Evde bakım maaşı alanlarda 1000 TL lik yardım kapsamında

septik

Editör
Editör
2 300 000 haneye daha sosyal yardım projesi kapsamında bu defa evde bakım alanlarda dahil edileceği bilgisi aldım. İnşallah kısa sürede bilginin doğruluğu kesinleşir.

Poyraz78

Üye
Üye
İnşallah demek isterim ama bakanın açıklamasını okudum evde bakım.la ilgili bir şey Yok. zaten yine PTT evlere dağıtacakmis parayı

septik

Editör
Editör
[MENTION=22680]Poyraz78[/MENTION]

Benim bilgi aldığım yerlerde pek hata olmaz ama, ben umutluyum. Evlere dağıtılmasında bir sıkıntı olmaz, verilsinde. Kısa sürede konu netleşir bekleyelim bakalım.

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
2 300 000 haneye daha sosyal yardım projesi kapsamında bu defa evde bakım alanlarda dahil edileceği bilgisi aldım. İnşallah kısa sürede bilginin doğruluğu kesinleşir.

Evet septik hocam bende öyle bir duyum aldım ve zaten mantıken de bu sefer verilir diye tahmin etmiştim sosyal yardımlar bölümüne konu açtım bakanın yazılı açıklaması mevcut isteyen arkadaşlar okuyabilir

ahmet34

Üye
Üye
verılırse bundan sonra bayram zamanlarıda biner tl yardım yapılması devam ederse ıyı olur

Nurbay

Üye
Üye
Be az önce 144 aradım, 1000 tl yardımı evde bakım parası alanlarda faydalanacakmı diye sordum, cevap evde bakım parası alanlar hakkında henüz verilecek diye bir bilgi yok, ilerleyen zamanda ayrıntıları ailevecalisma.gov.tr den takip edebilirsiniz dedi

septik

Editör
Editör
[MENTION=20976]Nurbay[/MENTION]

İlk 1000 TL lik yardımın kime verileceği konusundada 144 den bilgi alınamamıştı.

[MENTION=13822]gecelerinhakimi16[/MENTION]

Okudum bende bilgi için teşekkürler. Ülkenin en yoksul kesimi genelde engelliler, evde bakım alanlar ve günlük çalışan kesim, şuan günlük yevmiyeyle çalışanların bir çoğu işsiz, sanırım sırayla tamamına mali destek sağlanacak fakat sıralaması belli değil kısa sürede yardım alacakların kimler olacağı açıklanır.

Poyraz78

Üye
Üye
Ya arkadaş 2022 maaş alana ve evde bakım alan kişilerin bir kısmına vermişler. Sadece evde bakıma vermiyecekler
bunu niye konuşup aslı olmayan kulaktan dolma.geyik yapıyorsunuz.ben sos.hiz.aradım. Onlar bakanlıktan böyle bir bilgi gelmediğini söyledi boşuna geyik yapmayın.kafalarida karıştırmayın.

Nurbay

Üye
Üye
Ya arkadaş 2022 maaş alana ve evde bakım alan kişilerin bir kısmına vermişler. Sadece evde bakıma vermiyecekler
bunu niye konuşup aslı olmayan kulaktan dolma.geyik yapıyorsunuz.ben sos.hiz.aradım. Onlar bakanlıktan böyle bir bilgi gelmediğini söyledi boşuna geyik yapmayın.kafalarida karıştırmayın.

Aynen katılıyorum.

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Kardeşlerim bu yapılacak yardım ikinci etap yardım geçen ki ile ilgisi yok siz olayı yanlış anlıyorsunuz gecenki yardım dağıtıldı bitti zaten bu yardım ilerleyen günlerde yapılacak yardım

Can35

Üye
Üye
62 maddelik torba yasasında var mecliste görüşülüyor, yasa çıktıktan sonra 1000 tl verilecek görünüyor
EVDE BAKIM DESTEĞİNE SALGIN AYARI
Hane içinde kişi başına gelir tutarı asgari ücretin 3’te 2’sinden az olan engellilere evde bakım yardımı yapılıyor. Bununla ilgili kanun maddesine ekleme yapılacak. Buna göre, salgın hastalıklar, deprem, doğal afet gibi olağanüstü hallerde ve acil durumlarda, gelir ölçütleri ve engellilik durumları dikkate alınmadan bakım hizmetlerine ihtiyaç duyanlara bakım hizmeti verilebilecek ve bakım ücreti ve sosyal yardım ödemesi yapılabilecek.

ahmet34

Üye
Üye
evde bakım maası alıyorken,1000 tl lık yardım yatmamıs,sosyal yardım sayfası bos

nadengi30

Üye
Üye
1000 TL yardımını gelir kriteri veya başka nedenlerden dolayı alamayan haneler yeni yapılacak yardamdan yararlanacaktır. Özellikle evde bakım maaşı alıp bu yardımı alamayanlar hem yardımdan faydalanacaklar hemde ihtiyaç görülenlere sağlık hizmeti verilmeye devam edilecek. Yani kısacası:
Şu virüs bitene kadar, hem sağlık hemde sosyal yardımlar hiçbir gelir kriterine bakılmadan verilecek..

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
İnfaz yasası bitti sıra torba yasada. Bu acil çıkıp yasalaşacak ve sonrasında dediğimiz haklar verilecek. 3 ay gelir kriterine takılanlar yada ağır engelli ibaresi olmadığı için hem tedavi hemde bakım maaşı yada sosyal yardımlardan faydalanamayanlar. Artık bu hakları elde edecekler sadece 3 aylığına.

nadengi30

Üye
Üye
Evet özellikle onları kapsar

Tekerlekli Sandalye