan sonra ki yeni yaşamınızda elinizde bulundurduğunuz yeni kimliğinizle tüm haklarınızdan faydalanabilmenizi ve kalan ömrünüzün çok daha sağlıklı geçmesini diliyorum..

Selam

Üye
Üye
Geçmiş olsun özgür

Hakan.60

Üye
Üye
Siz normal rapordan bahsedip üzüldüğünüzü dile getirmişsiniz.Ya biz :))
Raporu verdikleri gün geldi aklıma üzülsem mi ağlasam mı yoksa gülsem mi biledim di...
Resmi olarak kayıtlı deli olmuştum.Raporu veren heyet sekreteri bana al artik tescilli kayitli devletin delisisin demişti aklımda sadece o cümle kaldı.
''Devletin tescilli delisi"
Çok şükür halimize Allah bizi de böyle yarattı.Dünya sınav dünyası ise bizim sınavımız da bu rahatsızlıklarla mücadele etmek.
Tüm kardeşlerimize sağlıklı sıhhatli uzun hayırlı ömürler nasip etsin mevlam.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Hakan.60,

Size ''Devletin tescilli delisi'' diyebilme cüretini gösteren o zavallıya keşke deseydiniz; Evet ben aklımı yitirmiş olabilirim bu o kadarda olağandışı bir durum değildir. Bazen insanlar, acıdan akıl sağlığını kaybedebilir ve sizler onlara deli dersiniz çünkü gördüğünüz, görünen kısım deliliktir. Oysa ardında yatan acıyı görebildiğiniz zaman insan olmayı da başaracaktınız..

Diyecek ne çok şeyim var aslında ama üzgünüm yazdıklarımı anlayamayacak olan insanlar adına ve yeryüzünde akıl sağlığı hasta olanlar adına gerçekten çok üzgünüm..

Keşke deseydiniz deli olabilirim ama sizin kadar aptal değilim.

zeka-sozler_225946.jpg

Hakan.60

Üye
Üye
Sn. Gazoz Agacı
Söylenecek çok şey var aslında.
Sussam olmuyor,konuşsam olmaz... misali
Bana tescilli deli diyen memur arkadaşa umarım bir engellilik hali uğramaz.
Topumumuz keşke şunun bilincinde olsalar.
"Herkez birer engelli adayıdır! "
Kimse sağlığına güvenmesin zira kimsenin elinde bir senet ve garanti yok.

Jüpiter

Üye
Üye
11 dk kalbim durdu %100 aort damarim tıkandı stent ve balon tedavisi gördüm hiper tansiyon hastasıyım ayağımdan 2 kere ameliyat oldum kova sapı yırtığı ve yan çapraz bağ ameliyatı ön çapraz bağım zedeli doktor koparsa alicaz diyor düzgün yuruyemem namaz kilamiyorum engelli raporu alabilirmiyim acaba teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19910]Jüpiter[/MENTION] başvurup şansınızı deneyin. Kesin şu oranda rapor alırsınız demek çok ancak alabilme şansınız yüksek gibi.

Özgür akay

Üye
Üye
Arkadaslar herkese selam.hayirli ramazanlar.uzun bir ardan sonra tekrar birseyler yazayim dedim.10 aydir verdigim mucadelemin sonucunda ankaradan %61 lik raporum %55 olarak onaylanmis.darisi bekleyenlerin basina.surec cok zor ve mesakatli gecti 2 kere hastaneye sevk ettiler beni.kalp raporumu yazan doktor bunu benmi yazdim dedi kontrollerimi ve bulgularimi onaylamadi adama yalvar yakar 1 ayda tekrar tahlil ve rapor yazdirdim.bu ulkeden iltica etmek istedim:) ama bitti cok sukur.surecin basinda bana yardimci olan herkese cok tesekkur

Tekerlekli Sandalye