Engelli raporu ve engelli maaşı almak için nereye başvurmam gerek?

benozgurumben

Üye
Üye
Malulen emeklilik reddedildi. Engelli raporu, sağlıktan faydalanmak ve engelli olarak maaş almak için nereye başvurmam laizm ilk olarak. Süreç çok karışık internette baktım kafan iyice karıştı. (Önce anjiyo oldum sonra
AORT KALP KAPAĞI DEĞİŞTİ MEKANİK KAPAK TAKILDI ANA DAMAR BAŞTA OLMAK ÜZERE AORT ANEVRİZMASİ OLDUĞU İÇİN İKİ DAMAR İŞLEM GÖRDÜ 1 DAMAR DEĞİŞTİ BYPASS AMELİYATI İLE VE BACAKTAN DAMAR ALINIP)

EPİKRİZ RAPORUM

AVR + ASENDAN AORT OPERASYON ÖNCESİ KAG ÖNERİLİR.
EKO:
ASENDAN AORT :50 MM
AORT DARLIĞI ORT. 50/27
AV: 3.5
3 -AY
1 -MY
1 -TY
LVH E/A = 1
LVDÇ : 5.9
AORT KAPAK ANÜLÜS: 3.5
EF %60

berli

Üye
Üye
182’yi arayıp Engelli Sağlık Kurulu için randevu almakla başlayabilirsiniz. Ameliyatınızı yapan hasteneyi tercih ederseniz daha kolay olur. Elinizdeki raporları ve sonuçları da o gün götürmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

benozgurumben

Üye
Üye
182’yi arayıp Engelli Sağlık Kurulu için randevu almakla başlayabilirsiniz. Ameliyatınızı yapan hasteneyi tercih ederseniz daha kolay olur. Elinizdeki raporları ve sonuçları da o gün götürmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.
Özel hastanede.ameliyat olmak zorunda kalmıştım engelli sağlık raporu için tam teşekküllü devlet hastaneleri olması gerekir diye biliyorum.

septik

Editör
Editör
Özel hastanede.ameliyat olmak zorunda kalmıştım engelli sağlık raporu için tam teşekküllü devlet hastaneleri olması gerekir diye biliyorum.

İl de yaşıyorsanız Valilik binasında ilçede yaşıyorsanız Kaymakamlık binalarında bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracaat ediniz. Sizi sağlık raporu için sevk edecekllerdir, sonrasında gerekli araştırmaları yaparlar uygun bulurlarsa maaş ve sağlık tan ücretsiz yararlanma hakkı verilir.

benozgurumben

Üye
Üye

septik

Editör
Editör
Sysv sizi sevk ederse ücretsiz rapor alırsınız, Sadece sağlıktan yararlanabilmek için hane toplam gelirinin hanede yaşayan sayısına bölünüp kişi başı brüt asgari ücretin 3/ 1 den az gelir olması lazım, sydv müracaatınızda gelir testi yapılır ve eğer asgari ücretin brütünden 3/1 düşükse ücretsiz sağlık, net asgari ücretin 3/1 den düşükse ayrıca engelli maaşı alabilir sağlıktanda ücretsiz yararlanabilirsiniz.

septik

Editör
Editör
Yukardaki yazıma ek, engelli maaşı için en az %40 sağlık raporu şart.

berli

Üye
Üye
Evet. O zaman ameliyatla ilgili tüm evraklarınızı alıp gidersiniz randevu günü ve doktor onları göz önüne alıp muayene eder sizi. Sağlık Kurulu normalde ücretsiz -araç alımı için olan raporlardan bazen alıyorlarmış- Ve raporunuzu aldıktan sonra tüm diğer haklara başvurabilirsiniz.

demir231

Üye
Üye
Muhtemelen Yüzde 50 engelli raporu alırsınız. Ama maaş bağlamada işe yarar mı bilmem. Engelli raporu verirken rahatlar. Ama İşin içine maaş girdi mi adamlar Godzillaya dönüşüyor!!! Sadece sağlıktan faydalanma hakkınız yok benim bildiğim. Anca emekli olursanız. Var mı Yoksa? Varsa ben de yararlanmayım😀

Tekerlekli Sandalye